خرس‌های مهربون و پسرعموها

(Care Bears and Cousins)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی خرس‌های مهربان و تلاش همیشگی آن‌ها برای کمک به یکدیگر

سال: 2015
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  خرس‌ها در هر قسمت با چالش‌هایی مواجه می‌شوند که خیلی از آن‌ها در زندگی کودکان خردسال معنادار و قابل ارتباطند. آن‌ها چیزی ارزشمند را گم می کنند، بهترین دوست‌شان را از دست می‌دهند، از خانواده‌شان جدا می‌شوند، با هم رقابت و نسبت به هم حسادت می‌کنند و در کنار هم، بازی و ماجراجویی می‌کنند.
  خرس‌های مهربان مثل اسم‌شان مهربان و خوش‌قلب‌اند. آن‌ها آماده‌ی کمک کردن به یکدیگرند. وقتی برای یکی از آن‌ها مسئله‌ای پیش می‌آید همه به او قوت قلب می‌دهند و در حد توان به او کمک می‌کنند. وقتی با یکدیگر به چالشی برخورد می‌کنند، به حرف‌های هم گوش می‌دهند و سعی می‌‌کنند مسئله را حل و فصل کنند.
  دغدغه‌ی اصلی خرس‌ها کمک به دیگران و حتی نجات سرزمین است. این میزان تاکید روی کمک و حمایت در سنینی که کودکان طبیعتاً باید در حال شناخت خود و احساسات و مهارت‌هایشان باشند، ممکن است آن‌ها را بیش از حد درگیر دیگران و مسائل‌شان کند.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده که نسبت به گروه سنی مخاطب، زیاد به حساب می‌آیند: نشونشون می‌دم، شوخیت گرفته، دلقک، دست‌وپا چلفتی، افتضاح، دلت خوشه، مزاحم، مسخره‌ها، اخمو، گنده، مسخره، کوفت، تو مخ، مزخرف، لعنتی. خرس‌ها در قالب جملاتی طولانی و با توضیحاتی خیلی زیاد حرف می‌زنند و این موضوع ممکن است فهم داستان‌ها را برای کوچک‌ترها دشوار کند. آن‌ها همچنین از کلماتی استفاده می‌کنند که ممکن است برای کوچک‌ترها نامفهوم باشند: نیروی مغناطیسی، هرج و مرج، فوبیا، مدیتیشن، عبوس، نوچه.
  خرس‌ها در خلال داستان‌ها مهارت‌های مختلفی مانند شناخت و بیان احساسات، حل مسئله، جرئت‌ورزی و کار گروهی را تمرین می‌‌کنند. آن‌ها ارزش‌هایی چون سخت‌کوشی، مراقبت و دوستی را یاد می‌گیرند.
  در بعضی از قسمت‌ها اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشد؛ مثلاً خرسی گم می‌شود، کشتی خرس‌ها با ساختمانی برخورد می‌کند، قلب‌ها گم می‌شوند و خرس‌ها نگران‌اند سرزمین‌شان نابود شود، هیولایی برای آن‌ها دردسر درست می‌کند، احساس حسادت خرس‌ها تبدیل به بوته‌های خار می‌شود و اطراف‌شان را می‌گیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  خرس‌های مهربون و پسرعموها، سریال انیمیشنی کامپیوتری است که در ادامه‌ی مجموعه سریال‌های کارتونی خرس‌های مهربون ساخته شده است. داستان سریال درباره‌ی زندگی شاد و پرماجرای خرس‌ها در کنار یکدیگر است. آن‌ها در هر قسمت با چالشی مواجه می‌شوند که برای حل آن لازم است با یکدیگر همکاری و از هم حمایت کنند. خرس‌ها در خلال این داستان‌ها با اهمیت دوستی، سخت‌کوشی و مراقبت آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند احساسات‌شان را بشناسند و بیان کنند، با هم و به صورت گروهی کار کنند و روی حل مسائل تمرکز کنند.
  در هر قسمت اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است برای کوچک‌ترها نگران‌کننده باشد؛ مثلاً قلب‌ها گم می‌شوند و خرس‌ها نگران‌اند سرزمین‌شان نابود شود. از طرف دیگر، این میزان تاکید روی کمک و حمایت از دیگران و سرزمین، در سنینی که کودکان طبیعتاً باید در حال شناخت خود و احساسات و مهارت‌هایشان باشند، ممکن است آن‌ها را بیش از حد درگیر دیگران و مسائل‌شان کند. همچنین، خرس‌ها در قالب جملاتی طولانی حرف می‌زنند و این موضوع ممکن است فهم داستان‌ها را برای کوچک‌ترها دشوار کند. آن‌ها همچنین از کلماتی استفاده می‌کنند که ممکن است برای کوچک‌ترها نامفهوم باشند. استفاده از کلمات و عبارات توهین‌آمیز هم به نسبت گروه سنی مخاطب، زیاد به حساب می‌آید. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۳ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۳ تا ۵ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند درباره‌ی اتفاقات هر قسمت با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  خرس‌های مهربان همراه با دخترعموها و پسرعموهایشان در سرزمین جادویی رنگارنگی زندگی می‌کنند. آن‌ها در هر قسمت به ماجراجویی می‌روند و با کمک کردن به یکدیگر و نگهداری از سرزمین‌شان، به کودکان درس مهربانی و مراقبت می‌دهند.‌

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت خرس‌ها با چه مسئله‌ای مواجه شدند؟ آن‌ها چه راه‌هایی را برای حل این مسئله امتحان کردند؟
  معنی همه‌ی حرف‌هایی که خرس‌ها می‌زنند متوجه می‌شوید؟ وقتی معنی حرفی را متوجه نمی‌شوید چه کار می‌کنید؟ از بزرگ‌ترها می‌پرسید؟
  کارتون‌های دیگر خرس‌های مهربون را دیده‌اید؟ این سری چه تفاوت‌هایی با بقیه دارد؟ شما کدام را ترجیح می‌دهید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۲
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۲۲
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو ‏ Splash Entertainment
  بازیگران استفانی شی، اولیویا هک، بریدن مرکات
  سال انتشار ۲۰۱۵