زندگی پس از زندگی

(Life After Life)
thumbnail
۱۸ سال به بالا
۱۶ تا ۱۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی معمایی درباره‌ی چرخه‌ی بی‌پایان زندگی دختری در سال 1910، تلاش برای مدیریت چالش‌ها همراه با تجربه‌ی صبر و شناخت معنای زندگی

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مادر رفتارهای کودکانش را زیر نظر دارد، از آن‌ها مراقبت می‌کند و دوری پدر را برای آن‌ها جبران می‌کند. بچه‌ها در دنیای کودکی غرق هستند و با پدر و مادر خود صمیمی هستند. روابط خواهر و برادری، بازی، چالش‌های دوران کودکی و نوجوانی در داستان پررنگ است. اورسلا با یادآوری لحظات سخت احساس ترس دارد و شنیدن صحبت‌های والدینش او را مضطرب می‌کند.
  اورسولا صبور، کنجکاو و جستجوگر است. بعد از گذر از کودکی و نوجوانی، در بزرگ‌سالی تلاش می‌کند به معنای زندگی فکر کند و خواندن فلسفه را انتخاب می‌کند. او با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می‌کند و برای بهبود خود تجربه‌های مختلفی را لمس می‌کند. او در جنگ جهانی حضور دارد و تلاش می‌کند کشور را از جنگ نجات دهد.
  روابط عاشقانه، مصرف مشروبات الکلی، نجات دنیا از جنگ، تجربه‌ی مرگ، سختی‌های زندگی زناشویی و خودکشی از موضوعاتی است که در دنیای کودکان بی‌معنا است.
  در سریال از واژه‌هایی چون؛ بچه‌ی احمق، خفه شو، وحشی و ... استفاده شده است.
  فضای سریال در سال 1910 میلادی اتفاق می‌افتد که نوع پوشش، زندگی و تجربه‌های افراد را به نمایش می‌گذارد.
  در سریال صحنه‌هایی از ترس و خشونت وجود دارد؛ تجربه‌ی مرگ ‌بارها در سریال اتفاق می‌افتد و موقعیت‌هایی چون؛ کشتن حیوانات، غرق شدن، بیماری، سقوط از ارتفاع، جنگ، خودکشی، تجاوز، فرار از خانه، ضرب و شتم بین شخصیت‌ها، تیراندازی و نمایش اسلحه وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال معمایی زندگی پس از زندگی اقتباسی از رمانی به همین نام و محصول سال 2022 است. داستان درباره‌ی دختری به نام اورسولا است که در چرخه‌ای تمام نشدنی بعد از هر حادثه از دنیا می‌رود، دوباره متولد می‌شود و از ابتدا زندگی را آغاز می‌کند. اورسولا بعد از هر تولد چیزی از گشته به خاطر نمی‌آورد و چالش‌های بسیاری را در زندگی‌های خود تجربه می‌کند. او دختری صبور و کنجکاو است که تلاش می‌کند به دیگران توجه کند، جنگ را کنترل کند و با خواهران و برادرانش رابطه‌ای صمیمی داشته باشد. اورسولا برای شناخت زندگی و پیدا کردن معنای آن مطالعه‌ی فلسفه را آغاز می‌کند.
  در فیلم صحنه‌هایی از ترس و خشونت مانند؛ تجربه مرگ، غرق شدن، سقوط از ارتفاع، جنگ، بیماری، ضرب و شتم و فرار از خانه وجود دارد . همچنین مصرف مشروبات الکلی، مشکلات زناشویی، روابط عاشقانه، خودکشی و تجاوز در داستان وجود دارد که مربوط به دنیای بزرگ‌سالان است.

  چکیده داستان

  اورسولا تاد، زنی است که در نیمه اول قرن بیستم زندگی می‌کند و چرخه بی‌پایانی از تولد، مرگ و تولد دوباره را تجربه می‌کند. او در یک حلقه پیوسته مرگ را در گره بند ناف دور گردن نوزاد، درون یک موج غلتان، زیر یک پنجره باز، بیماری و جنگ تجربه می‌کند و دوباره متولد می‌شود. هر بار که اورسولا گرفتار تله‌های مرگبار زندگی می‌شود، دوباره شروع می‌کند، اما زندگی‌های قبلی‌اش را به یاد نمی‌آورد. مرگ‌های گذشته در او غریزه‌ای به وجود آورده که اورسولا را از مکان‌ها و رفتارهای پر خطر دور می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  آیا دوست دارید زندگی شما چرخه‌ای بی‌پایان داشته باشد؟
  به نظر شما زندگی بی‌نهایت چه معایبی دارد؟
  آیا اطلاعاتی درباره‌ی علم فلسفه دارید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۴
  کارگردان John Crowley
  مدت زمان ۵۰
  کشور سازنده انگلستان
  استودیو British Broadcasting Corporation (BBC)، House Productions
  بازیگران آیلا جانستون، توماسین مک کنزی، لسلی منویل
  سال انتشار ۲۰۲۲