خرس‌های محافظ جنگل

(Boonie Bears)
thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی دو خرس برادر، تلاش آن‌ها برای محافظت از حیوانات جنگل در مقابل شکارچی، با تأکید بر دوستی و همکاری

سال: 2011
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط و دوستی میان حیوانات جنگل، مسائلی که در هر قسمت برایشان پیش می‌آید، همکاری‌شان برای غلبه بر شکارچی و دعواها و کشمکش‌هایشان، در جهان کودکان معنادار و قابل ارتباط‌اند.
  حیوانات خوش‌رفتار و حمایتگرند. آن‌ها در موقعیت‌های دشوار به هم کمک می‌کنند و سعی می‌کنند همه‌ی مسائل را با همکاری حل و فصل کنند. هر زمان کسی اشتباهی انجام می‌دهد اشتباهش را می‌پذیرد و سعی می‌کند جبران کند.
  از کلمات و عبارات خشن و توهین‌آمیز استفاده شده: فسقلی، بی‌خاصیت، مزاحم، کثیف، دارم براتون. لحن خشن و تهدیدآمیز در کلام شکارچی شایع است.
  کودکان در خلال داستان‌ها با طبیعت، حیوانات مختلف و بعضی از ویژگی‌هایشان آشنا می‌شوند.
  گاهی شکارچی برای حیوانات دردسرهایی درست می‌کند، آن‌ها را مسموم یا شکار می‌کند؛ هرچند در نهایت موفق نمی‌شود آسیبی به آن‌ها بزند. زدن و پرت کردن و افتادن زیاد اتفاق می‌افتد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به‌ صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده و در فارسی، خرس‌های محافظ جنگل نام گرفته، درباره‌ی دو خرس برادر به نام‌های برایار و برامبل است که در تلاش‌اند از جنگل و حیواناتش در برابر یک شکارچی خطرناک و بدجنس محافظت کنند. خرس‌ها و دیگر حیوانات جنگل در قسمت‌های مختلف سریال، سعی می‌کنند با همکای با هم و پیدا کردن راه‌هایی خلاقانه، نقشه‌های شکارچی را نقش بر آب کنند و او را شکست بدهند. دوستی، همکاری، احساس مسئولیت نسبت به یکدیگر و شجاعت از موضوعات مورد تأکید در این سریال است.
  صحنه و موقعیت ترسناک قابل توجهی در سریال وجود ندارد؛ به غیر از دردسرهایی که شکارچی برای حیوانات درست می‌کند، که آن‌ها هم همیشه به خیر و خوشی ختم می‌شوند. گاهی از کلمات توهین‌آمیز استفاده شده و لحن شکارچی در بیشتر موقعیت‌ها خشن است. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  دو خرس برادر به نام‌های برایار و برامبل در کنار حیوانات دیگر در جنگلی سرسبز و زیبا زندگی می‌کنند. در همسایگی آن‌ها کلبه‌ی یک شکارچی قرار دارد که همیشه در تلاش است حیوانات را شکار کند اما برایار و برامبل اجازه نمی‌دهند نقشه‌های شکارچی برای شکار حیوانات به نتیجه برسد. به همین خاطر شکارچی تلاش می‌کند این دو خرس را شکار کند و آن‌ها را به یک سیرک بفروشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  حیوانات در این سریال برای حل مسائل‌شان با هم همکاری می‌کنند. به نظر شما چرا تنها کار نمی‌کنند؟
  به نظرتان شکار حیوانات کار نادرستی است؟ چرا شکار بعضی از حیوانات ممنوع است و بعضی نه؟
  فکر می‌کنید چرا شکارچی‌ها حیوانات را شکار می‌کنند؟ اگر یک شکارچی ببینید به او چه می‌گویید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۷۰۰
  مدت زمان ۱۳
  سال انتشار ۲۰۱۱