خرس‌های دوستدار کتاب

(Book Hungry Bears)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی چهار بچه‌خرسِ عاشق کتاب و بازی‌ها و فعالیت‌های شاد آن‌ها در کنار هم

سال: 2020
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بچه‌خرس‌ها با هم دوست‌اند و همیشه در حال ماجراجویی و گشت و گذار در فضای رنگارنگ و شاد اطرافشان هستند. آن‌ها گاهی با چالش‌های ساده‌ای مواجه می‌شوند یا از دست هم دلخور می‌شوند، ولی خیلی زود مسائلشان را حل می‌کنند و به بازی و شادی در کنار هم برمی‌گردند. تجربه‌ها و احساسات آن‌ها می‌تواند برای کودکان خردسال، هم‌ذات‌پندارانه و معنادار باشد.
  خرس‌ها پرانرژی و شادند و دوست دارند در کنار هم بازی و ماجراجویی کنند. آن‌ها با هم محترمانه و دوستانه رفتار می‌کنند و در موقعیت‌های مختلف با هم همکاری می‌کنند. وقتی برای یکی از آن‌ها مسئله‌ای پیش می‌آید، بقیه‌ی خرس‌ها همدلانه به او کمک می‌کنند.
  در قسمت‌های مختلف به مهارت‌هایی مثل گوش دادن، گفتگو، بیان احساسات و حل مسئله پرداخته می‌شود. خرس‌ها از چهار گونه‌ی مختلف پاندا، قهوه‌ای، قطبی و کوالا هستند. شباهت‌ها و تفاوت‌های آن‌ها ممکن است برای کودکان جالب باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی خرس‌های دوستدار کتاب، درباره‌ی چهار بچه‌خرس است که در هر قسمت، حین بازی و ماجراجویی در محیط شاد و رنگارنگ اطرافشان، با مسئله‌ای ساده مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند با کمک هم، آن را حل کنند. خرس‌ها عاشق کتاب‌های داستان‌اند و در بخشی از برنامه، از میان کتاب‌های پرنده‌ای که اطرافشان پرواز می‌کنند، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند و با نشستن در جایی راحت و نزدیک به هم، شروع به خواندن داستان می‌کنند. کتاب‌ها از میان کتاب‌های واقعی کودکان خردسال انتخاب شده‌اند و یک راوی، داستان هر کتاب را صفحه به صفحه می‌خواند و خرس‌ها با ورق زدن کتاب، تصاویر آن را به مخاطبان نشان می‌دهند. روای در ابتدای هر کتاب، اسم داستان و نام نویسنده و تصویرگر را هم می‌خواند.
  موقعیت ترسناک و خشنی در سریال وجود ندارد و موضوعات کتاب‌ها هم با توجه به گروه سنی مخاطبان که کودکان خردسال هستند، به موضوعات و مسائل روزمره‌ی زندگی آن‌ها مثل بازی در کنار دوستان یا مقاومت در برابر خوابیدن مربوط می‌شود. تماشای این سریال برای کودکان بزرگ‌تر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  چهار بچه‌خرس بامزه به نام‌های ملودی، بومر، کریستال و اسکات که همگی عاشق کتاب‌های داستان‌اند، در هر قسمت با ماجرایی ساده مثل کمک به سنجاب در جمع کردن فندق یا تلاش برای شنیدن صدای خروس مواجه می‌شوند و در کنار این اتفاقات، کتابی را از بین کتاب‌های پرنده‌ی بالای سرشان انتخاب می‌کنند، با شعار همیشگی نزدیک و راحت، کنار هم و در وضعیتی راحت می‌نشینند و شروع به ورق زدن کتاب و خواندن داستان می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز بچه‌خرس‌ها چه کارهایی انجام دادند؟ چه کتابی خواندند؟ داستان این کتاب برای شما هم جالب بود؟
  به نظر شما بچه‌خرس‌ها با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید با هم دوست‌اند؟ شما با دوستان‌تان چه کارهایی می‌کنید؟
  شما کتاب داستان‌هایی که دوست دارید چه وقت‌هایی می‌خوانید؟ با چه افرادی کتاب می‌خوانید؟ چه کسی برایتان کتاب‌داستان می‌خواند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  رتبه MPAA G
  مدت زمان ۱۱
  کشور سازنده نیوزیلند، چین، کانادا
  استودیو Pukeko Pictures، Breakthrough Entertainment
  بازیگران جاکوب سولی، میلو توریل-مک گیبون، هتی کراگتن
  سال انتشار ۲۰۲۰