دوستان کوچولوی ساگو

(Sago Mini Friends)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریال انیمیشنی درباره‌ی دوستی و بازی چهار دوست و آموزش اعداد و اشکال با کمک شعر و موسیقی

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  چهار دوست باهم صمیمی هستند، در ماجراجویی‌ها پدیده‌های مختلفی را کشف می‌کنند و با هیجان و شادی به گذراندن وقت با هم ادامه می‌دهند. آن‌ها در طول روز با چالش‌ها و دردسرهای مختلفی روبه‌رو می‌شوند که با حمایت از یکدیگر و صبوری مسائلشان را حل می‌کنند. در دل هر قسمت کودکان شاهد تجربه‌های متفاوت حیوانات مانند؛ صبوری برای آماده شدن غذا، به اشتراک‌گذاری اسباب‌بازی، یادگیری اعداد و ... هستند که در دنیای آن‌ها معنادار است.
  چالش‌های ساده‌ی دوستان با کمک تفکر خلاق و مشارکت با هم به سرعت حل می‌شود. آن‌ها با وجود اختلاف سلیقه به هم اعتماد دارند و با صبوری، یکدیگر را به مدیریت احساسات دعوت می‌کنند. همچنین در هر قسمت شاهد مهارت‌هایی چون قدر دانی، عذرخواهی و پیروی شخصیت‌ها از قوانین هستیم.
  در هر قسمت از سریال اعداد، اسامی رنگ‌ها، میوه‌ها، اشکال و ... نمایش داده می‌شود. همچنین برای یادگیری بیشتر کودکان، این آموزه‌ها دوباره و در بخشی از سریال که حیوانات شعر می‌خوانند تکرار می‌شود. مهارت‌هایی چون صبوری، دوستی، تأکید بر قدردانی، معذرت خواهی، حل مسئله و همکاری در بیشتر قسمت‌ها پررنگ است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی دوستان کوچولوی ساگو، براساس اپلیکیشن دنیای کوچک ساگو، ساخته شده است. داستان درباره‌ی چهار دوست به نام‌های هاروی سگه، گربه نینجا، جک خرگوشه و رابین پرنده است که به ماجراجویی، بازی و شادی در شهر خود می‌پردازند. در هر قسمت چهار دوست در حین بازی با اعداد مختلف آشنا می‌شوند، حل مشکلات و چالش‌های ساده را تمرین می‌کنند و به دنبال دوستان جدید می‌گردد. چالش‌ها ساده و متعلق به دنیای کودکانه است. در بین مکالمات مهارت‌های کلامی چون معذرت‌خواهی و قدردانی و کلماتی چون ؛ ممنونم و لطفاً را تمرین می‌کنند. کودکان در هر قسمت از سریال اعداد، اشکال، رنگ‌ها و نام حیوانات را با توجه به موضوع داستان می‌آموزند. همراه با مشاهده‌ی سریال موضوعاتی چون حل مسئله، دوستی، صبوری و مدیریت احساسات نمایش داده می‌شود.

  چکیده داستان

  چهار دوست کنجکاو و بامزه به نام‌های هاروی سگه، گربه نینجا، جک خرگوشه و رابین پرنده در هر قسمت به ماجراجویی و بازی در شهر خود می‌پردازند. در دل ماجراجویی‌ها، دوستان شمارش اعداد را می‌آموزند، کلمه‌های جدید یاد می‌گیرند، دوستی با یکدیگر را تمرین می‌کنند و شادی‌های کوچک و بزرگ خود را جشن می‌گیرند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما رابین پرنده چگونه می‌تواند صبوری را تمرین کند؟ پیشنهاد شما به رابین چیست؟
  شما برای قدردانی از دوستانتان از چه کلمه‌هایی استفاده می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰
  کارگردان Chad Hicks
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۲۳
  کشور سازنده کانادا
  استودیو Brown Bag Films، Warner Bros. Animation، Cartoon Network Studios، Spin Master Entertainment
  بازیگران ایین هوو، کریستینا چرچیل، لیام مک کنا
  سال انتشار ۲۰۲۲