خلبان‌ها

(Droners)
thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی تیم‌های مختلف خلبانی و رقابت‌های آن‌ها با همدیگر

سال: 2020
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تیم‌های زیادی وجود دارند که با هم مسابقه می‌دهند. آن‌ها تلاش می‌کنند برنده باشند؛ بارها شکست می‌خورند و پیروز می‌شوند و با امید و ناامیدی دست و پنجه نرم می‌کنند. چند شخصیت‌ به هم علاقه دارند و حس‌هایی مثل حسادت و عشق را تجربه می‌کنند. آن‌ها برای برنده شدن در مسابقه‌ها باید رقیب‌ها و نقطه‌ضعف‌های آن‌ها را بشناسند و برای این کار دست به خلاقیت و کشف راه‌های مختلف می‌زنند.
  با این‌که تیم‌های زیادی در مسابقه‌های خلبانی شرکت می‌کنند و خیلی از آن‌ها برای برنده شدن دست به رفتارهای غیراخلاقی می‌زنند، ولی اعضای تیم تیکی سعی می‌کنند بیشتر مواقع منصفانه مسابقه دهند.
  کورتو و پسری به اسم سان از تیم دوقلوهای تائو به هم علاقه دارند. کورتو با دیدن سان صورتش سرخ می‌شود و سان به او هدیه می‌دهد. در یکی از موقعیت‌ها مینا طوری ظاهرسازی می‌کند که انگار سان به او علاقه دارد، تا کورتو را عصبانی کند. کورتو و مینا جلوی سان درباره‌ی رابطه‌ی مینا و سان جروبحث راه می‌اندازند. انکی هم به فلورا علاقه دارد. صحنه‌های رقص و پخش موزیک و مهمانی‌های شبانه هم در این سریال به چشم می‌خورد.
  در این سریال گاهی از واژه‌های توهین‌آمیزی مثل کله‌هویجی، عوضی، مزخرف، لعنتی، احمق و... استفاده می‌شود.
  مخاطب با تماشای این سریال ممکن است به خلبانی علاقه‌مند شود و درباره‌ی هواپیماها و بعضی از حشره‌ها مثل عنکبوت اطلاعاتی کسب کند.
  خلبان‌ها با سرعت زیاد با هم مسابقه می‌دهند. هواپیماهای آن‌ها به انواع وسیله‌ها مجهز است و از تکنیک‌های مختلفی برای برنده شدن استفاده می‌کنند؛ مثلاً یکی از هواپیماها به هواپیمای دیگر مرکب سیاه می‌پاشد و جلوی دید خلبان را می‌گیرد. در این سریال موجودات غول‌پیکری شبیه عنکبوت وجود دارد. دزدیدن تخم آن‌ها و نزدیک شدن به عنکبوت‌ها خطرناک است. هواپیما‌ها گاهی با سرعت زیاد به بالا و پایین پرتاب می‌شوند و شخصیت‌ها در موقعیت‌های عجیب و تونل‌های تاریک گیر می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال خلبان‌ها ماجرای چند تا تیم مختلف است که در مجمع‌الجزایر نویی زندگی می‌کنند. آن‌ها هواپیماهای بدون سرنشین عجیبی دارند و با هم مسابقه‌های مختلفی می‌دهند؛ گاهی شکست می‌خورند و گاهی پیروز می‌شوند. تیم تیکی مسابقه‌ی مهمی پیشِ رو دارد؛ مسابقه‌ی مهمی که اگر ببازند، منطقه‌ی محل سکونتشان به خطر می‌افتد. این سریال مضامینی چون رقابت و دوستی را پررنگ می‌کند. تیم‌های مختلف برای برنده شدن، راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند و گاهی رفتارهای خلاقانه از خود نشان می‌دهند.
  در این سریال صحنه‌های خشن و زد و خورد و حرکت‌های سریع هواپیماها دیده می‌شود که ممکن است برای کودکان کوچک‌تر دلهره‌آور باشد. هواپیماها با شدت زیاد به بالا یا پایین پرتاب می‌شوند. عنکبوت‌ها آن‌ها را دوره می‌کنند. توی تارهای نامرئی می‌افتند و… . ولی در هیچ کدام از این موقعیت‌ها شخصیت‌ها آسیب‌ جدی نمی‌بینند. شخصیت‌ها برای برنده شدن، گاهی دست به رفتارهای غیراخلاقی می‌زنند و گاهی از واژه‌های توهین‌آمیز استفاده می‌کنند. بعضی از شخصیت‌ها به هم علاقه دارند و این علاقه در قالب واژه یا سرخ شدن صورت و… به چشم می‌خورد. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از 7 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 7 تا 9 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین خود تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت گفت‌و‌گو درباره‌ی موضوعات مختلف داستان را داشته باشند.

  چکیده داستان

  ماجراهای خلبان‌ها در دنیایی خیالی به اسم تراکوا که 95 درصد از آب تشکیل شده اتفاق می‌افتد. آن‌ها در مجمع‌الجزایر نویی زندگی می‌کنند. تیم تیکی که از کورتو، موس، اِنکی و اورو تشکیل شده، مسابقه‌های زیادی با تیم‌های دیگر می‌دهند. آن‌ها هواپیماهای بدون سرنشین عجیبی دارند که از راه دور کنترل می‌شوند. تیم تیکی باید در یک مسابقه‌ی مهم برنده شود، وگرنه جزیره‌ی محل زندگی آن‌ها به خطر می‌افتد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان آیا درست است که با بی‌اخلاقی و تقلب در مسابقه‌ها برنده شویم؟
  فکر می‌کنید تلاش گروهی چه نتیجه‌ای در مسابقه‌ها دارد؟
  برای برنده شدن در مسابقه‌های مهم باید چه کارهایی کرد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۲
  مدت زمان ۲۲
  کشور سازنده فرانسه
  استودیو Cyber Group Studios، La Chouette Compagnie
  بازیگران آناسوفیا بیانچی، جنی یوکوبوری، مایکل کریستوفر
  سال انتشار ۲۰۲۰