سارا و اردک

(Sarah & Duck)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از اتفاقات زندگی یک دختربچه و دوستش اردک، کنجکاوی‌های همیشگی آن‌ها و راه‌های خلاقانه‌شان برای حل مسائل

سال: 2013
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های سارا و اردک و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوند، مثل دوستی و بازی، کنجکاوی و یادگیری مدام، همگی برای کودکان همذات‌پندارانه و معنادارند. شیوه‌ی پرداختن به این موضوعات نیز از منظر کودکان و با در نظر گرفتن شیوه‌ی تفکر و احساس در دنیای آن‌هاست.
  سارا و اردک کنجکاو و بازیگوش‌اند و دوست دارند از همه چیز سر در بیاورند. آن‌ها برای حل مسائل، راه‌های خلاقانه‌ای پیدا می‌کنند. دوستی و توجه به نیازها و احساسات دیگران در این سریال پررنگ است.
  کودکان در خلال داستان‌ها با مهارت‌های پایه‌ای مثل شمردن و تشخیص اشکال و رنگ‌ها آشنا می‌شوند و روابط علی و معلولی را مشاهده می‌کنند. سارا و اردک برای پیدا کردن پاسخ بسیاری از سؤالات‌شان به سراغ کتاب‌ها می‌روند. کودکان نیز با فضای کتابخانه و مقررات آن‌جا آشنایی مختصری پیدا می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، ماجراهای روزمره‌ی دخترکوچولویی به نام سارا و دوستش اردک را روایت می‌کند که هر روز با موقعیت تازه‌ای مواجه می‌شوند و با همراهی یک راوی، چیزهای زیادی یاد می‌گیرند. داستان‌های هر قسمت به فعالیت‌هایی مثل پارک رفتن، سفر، جشن تولد و سایر موقعیت‌هایی مربوط می‌شوند که در زندگی کودکان خردسال برجسته‌اند. سارا و اردک با کنجکاوی و بازیگوشی‌های کودکانه‌شان، با دوستان تازه و جاهای تازه‌ای آشنا می‌شوند و برای کودکان و والدین‌شان در انجام فعالیت‌های مختلف الهام‌بخش‌اند. آن‌ها در ماجراجویی‌هایشان، با مسئله‌های کوچکی مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند برای آن‌ها راه‌حل پیدا کنند. همچنین در خلال داستان‌ها، به مهارت‌های پایه‌ای مثل شمردن، شناخت رنگ‌ها، و تشخیص اشکال نیز اشاراتی می‌شود. این سریال کودکان خردسال را ترغیب می‌کند تا در مورد دنیای اطراف‌شان کنجکاو باشند و با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار کنند. دوستی، مهربانی و کمک و توجه به خواسته‌ها و احساسات دیگران از موضوعات پررنگ در این سریال‌اند.
  رویکرد این سریال در آموزش، مثبت و غیرمستقیم است؛ به این معنی که با شناخت کودک و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد به آن‌ها کمک کند تا خود و دنیای اطراف‌شان را بهتر بشناسند و ارتباط بهتری با جهان برقرار کنند. این آموزش‌ها به‌جای نشان دادن رفتارهای منفی و پیامدهایشان، رفتارها و احساس‌های مثبت را به تصویر می‌کشند و با ایجاد احساس امنیت و آرامش در کودک، او را در یادگیری موضوعات مورد نیازش همراهی می‌کنند. به تصویر کشیدن موقعیت‌های شکست و ناکامی و حضور حمایتگر دوستان در این موقعیت‌ها، فرصت‌های یادگیری و شناخت خود را در این سریال پررنگ و تأثیرگذار کرده است. تماشای این سریال برای کودکان بالای ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  سارا دختربچه‌ای است که همیشه کلاه سبزرنگی روی سرش دارد و تازه خواندن را یاد گرفته است. او و دوستش اردک، هر روز به ماجراجویی می‌روند و چیزهای تازه‌ای یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز سارا با چه مسئله‌ای مواجه شد؟ او و اردک چگونه مسئله‌شان را حل کردند؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ چطور به آن‌ها نشان می‌دهید که با هم دوست هستید؟
  وقتی برای دوست‌تان مسئله‌ای پیش بیاید شما به او کمک می‌کنید؟ وقتی برای خودتان مسئله‌ای پیش بیاید آن را چگونه حل می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۲۰۱۳