دختران خیابان هاروی برای همیشه

(Harvey girls forever)
thumbnail
۱۱ سال به بالا
۹ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی ماجراجویی‌های سه دختر اهل خیابان هاروی، تلاش آن‌ها برای بهتر شدن محیط زندگی‌شان، همراه با مضامینی چون دوستی و همدلی

سال: 2018
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  لاتا، آدری و دات خصوصیات و رفتارهای مختلفی دارند، ولی دوست‌های صمیمی هم هستند. اگر یکی از آن‌ها مرتکب اشتباه شود، بقیه کمکش می‌کنند. گاهی وقت‌ها لجبازی می‌کنند و گاهی نیز از مسیر نادرستی به دنبال خواسته‌هایشان هستند. ولی سعی می‌کنند در هر قسمت، از ماجراهایی که اتفاق می‌افتد، درس یاد بگیرند.
  آدری پرانرژی، لاتا مهربان و دات باهوش است. آن‌ها می‌خواهند امنیت در خیابانشان برقرار کنند و در هر قسمت برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش می‌کنند. آن‌ها بی‌اخلاق نیستند و مثلاً وقتی چاله‌ای در پارک درست می‌شود، با فروختن شنل پول برای تعمیرش جور می‌کنند. آن‌ها حواسشان به بچه‌های کوچک‌تری مثل تاینی است که بقیه اذیتش نکنند. آن‌ها گاهی نیز کار اشتباهی انجام می‌دهند، اما به محض اینکه به اشتباه بودن کار خود پی می‌برند، مسیر خود را تغییر داده و در نهایت اشتباه خود را جبران می‌کنند.
  در این سریال گاهی از کلمه‌ها و عبارت‌های توهین‌آمیز استفاده می‌شود؛ خنگ، کپکو، دمپایی خیسِ توالت، آشغالِ کاهو، همسفر مزخرف، ساندویچ بوگندو، انگل خیابون، ننگ جامعه، وقتی ازت تعریف می‌کنم حالم به هم می‌‌خورد.
  گاهی زد و خورد بین دختران خیابان هاروی و پسرهای بلوگی اتفاق می‌افتد. تاینی که قد کوتاهی دارد، گاهی مورد تمسخر قرار می‌گیرد. بعضی از شخصیت‌ها هم قلدرمآبانه رفتار می‌کنند. دخترهای هاروی در موقعیتی بعضی از چراغ‌ها و لامپ‌های خانه‌ها را می‌دزدند و همه‌شان را در یک مکان روشن می‌کنند تا شب که شد مجبور نباشند زود بخوابند. ولی بعد از مدتی به خاطر بی‌خوابی حال همه‌شان بد می‌شود و مثل زامبی‌ها دور چشم‌هایشان سیاه می‌شود و آب دهانشان به زمین می‌ریزد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی دختران خیابان هاروی برای همیشه براساس مجموعه کتاب‌های مصوری ساخته شده که در انتشارات هاروی منتشر شده است. شخصیت‌های اصلی این مجموعه سه دختر به اسم‌های لاتا، آدری و دات هستند که دلشان می‌خواهد خیابانشان امنیت داشته باشد. آن‌ها حواسشان به کوچک‌ترها و حیوانات است و با این‌که گاهی تصمیم‌های اشتباه می‌گیرند، به هم کمک می‌کنند و در هر قسمت درس تازه‌ای یاد می‌گیرند. آن‌ها کم‌کم یاد می‌گیرند چطور با گفت‌و‌گو اختلاف‌هایشان را برطرف کنند و اینکه ارزش دوستی از هر چیزی بالاتر است. در بسیاری از موقعیت‌ها نیز با کمک گرفتن از تفکر خلاق مشکلاتشان را حل می‌کنند.
  گاهی صحنه‌های زد و خورد بین دخترهای هاروی و پسرهای بلوگی دیده می‌شود. شخصیت‌ها نیز گاهی از کلمات و عبارات توهین‌آمیز استفاده می‌کنند. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از 9 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 9 تا 11 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را همراه والدین تماشا کنند تا در صورت نیاز فرصت گفت‌وگو کنند.

  چکیده داستان

  این انیمیشن ماجرای سه دوست به اسم‌های لاتا، آدری و دات است که در خیابان هاروی زندگی می‌کنند. آن‌ها حواسشان به همه چیز هست؛ مراقب بچه‌های کوچک‌تر هستند، با قلدرها مبارزه می‌کنند , بعضی وقت‌ها هم تصمیم‌های عجیبی می‌گیرند. آن‌ها همه‌ی تلاششان را می‌کنند خیابان هاروی بهترین جا برای زندگی باشد. هر قسمت ماجرای تلاش این سه دوست برای بهتر شدن خیابان هاروی است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  فکر می‌کنید چرا دخترهای خیابان هاروی به فکر بقیه و کوچک‌ترها هستند؟
  تابه‌حال برایتان پیش آمده در موقعیتی قرار بگیرید که فردی مورد تمسخر واقع شود؟ شما در این موقعیت چه‌کاری انجام داده‌اید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۴
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۱۳
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو The Harvey Entertainment Company، DreamWorks Animation Television، DreamWorks Animation
  بازیگران استفانی لملین، کلی مک کری، لورن لپکس
  سال انتشار ۲۰۱۸