دیپ داپ

(Dipdap)
thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی آدمکی قرمزرنگ، چالش‌هایی که یک خط طراحی برایش به وجود می‌آورد و تلاش آدمک برای گذر از این چالش‌ها

سال: 2011
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نقاشی‌های ساده‌ای که خط می‌کشد و موضوعاتی که سر راه دیپ داپ قرار می‌دهد، در دنیای کودکان معنادار و قابل ارتباطند.
  دیپ داپ جستجوگر و کنجکاو است و هیچ‌ وقت خسته و ناامید نمی‌شود. او از ماجراجویی لذت می‌برد و در کمال خونسردی، چالش‌هایی که خط پیش رویش می‌گذارند، پشت سر می‌گذارد.
  کودکان ممکن است با تماشای نقاشی‌های ساده‌ای که خط می‌کشد، به نقاشی کشیدن ترغیب شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی و بدون کلام، ماجراهای یک آدمک قرمزرنگ بامزه به نام دیپ داپ است که در هر قسمت، با چالش‌ها و ماجراهایی که یک خط طراحی برای او ایجاد می‌کند، روبه‌رو می‌شود و سعی می‌کند با خونسردی و لذت، ماجراجویی کند و چالش‌ها را پشت سر بگذارد. دیپ داپ جستجوگر و کنجکاو است و هیچ ‌وقت خسته و ناامید نمی‌شود. نقاشی‌های ساده و خلاقانه‌ای که خط می‌کشد و موضوعاتی که سر راه دیپ داپ قرار می‌دهد، برای کودکان خردسال معنادار و قابل ارتباط‌اند. او در نقاشی‌ها با موجوداتی دوست می‌شود، به سفر می‌رود، خوراکی‌هایش را با دیگران تقسیم می‌کند، به موجوداتی کمک می‌کند، سعی می‌کند موانع را از سر راهش بردارد و خلاصه، در دنیای شاد و ساده‌ی نقاشی‌ها روزگار می‌گذراند.
  موضوع خشن و ترسناکی در این سریال وجود ندارد. همه چیز شاد و خوش ‌آب ‌و رنگ و دوست‌داشتنی است. تصاویر خلوت و ساده و نقاشی‌هایی که حال و هوای کاملاً کودکانه و در عین حال خلاقانه دارند، می‌توانند کودکان را به نقاشی کشیدن و لذت بردن از نقاشی ترغیب کنند. شخصیت‌هایی که خط می‌کشد، بدون این‌که از کلمات استفاده کنند، با دیپ داپ ارتباط برقرار می‌کنند و این موضوع، سریال را برای کوچک‌ترهایی که درک کلامی برایشان دشوار است، بسیار شیرین و قابل ارتباط می‌کند. فضای شاد و مثبت سریال نیز به خردسالان احساس امنیت و آرامش می‌دهد. این انیمیشن برای بزرگ‌ترها هم می‌تواند لذت‌بخش باشد؛ بزرگ‌ترها می‌توانند کنار فرزندان‌شان به تماشای آن بنشینند و از تصاویر ساده و شاد و ماجراهای بامزه‌ی آن لذت ببرند. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از 3 سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  دیپ داپ یک آدمک کوچک قرمزرنگ است که در هر قسمت با چالش‌ها و ماجراهایی که یک خط طراحی برای او به وجود می‌آورد روبه‌رو می‌شود و بدون این‌که خسته و ناامید شود، ماجراها را دنبال می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شما از نقاشی کشیدن لذت می‌برید؟ بعد از تماشای این کارتون دوست دارید نقاشی بکشید؟
  به نظر شما خط این نقاشی‌ها را با چه وسیله‌ای می‌کشد؟ شما دوست دارید با چه وسیله‌ای نقاشی کنید؟ مدادرنگی؟ مدادشمعی؟ آبرنگ؟
  این سریال را دوست دارید؟ کارتون دیگری می‌شناسید که شبیه این سریال باشد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۱۱