داستان‌های ماندنی

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی حیوانات جنگل و دوستی و ارتباط‌شان با هم، همراه با آموختن درس‌هایی درباره‌ی ادب و رفتار درست

سال: 1394
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط حیوانات با هم، شیطنت‌ها و بازی‌هایشان و بعضی از مسائلی که برایشان پیش می‌آید، مثل رقابت، دوستی و دعوا، موضوعات معناداری در جهان کودکان‌اند؛ هرچند به عموم این موضوعات از منظر بزرگسالان پرداخته شده است.
  گاهی از کلمات توهین‌آمیز استفاده شده: ساده‌لوح، مکار، بیچاره، بدجنس، زشت، دیوونه، ناقلا.
  کودکان در خلال داستان‌ها با اسامی حیوانات مختلف و با بعضی از ضرب‌المثل‌ها آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک کات‌اوت کامپیوتری ساخته شده، از زبان یک راوی برای کودکان روایت می‌شود. روای در هر قسمت قصه‌ای را درباره‌ی حیوانات مختلف و موقعیت‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوند، برای کودکان تعریف می‌کند و شخصیت‌ها هم نقش‌های خودشان را ایفا می‌کنند. قصه‌ها با هدف آموزش درس‌هایی در مورد ادب و اخلاق انتخاب شده‌اند و به موضوعاتی مثل طمع نکردن، خوش‌رفتاری با دیگران، یا دوستی با فرد مناسب می‌پردازند. گاهی هم در پایان هر قسمت راوی به ضرب‌المثلی که به داستان مربوط است اشاره می‌کند؛ مثلاً: چاه مکن بهر کسی اول خودت دوم کسی یا کبوتر با کبوتر باز با باز.
  قصه‌های این سریال عموماً رویکردی تنبیهی دارند؛ یعنی اول حیوانات رفتارهای نادرستی انجام می‌دهند و بعد با عواقب رفتارهایشان مواجه می‌شوند و متوجه می‌شوند که باید رفتارشان را تغییر دهند. روابط بین شخصیت‌ها در خیلی از موقعیت‌ها مبتنی بر بده‌-بستان است و در صورتی خوش‌رفتاری می‌کنند که انتظار پاداشی داشته باشند یا رفتارهای بد هم را تلافی می‌کنند. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا در صورت نیاز فرصت داشته باشند با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  حیوانات مختلفی در هر قسمت با ماجرایی روبه‌رو می‌شوند و تلاش می‌کنند با کمک هم مسئله‌ای را که برایشان پیش آمده، حل کنند. آن‌ها در خلال حل این مسائل، چیزهایی درباره‌ی زندگی یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز چه مسئله‌ای برای حیوانات پیش آمد؟ آن‌ها چگونه مسئله را حل کردند؟
  به نظر شما بدون کمک و حمایت دیگران می‌شود همه‌ی مسئله‌ها را حل کرد؟ شما تا به حال با مسئله‌ای مواجه شده‌اید که به کمک بقیه نیاز داشته باشید؟
  چه کارتون‌هایی شبیه به این سریال می‌شناسید؟ به نظر شما چرا این همه کارتون شبیه به هم تولید می‌شوند؟ هدف از تولید آن‌ها چیست؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۱۳۹۴