روبی و جوجه‌ها

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی درگیری‌های همیشگی بین یک خانواده‌ی مرغ و خروس با یک روباه مخترع، همراه با زدوخورد و تعقیب و گریز و تلاش برای انتقام

سال: 1396
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط بین جوجه‌ها و والدین‌شان و دوستی آن‌ها با سگ و درگیری‌هایی که با روباه دارند می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  سگ همیشه مراقب جوجه‌هاست و هر وقت در خطر بیفتند از آن‌ها حمایت می‌کند. اعضای خانواده برای مراقبت از هم در مقابل روباه با هم همکاری و از هم حمایت می‌کنند.
  سریال سرشار از صحنه‌های زدوخورد، تعقیب و گریز و تلاش برای آسیب‌زدن به یکدیگر است. روباه مدام جوجه‌ها را اذیت می‌کند و آن‌ها هم در مقابل، از هر روشی برای تلافی استفاده می‌کنند و از انجام این کارها لذت هم می‌برند. البته همه‌ی این صحنه‌ها فاقد خون و خونریزی‌اند و با هدف خنده و سرگرمی تولید شده‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که با تکنیک کات‌‌اوت کامپیوتری ساخته شده، همانند سریال‌هایی مثل تام و جری، تصویرگر تعقیب ‌و گریزهای همیشگی و پایان‌ناپذیر بین خوب‌ها و بدهاست. خانواده‌ی مرغ و خروس که با جوجه‌هایشان در صلح و صفا زندگی می‌کنند، همیشه با دردسرهایی که یک روباه آبی‌رنگ برایشان درست می‌کند مواجه می‌شوند. روباه در تلاش است با اختراع وسایل مختلف، خانواده‌ی مرغ و خروس را از دهکده بیرون کند ولی سگی که دوست مرغ و خروس است، هشیار و آماده است و از آن‌ها در مقابل نقشه‌های روباه محافظت می‌کند و در پایان، روباه همیشه ناکام می‌ماند.
  این سریال سرشار از صحنه‌های زدوخورد، تعقیب و گریز و تلاش برای آسیب زدن به یکدیگر است. روباه مدام جوجه‌ها را اذیت می‌کند و آن‌ها هم در مقابل، از هر روشی برای تلافی استفاده می‌کنند و از انجام این کارها لذت هم می‌برند؛ البته همه‌ی این صحنه‌ها فاقد خون و خونریزی‌اند و با هدف خنده و سرگرمی تولید شده‌اند. رفتارهای مرغ و خروس و سگ با روباه، القاکننده‌ی این ذهنیت است که اگر کسی ما را اذیت کند، در مقابل می‌توانیم با او هر کاری بکنیم و از انجام کارمان خشنود و راضی هم باشیم. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برا کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا فرصت داشته باشند درباره‌ی رفتارهای خشن شخصیت‌ها با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  خانوده‌ی مرغ و خروس با جوجه‌هایشان در دهکده‌ای با صلح و صفا زندگی می‌کنند. سگی هم که در نزدیکی‌ آن‌ها کلبه‌ای دارد، دوست و مراقب آن‌هاست. در دهکده روباه آبی‌رنگی زندگی می‌کند که همیشه سعی دارد با اختراعاتش جوجه‌ها را اذیت کند و خانواده‌ی آن‌ها را از مزرعه بیرون کند. با حمایت‌های سگ، روباه همیشه ناکام می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما این سریال به چه کارتون‌های دیگری شباهت دارد؟ شما را یاد چه کارتونی می‌اندازد؟ شما کدام را ترجیح می‌دهید؟
  به نظر شما چرا در همه‌ی داستان‌ها روباه و گرگ بدجنس‌اند و می‌خواهند بقیه‌ی حیوانات را اذیت کنند؟ داستان یا کارتونی به یاد دارید که فرق داشته باشد؟
  رفتارهای مرغ و خروس و سگ با روباه را می‌پسندید؟ به نظرتان ما حق داریم با کسی که اذیت‌مان می‌کند هر جوری رفتار کنیم؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["ماجراجویی"]
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۱۳۹۶