خوشگذرونی با اوتیس

(Get Rolling with Otis)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و موزیکال درباره‌ی تراکتوری مهربان، کمک‌های او به بقیه‌ی حیوانات مزرعه، همراه با مضامینی چون دوستی و همدلی

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مزرعه‌ی لانگ‌هیل حیوان‌های مختلفی زندگی می‌کنند. در کنار آن‌ها تراکتورها و کامیون‌های مختلفی هم هستند. همه‌ی آن‌ها با هم دوستند و می‌خواهند همدیگر را خوشحال کنند. آن‌ها راه‌های مختلفی را برای حل مشکلاتشان امتحان می‌کنند و ناامید نمی‌شوند. اوتیس مهربان‌تر از بقیه است و همه دوستش دارند. شخصیت‌های این مجموعه کنجکاو و ماجراجو هستند و بازی‌های مختلفی می‌کنند. آن‌ها با شادی‌های هم شاد می‌شوند و هرگز به هم حسادت نمی‌کنند.
  اوتیس که تراکتور کوچکی است، حواسش به همه است. وقتی یکی از حیوان‌ها از موضوعی ناراحت می‌شود، چراغی که شکل قلب است و روی بدنه‌ی اوتیس است، روشن می‌شود و اوتیس همان موقع فرمان ایست می‌دهد و تلاش را می‌کند مشکل را برطرف کند. او برای کمک کردن به بقیه گاهی خیلی اذیت می‌شود، ولی با این حال کارش را انجام می‌دهد. همه‌ی حیوان‌ها او را دوست دارند.
  کودک با تماشای این سریال با زندگی حیوان‌های مزرعه، بیرون آمدن جوجه‌ها از تخم، به دنیا آمدن گوساله و نحوه‌ی کار تراکتورها و کامیون‌ها آشنا می‌شود. علاوه بر این یاد می‌گیرد که چطور به دیگران اهمیت بدهد و ازخودگذشتگی داشته باشد. وقتی مشکلی برای یکی از شخصیت‌ها به وجود می‌آید، اوتیس و بقیه راه‌های مختلفی را برای حل آن مشکل به کار می‌گیرند. همین موضوع می‌تواند به کودک بیاموزد همیشه اولین راه‌حل بهترین راه‌حل نیست. گاهی شخصیت‌ها راه‌های خلاقانه‌ای را امتحان می‌کنند.
  در این سریال جشن‌هایی مثل کریسمس و روز شکرگزاری که جزو فرهنگ مسیحی‌ها است، به نمایش درآمده است. مسابقه‌ای مثل بزرگ‌ترین کدو حلوایی که هر سال در آمریکا برگزار می‌شود نیز دیده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی و موزیکال خوش‌گذرونی با اوتیس ماجرای تعدادی حیوان، تراکتور و کامیون است که در مزرعه‌ای زندگی می‌کنند و اتفاق‌های مختلفی برایشان به وجود می‌آید. اوتیس تراکتور کوچک و مهربانی است که حواسش به بقیه است و سعی می‌کند به دیگران کمک کند. او هر کاری از دستش برمی‌آید برای بقیه انجام می‌دهد. در این سریال مضامینی چون همدلی، دوستی و مهربانی پررنگ شده است. اوتیس چراغی به شکل قلب دارد که موقع ناراحتیِ بقیه روشن می‌شود. مزرعه فضایی امن دارد. خطری جدی هیچ کدام از آن‌ها را تهدید نمی‌کند. رنگ‌ها شاد و روشن هستند. شخصیت‌ها برای پیدا کردن راه‌حل یک مشکل راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند و اگر یکی از راه‌ها به نتیجه‌ی دلخواهشان نرسید، ناامید نمی‌شوند. آن‌ها گاهی شعر می‌خوانند و همین ریتم داشتنِ سریال باعث می‌شود فضای شادتری برای خردسال به وجود بیاید. زمان این سریال 22 دقیقه است و تا به حال 9 قسمت پخش شده است. ولی در نماوا به جز قسمت آخر که 22 دقیقه است، بقیه‌ی قسمت‌ها 12 دقیقه است و به همین خاطر تا این لحظه 17 قسمت برای تماشا آماده شده است. تماشای این سریال برای خردسالان بالای 3 سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  اوتیس تراکتور کوچکی است و همراه با بقیه‌ی دوستانش در مزرعه‌ی لانگ‌هیل زندگی می‌کند. اوتیس با وجود این‌که کوچک است، قلب بزرگی دارد و هر جا کسی به کمک نیاز داشته باشد، ترمز می‌کند و به کمک او می‌رود. هر قسمت ماجرای اتفاقاتی است که در دنیای اوتیس رخ می‌دهد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه راه‌هایی برای کمک کردن به بقیه و مهربان بودن می‌شناسید؟
  به نظرتان آیا فقط با پول می‌شود به بقیه کمک کرد؟
  فکر می‌کنید چر ا آدم‌های مهربان دوست‌داشتنی هستند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۷
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۲۲
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو ۹ Story Media Group، Brown Bag Film
  بازیگران کِیت گروبر، گریفین رابرت فاکنر، لیا جنیور
  سال انتشار ۲۰۲۱