رتبه‌بندی پادشاهان

(Ranking of kings)
thumbnail
۱۵ سال به بالا
۱۳ تا ۱۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمه درباره‌ی شاهزاده‌ی ناشنوا و لالی که می‌خواهد به جای پدرش پادشاهی قدرتمند شود، به پادشاهی رسیدن برادرش به جای او و تلاش برای رسیدن به هدفش

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بوجی مادرش را از دست داده است. او نا‌شنوا و لال است. همه مسخره‌اش می‌کنند. تنها دوستی که دارد موجودی به اسم کاگه است. بیماری و مرگ پدرش حال او را بدتر می‌کند. نامادری‌اش دسیسه می‌کند و به جای بوجی پسر خودش، دایدا، را به تخت شاهی می‌نشاند. بوجی برای این‌که به رشد و استقلال برسد، راهی سفر می‌شود و در این سفر با شگفتی‌های بسیاری مواجه می‌شود.
  بوجی با این‌که کر و لال است و خیلی کوچک و ساده‌لوح، همیشه لبخند می‌زند. مهربانی او باعث می‌شود آدم‌های زیادی طرفدارش شوند. آرزوی بوجی این است که پادشاه قدرتمندی شود. او بسیار چابک است و تلاش می‌کند به مبارزی حرفه‌ای شود تبدیل شود. کاگه که مهربانیِ واقعیِ بوجی را می‌بیند، تعهد می‌کند تا آخر عمر دوست او باقی بماند. هیلینگ مادرناتنی بوجی است. او تا قبل از به دنیا آمدن دایدا، بوجی را خیلی دوست دارد، ولی بعد از آن، در مورد بوجی سختگیرانه رفتار می‌کند و باعث می‌شود دایدا به جای بوجی تاج‌گذاری کند. ولی هر موقع بوجی آسیب می‌بیند، او را درمان می‌کند و به او اجازه داد راهی سفر شود.
  مردی که کاگه پیش او کار می‌کرد دائم‌الخمر است. شخصیت‌ها گاهی دسیسه‌چینی و خیانت می‌کنند.
  سریال پر از صحنه‌های خشن و ترسناک است؛ حمله‌ی ارتش هیولاها، بیرون زدن خون از دهن پادشاه باس، مرگ مادر کاگه، کتک خوردن کاگه از بقیه و مردی که برایش کار می‌کرد، شمشیربازی بوجی و دایدا و آسیب دیدن شدید بوجی، بیرون زدن دود از دهن شاه بعد از مرگش و ظاهر شدن هیولای قرمز، کشته شدن مادر میرانجو و...

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  انیمه‌ی رتبه‌بندی پادشاهان بر اساس مانگایی به نویسندگی سوسوکه توکا ساخته شده است. این انیمه ماجرای شاهزاده‌ی ناشنوا و لالی است به اسم بوجی که دلش می‌خواهد پادشاهی قدرتمند شود، ولی بعد از مرگ پدرش با دسیسه‌چینی نامادری‌اش به پادشاهی نمی‌رسد و به جای او برادرش پادشاه می‌شود. این فیلم مضامینی چون دوستی و کمک به یکدیگر را پررنگ می‌کند. بوجی به خاطر جثه‌ی کوچکش توانایی مقابله با آدم‌های قوی را ندارد، ولی خیلی چابک و فرز است و چون خیلی مهربان است، طرفدارهای زیادی دارد.
  این سریال حاوی صحنه‌های خشن و ترسناکی است؛ زد و خورد، کشتار و خونریزی در این سریال انیمه‌ای بسیار دیده می‌شود. تصاویر قتل و کشتن آدم‌ها با چاقو، مرگ مادر جلوی فرزند، مبارزه با موجودات قوی که قدرت‌های ماورایی دارند، جادوهای منفی و… در این سریال دیده می‌شود. دسیسه‌چینی، خیانت و گاهی نوشیدن مشروبات الکلی هم دیده می‌شود. تماشای این سریال برای نوجوان‌های کوچکتر از 13 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان 13 تا 15 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  بوجی شاهزاده‌ای ناشنوا و لال است. او قدکوتاه، کوچک و بسیار ساده‌لوح است. همه مسخره‌اش می‌کنند. با همه‌ی این‌ها خودش دوست دارد پادشاهی قدرتمند بشود. بین او و کاگه دوستی عمیقی شکل می‌گیرد. کاگه آخرین بازمانده‌ی قبیله‌ی سایه است که از راه آدم‌کشی زندگی می‌کردند. ولی کاگه دزدی می‌کند و زبان بوجی را متوجه می‌شود. بعد از مرگ پادشاه، همسر دوم شاه برخلاف وصیت او عمل می‌کند و به جای بوجی، دایدا را به سلطنت می‌رساند. بوجی بعد از این ماجرا راهی سفر می‌شود تا تجربه کسب کند. دایدا هم تحت نفوذ شخصیتی مرموز نقشه‌ای شوم کشیده تا رتبه‌ی اول پادشاهان را به دست آورد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما آیا با وجود نقص‌های مادرزادی می‌شود قهرمان شد؟
  فکر می‌کنید اگر در اطراف شما کودک ناشنوا یا لالی باشد، چه برخوردی با او مناسب‌تر است؟
  فکر می‌کنید کدام یک از این‌ها مهم‌تر است: انسان خوبی بودن یا پادشاهی قدرتمند بودن؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۸
  کارگردان Yosuke Hatta
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۲۳
  کشور سازنده ژاپن
  استودیو Aniplex، Wit Studio
  بازیگران آیومو موراسه، مینامی هیناتا، یوکی کاجی
  سال انتشار ۲۰۲۱