خواب‌های سلولوییدی

(Touli, the Guardian of Dreams)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و فانتزی درباره‌ی شخصیتی با نیروهای جادویی و شغل او که بسته‌بندی رویاهاست و تلاش او برای حل کردن مسائل شخصیت‌های درون رویاها

سال: 1992
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  قدرت‌های جادویی تولی و بعضی از مسائلی که باید حل کند می‌توانند برای کودکان خردسال هم‌ذات‌پندارانه باشند.
  تولی مهربان و مسئول است و وقتی کسی را دچار مساله می‌بیند، همه‌ی تلاش‌اش را می‌کند تا به او کمک کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که با تکنیک استاپ‌ موشن ساخته شده و در فارسی خواب‌های سلولوییدی نام گرفته، درباره‌ی شخصیتی خمیری به نام تولی است که نیروهای جادویی دارد و شغلش بسته‌بندی رویاهای کودکان است. او که در میان جعبه‌های مقوایی رویاها زندگی می‌کند، هر بار موقع بسته‌بندی متوجه می‌شود که یکی از جعبه‌ها حرکات عجیبی می‌کند یا صداهایی از آن می‌شنود که نشان می‌دهد در آن رویا مساله‌ای وجود دارد. او به درون رویا می‌رود و مساله را پیدا می‌کند. بعد کمی فکر می‌کند و با کمک خمیر سبزرنگش، چیزی می‌سازد که به حل مساله کمک می‌کند. در پایان از رویا خارج می‌شود و به کار بسته‌بندی‌اش ادامه می‌دهد.
  این سریال می‌تواند کودکان را به پیدا کردن مسائل و تلاش برای حل آنها ترغیب کند. بدون کلام بودن داستان‌ها و ساده و کوتاه بودنشان کمک می‌کند تا کودکان خردسال هم بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند. در نسخه‌ی اصلی، تیتراژ آغازین سریال، ترانه‌ای به زبان فرانسوی در مورد شخصیت و کار تولی دارد که می‌تواند کودکان را با فضای داستان بیشتر آشنا کند. در نسخه‌ی پخش‌شده از شبکه‌‌ی پویا، این تیتراژ حذف شده است. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  تولی یک عروسک خمیری جادویی است که در فضایی پر از جعبه‌های مقوایی زندگی می‌کند. کار او بسته‌بندی رویاهای کودکان است. گاهی شخصیت‌هایی در رویاها دچار مساله‌ می‌شوند و تولی مجبور می‌شود جعبه‌ی آنها را باز کند و به درون رویا برود. او نیروهای جادویی دارد و با کمک خمیر جادویی سبزرنگش وسیله‌ای می‌سازد که به حل مساله کمک می‌کند. در آخر به دنیای بیرون رویا برمی‌گردد و جعبه را بسته‌بندی می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز تولی با چه مساله‌ای روبه‌رو شد؟ او برای حل مساله چه چیزی ساخت؟
  داستان‌های این سریال را دوست دارید؟ چه چیزی را در مورد این سریال دوست دارید؟ کار تولی را؟ یا وسیله‌هایی که می‌سازد؟ یا قدرت جادویی‌اش را؟
  وقتی برای شما مساله‌ای پیش بیاید چگونه آن را حل می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","فانتزی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","فانتزی"]
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۱۹۹۲