دختر تک‌شاخ من

(My Unicorn Girl)
thumbnail
۱۸ سال به بالا
۱۶ تا ۱۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی عاشقانه درباره‌ی تغییر هویت دختری برای ورود به دانشگاه، همراه با مضامینی چون مشارکت، کار گروهی، تلاش برای رسیدن به موفقیت و رسیدن به خودشناسی

سال: 2020
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سانگ تیانگ با هویتی جدید (پسر) وارد دانشگاه می‌شود. او می‌خواهد آرزوهایش را دنبال کند. بین او و هم‌کلاسی‌های پسرش همکاری عمیقی شکل می‌گیرد. آن‌ها همه‌ی تلاششان را می‌کنند به خواسته‌شان که پیروزی در مسابقه‌های هاکی است، دست پیدا کنند. سانگ تیانگ و وِن بین کلی کشمکش و درگیری با هم دارند، ولی در نهایت عشق را تجربه می‌کنند. در نهایت سانگ تیانگ تصمیم می‌گیرد به جای اصرار به ماندن در دانشگاه لیویی، با هویت واقعی خودش دنبال آرزوهایش برود.
  سانگ تیانگ هویت و جنسیت خود را پنهان می‌کند. او فکر می‌کند با جنسیت خودش نمی‌تواند به آرزوهایش برسد و به خاطر همین، با هویت جدیدی وارد دانشگاه می‌شود و مجبور می‌شود در قالب آدم دیگری رفتار کند و مدام پنهان‌کاری داشته باشد و دروغ بگوید. ولی او در نهایت هویت واقعی خودش را می‌پذیرد و حتی زمانی که به او پیشنهاد می‌شود در همان دانشگاه بماند و در رشته‌ی دیگری درس بخواند، نمی‌پذیرد و می‌گوید می‌خواهد آرزوهایش را دنبال کند. وِن بین هم دست از مغرور بودن برمی‌دارد و علاقه‌اش را به سانگ تیانگ ابراز می‌کند. آن‌ها سختکوش هستند و برای پیروزی تیم‌شان تلاش می‌کنند.
  رابطه‌ی عاشقانه‌ی سانگ تیانگ و وِن بین از موضوعاتی است که در سریال پررنگ شده است و در بسیاری از موقعیت‌ها کشمکش‌های زیادی بین آن دو وجود دارد، سوءتفاهم‌هایی شکل می‌گیرد، نگاه‌های احساسی و واژه‌های عاشقانه بین آن‌ها ردوبدل می‌شود و در برخی موقعیت‌ها نیز آن دو یکدیگر را می‌بوسند. این موقعیت‌ها در نسخه‌ی دوبله حذف شده است.
  مخاطب با ورزش‌هایی مثل پاتیناژ و هاکی روی یخ آشنا می‌شود. علاوه‌بر آن مخاطب با مفاهیمی چون پذیرش، هویت‌خواهی و تلاش برای رسیدن به خواسته‌ها نیز آشنا می‌شود.
  این سریال سینمایی محصول کشور چین است و همراه با تماشای آن نوجوانان با نحوه‌ی غذا خوردن و غذاهای کشور چین، آزمون‌های ورودی دانشگاه و زندگی دانشجویان در این کشور آشنا می‌شود. آشنایی با تک‌شاخ که در فرهنگ چین به معنای شانس است نیز از موارد بومی و فرهنگی در سریال است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال دختر تک شاخ من محصول کشور چین است و ماجرای دختری به اسم سانگ تیانگ را روایت می‌کند که آرزو دارد در دانشگاهی درس بخواند که مادرش در گذشته در آن درس خوانده است. او با هویت خودش موفق نمی‌شود از آزمون سربلند بیرون بیاید، و در رشته‌ی پاتیناژ قبول شود، ولی با تغییر ظاهرش در رشته‌ی هاکی روی یخ، نمره‌ی قبولی را کسب می‌کند. او با پسری به اسم ون بین آشنا می‌شود و رابطه‌ی عاشقانه‌ای بین آن‌ها شکل می‌گیرد. شخصیت‌های فیلم در حال تلاش و کوشش برای رسیدن به پیروزی و موفقیت هستند. سانگ تیانگ هویت خودش را از همه مخفی می‌کند ولی بالاخره هویت واقعی‌اش فاش می‌شود و با این‌که یکی از بهترین افراد تیم هاکی روی یخ است، او را از دانشگاه بیرون می‌کنند. سانگ تیانگ هم متوجه می‌شود تصمیمش برای این‌که با دروغ وارد دانشگاه لیویی شود اشتباه بوده است. و همین موقع است که مسئول‌های دانشگاه تصمیم می‌گیرند رشته‌ی هاکی روی یخ برای دخترها را هم در همان دانشگاه راه‌اندازی کنند.
  همه‌ی هدف سانگ تیانگ این است که در دانشگاه لیویی درس بخواند. او برای رسیدن به هدفش هویتش را تغییر می‌دهد و به خاطر همین مجبور می‌شود دروغ‌های زیادی بگوید. تماشای این سریال برای نوجوانان کوچکتر از 16 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان 16 تا 18 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  سانگ تیانگ به هجده ساله که می‌رسد، آرزو می‌کند بتواند از دانشگاه لیویی پذیرش بگیرد؛ یعنی دانشگاهی که روزی مادرش در آن درس خوانده است. او در آزمون ورودی قبول نمی‌شود و در لباس مبدل و به شکل پسرها وارد تیم هاکی روی یخ می‌شود و در دانشگاه پذیرش می‌گیرد. با ورود به دانشگاه سانگ تیانگ با وِن بین که بهترین بازیکن هاکی روی یخ دانشگاه است، آشنا می‌شود. آن‌ها با هم هم‌اتاقی می‌شوند به‌تدریج رابطه‌شان صمیمی می‌شود. آن‌ها تصمیم می‌گیرند با کمک هم تیم هاکی را ارتقا بدهند. در نهایت راز سانگ تیانگ فاش می‌شود و دانشگاه رشته‌ی هاکی روی یخ برای دخترها را راه‌اندازی می‌کند و او به آرزویش می‌رسد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  تصمیم سانگ تیانگ برای این‌که شبیه پسرها وارد دانشگاه بشود درست بود؟
  فکر می‌کنید بهترین راهی که می‌شود رشته‌ای ورزشی را ادامه داد و در آن موفق بود کدام است؟
  سانگ تیانگ چه راه‌هایی برای دنبال کردن آرزوهایش داشت؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۴
  مدت زمان ۴۵
  کشور سازنده چین
  استودیو iQiyi، Straw Bears Film
  بازیگران دارن چِن، سِبرینا چِن، لی جیو لین
  سال انتشار ۲۰۲۰