دار و دسته‌ی جنگلی‌ها: پیش به سوی نجات

(The Jungle Bunch: To the Rescue)

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از تجربه‌های یک گروه امداد متشکل از حیوانات جنگل، و تمرین هم‌فکری و همکاری

سال: 2011
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دار و دسته‌ی جنگلی‌ها همیشه پشتیبان هم‌اند و کارها را به کمک هم انجام می‌دهند؛ تجربه‌های آن‌ها گاهی برای خودشان هم آموزنده است. برخی از موضوعاتی که گروه با آن روبه‌رو می‌شود برای کودکان معنادار است؛ همچون نخوابیدن، شپش گرفتن، رعایت نظافت.
  دار و دسته‌ی جنگلی‌ها برای کمک به حیوانات جنگل با هم همکاری می‌کنند و شجاعانه با خطرها روبه‌رو می‌شوند. آن‌ها برای یافتن راه‌حل مشکلات با هم هم‌فکری می‌کنند و راه‌های مختلف را می‌آزمایند.
  در برخی قسمت‌ها مواردی نظیر عشق و علاقه، حسادت و حساسیت نسبت به ارتباط با جنس مخالف و استفاده از مواد آرایشی برای ایجاد تنوع وجود دارد.
  در برخی قسمت‌ها مواردی از شوخی، تمسخر و ادا درآوردن وجود دارد. همچنین در برخی قسمت‌ها یکی دو مورد کلمات توهین‌آمیز نظیر بی‌ریخت، احمق یا لعنت به کار می‌رود.
  در سریال به گونه‌های مختلفی از حیوانات و محل زندگی‌شان اشاره می‌شود و در برخی قسمت‌ها به مسائلی نظیر استتار، خواب زمستانی، شپش و انعکاس نور پرداخته می‌شود.
  از آن‌جا که دار و دسته‌ی جنگلی‌ها گروه نجات‌اند، می‌توان انتظار داشت در هر قسمت حادثه‌ای یا خطری پیش بیاید و جنگلی‌ها برای نجات اعزام شوند. در هر قسمت صحنه‌های خشن و ترسناکی نظیر زمین‌لرزه، آتش‌سوزی، نبرد حیوانات، شلیک میوه‌ها به عنوان بمب یا گلوله، سقوط از ارتفاع یا ترس از تاریکی وجود دارد. این خشونت‌ها گاهی از گروه نجات برای مقابله با حیوانات شرور سر می‌زند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال دار و دسته‌ی جنگلی‌ها: پیش به سوی نجات یک انیمیشن کامپیوتری سه‌بعدی، در مورد ماجراجویی‌های یک گروه امداد متشکل از حیوانات جنگل به رهبری پنگوئن ببری است. آن‌ها برای یافتن راه‌حل با هم مشورت و هم‌فکری می‌کنند و در حل مشکل با هم همکاری دارند. هریک از اعضای گروه توانایی‌ها و ضعف‌های به‌ خصوصی دارد اما در کنار هم گروه منسجمی را تشکیل داده‌اند که شجاعانه برای رسیدن به هدف و برقراری امنیت و آرامش تلاش می‌کنند. موضوعاتی که گروه با آن روبه‌رو می‌شود، گاه موضوعات کودکانه‌ای است و تجربه‌های آن‌ها برای خودشان هم آموزنده است. در این سریال، خانواده جایگاهی ندارد و حیوانات اغلب تنها زندگی می‌کنند؛ با این حال، پنگوئن ماهی داخل تنگ را پسر خطاب می‌کند و فنون رزمی خود را به او نیز آموزش می‌دهد.
  همان‌طور که از گروه امداد انتظار می‌رود، صحنه‌های خشن و ترسناکی در سریال وجود دارد و در هر قسمت حیوانات جنگل با حادثه یا مشکل تازه‌ای مواجه می‌شوند؛ حوادثی نظیر آتش‌سوزی یا زمین‌لرزه و موارد خشونت‌باری نظیر نبرد حیوانات، سقوط از ارتفاع یا شلیک میوه‌ها به عنوان بمب و گلوله. این خشونت‌ها گاهی از طرف گروه نجات برای مقابله با حیوانات شرور صورت می‌گیرد. در برخی قسمت‌ها عبارت‌های نامناسب، تمسخر و اشاره به مسائل بزرگسالانه همچون عشق، ارتباط با جنس مخالف و آرایش وجود دارد. تماشای سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو درباره‌ی موارد یادشده را داشته باشند.

  چکیده داستان

  دار و دسته‌ی جنگلی‌ها گروهی از حیوانات جنگل به رهبری پنگوئن ببری است که برای کمک به دیگر حیوانات آماده‌اند. در هر قسمت حادثه‌ای در جنگل رخ می‌دهد و آن‌ها با هم‌فکری و همکاری یکدیگر مشکل را حل می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  موریس خود را ببر مبارز می‌داند و خود را شبیه به آن‌ها رنگ کرده است. چه چیزی باعث می‌شود بقیه‌ی حیوانات روی او حساب کنند؟ او فکر می‌کند اگر خط‌های رنگی‌اش پاک شوند، از قدرتش کاسته می‌شود؛ چقدر با او موافقید؟
  چه چیزی اعضای گروه نجات را کنار هم نگه داشته است؟ به نظر شما، هویت هرکس را توانایی‌های فردی او تعیین می‌کند یا نقش او در یک گروه؟
  گیلبرت یک شبگردان هندی است، گونه‌ای نادر و قدیمی از پستانداران؛ چطور می‌توانید اطلاعاتی در مورد آن‌ها پیدا کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۱
  سال انتشار ۲۰۱۱