دریای عشق

(Sea of Love)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و خانوادگی درباره‌ی چهار حیوان کوچک دریایی و ماجراجویی‌های شاد و همراه با تجربه‌ی دوستی و حل مسئله

سال: 2022
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بچه‌ها هر روز در حال بازی و ماجراجویی هستند. آن‌ها با هم دوست‌اند و در عین حال، گاهی اختلاف پیدا می‌کنند. تجربه‌ها و احساسات بچه‌ها، دوستی‌شان با هم، روابطشان با بزرگ‌ترها، مسائل کوچکی که هر روز برایشان پیش می‌آید و بیشتر موقعیت‌هایی که در آن‌ها قرار می‌گیرند، همگی می‌توانند برای کودکان خردسال معنادار و هم‌ذات‌پندارانه باشند.
  همه‌ی بچه‌ها کنجکاو و مهربان‌اند. آن‌ها با یکدیگر و با بزرگ‌ترها محترمانه رفتار می‌کنند. وقتی مسئله‌ای برایشان پیش می‌آید به هم کمک می‌کنند و در نهایت برایشان مهم است که در کنار هم شاد باشند. بزرگ‌ترها هم مهربان و حمایتگرند و به کودکان کمک می‌کنند چالش‌های کوچک‌شان را پشت سر بگذارند.
  از برچسب‌هایی مثل باهوش و نابغه چندین بار استفاده می‌شود. بچه‌ها گاهی به هم دروغ می‌گویند یا یکدیگر را سرزنش می‌‌کنند.
  در قسمت‌های مختلف سریال به توانمندی‌های فردی و اجتماعی مثل شناخت و بیان احساسات، حل مسئله، کار گروهی و تعامل موثر با دیگران پرداخته می‌شود. شخصیت‌ها با جملات کوتاه صحبت می‌کنند و گاهی عبارات را تکرار می‌کنند؛ بنابراین نسخه‌ي زبان انگلیسی سریال می‌تواند برای یادگیری این زبان مورد استفاده قرار گیرد.
  گاهی برای بچه‌ها اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است برای خردسالان ناخوشایند باشند؛ مثلا دندان بوبی گم می‌شود، خوراکی‌های وایو روی زمین می‌ریزد، وایو تصور می‌کند هیولایی لای تپه‌ها پنهان شده که بعدا معلوم می‌شود لاک‌پشتی خیلی بزرگ است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  دریای عشق، سریال انیمیشنی دوبعدی است. داستان سریال درباره‌ي چهار حیوان کوچک دریایی است که در کنار خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند. آن‌ها هر روز به مهدکودک می‌روند و در آن‌جا با هم بازی و فعالیت می‌کنند و از یکدیگر و از مربی مهربانشان چیزهایی یاد می‌گیرند. بچه‌ها در راهِ رفتن به مهدکودک نیز به ماجراجویی مشغول‌اند و در هر قسمت، چالش کوچکی را که برای یکی از آن‌ها پیش می‌آید، پشت سر می‌گذارند. عموم مسائلی که در زندگی شاد و رنگارنگ آن‌ها اتفاق می‌افتد، مسائلی ساده و معنادار در زندگی کودکان خردسال‌اند؛ مثلا افتادن دندان، تقسیم خوراکی با دوستان، نگرانی از ناراحتی والدین، اضطراب از مواجهه با موقعیت جدید، حسادت به اسباب‌بازی دیگری، یا ترس از ناشناخته‌ها. بچه‌ها کنجکاو و بازیگوش‌اند و در ماجراجویی‌هایشان برای یکدیگر نیز دردسرهای کوچکی درست می‌کنند یا همدیگر را به خاطر رفتارهایشان سرزنش می‌نند، ولی در همه‌ی این موقعیت‌ها متوجه اشتباهشان می‌شوند و از هم عذرخواهی می‌کنند.
  بعضی از تجربه‌های بچه‌ها ممکن است برای کوچک‌ترها ناخوشایند باشند؛ مثلا مواجهه‌ی وایو با موجودی بزرگ که بعدا معلوم می‌شود لاک‌پشتی مهربان است، یا نگرانی پوری از این‌که مادرش به خاطر کثیف شدن لباسش ناراحت شود. بچه‌ها گاهی به هم دروغ می‌گویند ولی زود اعتراف می‌کنند و از بقیه عذرخواهی می‌کنند. تا زمان نوشتن این بررسی، نسخه‌ی دوبله‌ی سریال منتشر نشده و نسخه‌ی زبان انگلیسی همراه با زیرنویس فارسی موجود است. از آن‌جایی که زبان داستان‌ها ساده است و کلمات و عبارات بارها تکرار می‌شوند، می‌توان از آن برای یادگیری زبان انگلیسی در خردسالان استفاده کرد. تماشای این سریال برای کودکان بزرگ‌تر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  چهار موجود دریایی به نام‌های برودا، پوری، وایو و بوبی با هم دوست‌اند و هر روز در حال ماجراجویی در خانه، مهدکودک و زیر دریا هستند. آن‌ها در گشت‌وگذارهایشان با مسائلی کوچک مواجه می‌شوند و با کمک یکدیگر و بزرگ‌ترها آن‌ها را حل می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز برای کدام شخصیت مسئله‌ای پیش آمد؟ او چگونه توانست مسئله را حل کند؟ دوستانش چه کمکی به او کردند؟
  از کجا می‌فهمید این چهار حیوان با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چه کار می‌کنند که نشانه‌ی دوستی است؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ چگونه دوستی‌تان را به هم نشان می‌دهید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۵
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۱۰
  کشور سازنده تایلند
  استودیو The Monk Studio
  بازیگران آنچاسا بوریچایاوارادوم، کلگای ویلیام برنت، کلی بی. جونز
  سال انتشار ۲۰۲۲