داستان حشرات

(Minuscule)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و آموزشی از ماجراهای روزمره‌ی زندگی حشرات مختلف و بخشی از مناسبات بین آن‌ها، از نمایی خیلی نزدیک

سال: 2006
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های حشرات و روابط بین‌شان و نیز خود موضوع زندگی حشرات می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  کودکان با زندگی حشرات مختلف، نمای نزدیکی از اندام‌هایشان، محل زندگی و بخشی از مناسبات روزمره‌ی بین حشرات آشنا می‌شوند؛ هرچند این تصاویر و نماها خیلی دقیق نیستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که به صورت لایو اکشن (ترکیب انیمیشن کامپیوتری با تصاویر واقعی) ساخته شده و در فارسی داستان حشرات نام گرفته، نمایی خیلی نزدیک از زندگی حشرات مختلف را به تصویر می‌کشد. در هر قسمت، یک یا چند نوع حشره، مثل مورچه، پروانه، زنبور یا مگس که به صورت تکی یا گروهی زندگی می‌کنند، در زیستگاه‌شان که گاهی جنگل و جاهای طبیعی و گاهی داخل خانه و مغازه‌ی انسان‌هاست، نمایش داده می‌شوند. در این سریال، به زندگی حشرات در قالب داستانی ساده و کوتاه پرداخته می‌شود و به همین دلیل، برای کودکان قابل ارتباط‌تر و خوشایندتر است.
  رویکرد این سریال در آموزش، غیرمستقیم است؛ به این معنی که در متن داستان‌ها، به بخش‌هایی از زندگی حشرات، غذایشان، محل زندگی‌شان، روابط‌شان با هم و ظاهر و اندام‌هایشان پرداخته می‌شود و همه‌ی این موضوعات در قالب تصاویر و بدون استفاده از کلام طرح می‌شوند. حشرات کارتونی‌اند ولی زمینه‌ای که در آن قرار دارند، محیط واقعی طبیعت یا فضاهای داخلی خانه‌هاست که کمک می‌کند تصویر واقعی‌تری از زندگی حشرات به مخاطبان خردسال انتقال داده شود. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  در هر قسمت به بخشی از زندگی یک یا چند نوع حشره و روابط‌شان با هم، از نمایی نزدیک پرداخته می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز با چه حشره‌ای آشنا شدید؟ قبلاً آن را دیده بودید؟ دیدن تصویرش از نزدیک برایتان جالب بود؟
  چه حشراتی را در خانه یا در خیابان می‌بینید؟ چه حشره‌هایی را در طبیعت و جنگل می‌بینید؟
  دوست دارید در مورد حشرات بیشتر بدانید؟ این کارتون به شما کمک می‌کند بیشتر بدانید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۶
  سال انتشار ۲۰۰۶