دوستان چهل‌تکه

(Patchwork Pals)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌‌ی گروهی از حیوانات، مسائل پیش‌آمده برای هر یک از آن‌ها و کمک بقیه به او برای حل مسئله‌اش

سال: 2016
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ظاهر حیوانات و رفتارهایشان بامزه است. آن‌ها با مسائل ساده و کوچکی که برای خودشان خیلی مهم است، مواجه می‌شوند و احساس بدی پیدا می‌کنند، ولی در نهایت می‌توانند با کمک گرفتن از دیگران، مسئله را حل کنند.
  حیوانات مختلف مهربان و حمایتگرند و وقتی برای یکی از آن‌ها مسئله‌ای پیش می‌آید، همگی به پیدا کردن راه‌حل فکر می‌کنند. راوی هم به آن‌ها کمک می‌کند تا راه‌حل‌هایشان را امتحان کنند یا درباره‌ی مفید بودن آن‌ها فکر کنند.
  در هر قسمت مسئله‌ای پیش می‌آید، راوی آن مسئله را بیان می‌کند و حیوانات مختلف، راه‌حل‌های متفاوتی امتحان می‌کنند تا آن را حل کنند. همچنین، به مهارت‌هایی مثل همدلی و کمک کردن به یکدیگر هم پرداخته می‌شود.
  گاهی اتفاقاتی برای حیوانات پیش می‌آید که ممکن است برای کوچک‌ترها خوشایند نباشند؛ مثلا یک ماهی آب ندارد و حالش خوب نیست یا زنبوری بالش خراب شده و روباه می‌خواهد او را بخورد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، درباره‌ی حیوانات مختلفی است که در کنار هم زندگی می‌کنند و وقتی برای یکی از آن‌ها مسئله‌ای پیش می‌آید، به او کمک می‌کنند. راوی داستان در ابتدای هر قسمت، حیوانی را می‌بیند که ناراحت است و از او دلیل ناراحتی‌اش را می‌پرسد. حیوان با ایما و اشاره منظورش را به او می‌رساند و راوی مسئله‌ی او را برای مخاطبان بیان می‌کند. بعد هم از حیوانات مختلف کمک می‌خواهد. هر کدام از حیوانات راه‌حلی پیشنهاد می‌کنند و در نهایت، مسئله‌ی مورد نظر حل می‌شود. عموم حیوانات همدل و مهربان‌اند و دوست دارند به یکدیگر کمک کنند. راوی هم به آن‌ها کمک می‌کند تا راه‌حل‌هایشان را بررسی کنند.
  گاهی اتفاقاتی برای حیوانات پیش می‌آید که ممکن است برای کوچک‌ترها خوشایند نباشند؛ مثلا یک ماهی آب ندارد و حالش خوب نیست یا زنبوری بالش خراب شده و روباه می‌خواهد او را بخورد. البته همه‌ی اتفاقات به خیر و خوشی ختم می‌شوند. نکته‌ای که والدین باید به آن توجه داشته باشند این است که از آنجایی که این سریال برای کودکان خردسال ساخته شده و ممکن است اولین مواجهه‌ی آن‌ها با حیوانات مختلف باشد، ظاهر کارتونی و بامزه‌ی حیوانات و موقعیت‌های فانتزی‌ای که در آن‌ها قرار می‌گیرند، ممکن است تصورات نادرستی درباره‌ی حیوانات مختلف در ذهن خردسالان ایجاد کنند.

  چکیده داستان

  حیوانات مختلفی با هم روی یک پتوی چهل‌تکه زندگی می‌‌کنند. در هر قسمت برای یکی از آن‌ها مسئله‌ای پیش می‌آید و بقیه‌ی حیوانات، یکی یکی جمع می‌شوند و راه‌حل‌های مختلف را امتحان می‌کنند تا مسئله را حل کنند. حیوانات حرف نمی‌زنند و یک راوی، اتفاقات را برای همه توضیح می‌دهد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت برای کدام حیوان مشکل پیش آمده بود؟ فکر می‌کنید او چه احساسی داشت؟ او چگونه توانست مشکلش را حل کند؟ حیوانات مختلف چه کمکی به او کردند؟ راه‌حل کدام‌یک از حیوانات مفید بود؟
  وقتی برای شما مشکلی پیش می‌آید، چه احساسی پیدا می‌کنید؟ چگونه آن را حل می‌کنید؟ از چه کسانی کمک می‌گیرید؟
  وقتی برای دوستانتان مشکلی پیش می‌آید، به آن‌ها کمک می‌کنید؟ چگونه به آن‌ها کمک می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۴
  کشور سازنده آلمان
  استودیو Studio FILM BILDER
  بازیگران اولیو هاجسون
  سال انتشار ۲۰۱۶