خرگوش‌های بازیگوش

(Milo)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی زندگی روزمره‌ی یک خرگوش بازیگوش و تجربه‌ها و یادگیری‌های روزمره‌ی او کنار والدین و دوستانش

سال: 2003
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های روزمره‌ی میلو و دوستانش و موقعیت‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوند، دربردارنده‌ی مجموعه‌ی موقعیت‌هایی است که خردسالان و کودکان تجربه می‌کنند. بازی و شیطنت، دوستی، ارتباط با والدین، چالش‌ها و ناکامی‌های معمول در زندگی روزمره، کنجکاوی و تجربه‌های مربوط به مدرسه و همکلاسی‌ها، همگی در جهان کودکان همذات‌پندارانه و معنادارند.
  میلو کنجکاو، سرزنده و جستجوگر است، او مشتاق یاد گرفتن است و همیشه کلی سؤال دارد. ارتباط او با والدین و دوستانش محترمانه است. میلو از والدینش چیزهای زیادی یاد می‌گیرد و همیشه از این بابت از آن‌ها قدردانی می‌کند. والدین میلو حمایتگر و مهربان‌اند. آن‌ها با صبوری به سؤال‌های میلو پاسخ می‌دهند و سعی می‌کنند با روی خوش، موضوعات مختلف را به او آموزش دهند.
  سریال برای کودکان خردسال، آموزش‌های ساده و مفیدی در مورد طبیعت و زندگی دارد؛ گیاهان، جانوران، بهداشت و تغذیه، مراقبت از خود، مراقبت از حیوانات، توجه به محیط زیست، و شناخت بدن از موضوعات پرتکرار در قسمت‌های مختلف‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  خرگوش‌های بازیگوش نام فارسی سریالی به نام میلو است که با تکنیک دوبعدی ساخته شده است. داستان‌های این سریال برگرفته از سری کتاب‌هایی به همین نام، نوشته‌ی گابریلا جیاندلی است. میلو که در دوبله‌ی فارسی میلاد نام گرفته، خرگوش کوچک و بازیگوشی است که مثل کودکان همسن‌وسالش، در خلال بازی‌ها و زندگی روزمره، ماجراهای زیادی را تجربه می‌کند و درباره‌ی موضوعات مختلفی مثل بهداشت و تغذیه، مراقبت از خود، رفتار مناسب با دیگران، دوستی و ارتباط با دوستان، حیوانات و مراقبت از آن‌ها، و توجه به محیط زیست چیزهایی یاد می‌گیرد. والدین او که رفتارهایی محترمانه و حمایتگرانه دارند، تلاش می‌کنند از همه‌ی موقعیت‌ها، فرصت‌هایی برای یادگیری بسازند و میلو را در شناخت خود و جهان اطرافش راهنمایی و حمایت کنند.
  ترس و خشونت در سریال دیده نمی‌شود ولی ممکن است گفتگوهای زیاد بین شخصیت‌ها و نیز تجربه‌هایی که میلو می‌کند، فراتر از ظرفیت یا جهان تجربی کودکان خردسال باشد. بعضی از موقعیت‌ها هم ممکن است در فرهنگ ما شکل‌های متفاوتی برای کودکان داشته باشند. همچنین، احتمال دارد سبک تربیتی والدین میلو که عموماً به عنوان دانای کل، موضوعات را به میلو انتقال می‌دهند، سبک انتخابی همه‌ی والدین نباشد. پیشنهاد می‌شود کودکان زیر ۵ سال سریال را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد اتفاقات هر قسمت با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  میلو خرگوش کوچکی است که به نظر ۵ تا ۶ ساله می‌رسد و خیلی از ویژگی‌های برجسته‌ی کودکان همسن‌وسالش را دارد. او نسبت به محیط پیرامونش مثبت رفتار می‌کند و از والدینش قدردانی می‌کند که به او چیزهای تازه‌ای یاد می‌دهند. میلو کنجکاو است و به‌آرامی درباره‌ی خودش و جهان اطرافش یاد می‌گیرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما میلو خوشحال و شاد است؟ چه چیزی باعث شده او شاد باشد؟ چه چیزهایی شما را خوشحال می‌کند؟
  مادر و پدر میلو با او خوش‌رفتارند؟ آن‌ها چگونه با میلو خوش‌رفتاری می‌کنند؟ رفتارهایشان چه شباهتی به رفتارهای مادر و پدر شما دارد؟
  در این قسمت، میلو چه چیزهای جدیدی یاد گرفت؟ شما امروز چه چیزهای جدیدی یاد گرفتید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۳