سانی بانی‌ها

(Sunny Bunnies)
thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی چند موجود شاد و رنگارنگ، و شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های همیشگی آن‌ها در کنار هم

سال: 2015
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌‌ها و بازیگوشی‌های سانی ‌بانی‌ها، شوخی‌هایی که با هم می‌کنند و شادی و بازی‌ کردن‌های همیشگی‌شان می‌تواند برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و قابل ارتباط باشد.
  سانی بانی‌ها شاد و بازیگوش‌اند و با وجود این‌که برای هم دردسر درست می‌کنند، برای حل مسائلی که پیش می‌آورند، با هم همکاری می‌کنند و در نهایت دوستی‌شان از بین نمی‌رود. آن‌ها با این‌که حرف نمی‌زنند، می‌توانند به روش‌های مختلف مسائل‌شان را حل کنند.
  سانی بانی‌ها مدام برای هم دردسر درست می‌کنند و زدوخورد و افتادن و پرت شدن در همه‌ی قسمت‌ها اتفاق می‌افتد؛ البته هیچ کدام منجر به آسیب نمی‌شوند و این می‌تواند جذابیت و تقلیدپذیری این رفتارها را برای مخاطبان بیشتر کند. در خیلی از موقعیت‌ها، روش سانی‌ بانی‌ها برای تغییر رفتار دیگری، تقابل و مقابله به مثل است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی کامپیوتری و سه‌بعدی درباره‌ی زندگی شاد و بازیگوشانه‌ی ۵ موجود رنگارنگ گرد و بامزه به نام سانی بانی است که با کمک اشعه‌ی خورشید به زمین می‌آیند و شروع به بازی و جست‌وخیز می‌کنند. آن‌ها مثل اغلب کودکان خردسال، پرانرژی و کنجکاوند و میل‌شان به بازی و فعالیت، پایان‌ناپذیر است. سانی بانی‌ها در پارک، زمین بازی، موزه و هر جایی که حضور پیدا می‌کنند، شروع به بازی می‌کنند و در بازی‌هایشان مدام هم را اذیت می‌کنند و با هم شوخی می‌کنند اما در نهایت به تفاهم می‌رسند و به خندیدن و شادی ادامه می‌دهند. در هر قسمت معمولاً یکی از آن‌ها شروع به دست انداختن دیگران می‌کند یا برایشان دردسر درست می‌کند و بقیه‌ی اعضای تیم سعی می‌کنند او را متوجه رفتار اشتباهش بکنند.
  سانی بانی‌ها مدام برای هم دردسر درست می‌کنند و زدوخورد و افتادن و پرت شدن در همه‌ی قسمت‌ها اتفاق می‌افتد؛ البته هیچ کدام منجر به آسیب نمی‌شوند و این می‌تواند جذابیت و تقلیدپذیری این رفتارها را برای مخاطبان خردسال بیشتر کند. در خیلی از موقعیت‌ها، روش سانی‌ بانی‌ها برای تغییر رفتار دیگری، تقابل و مقابله به مثل است. خیلی از قسمت‌ها نیز با رفتار آزاردهنده‌ی یکی از آن‌ها به پایان می‌رسد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد شیطنت‌های شخصیت‌ها و پیامد این رفتارها در زندگی واقعی با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  سانی بانی‌ها موجوداتی فانتزی‌ و رنگارنگ‌اند که روی خورشید زندگی می‌کنند و می‌توانند با کمک اشعه‌های خورشید به سمت زمین پرواز کنند. آن‌ها در هر جایی روی زمین ظاهر می‌شوند و شروع به بازی و فعالیت با هم می‌کنند. سانی بانی‌ها شیطان و پرانرژی‌اند و هر موقعیتی را تبدیل به فرصتی برای بازی و شیطنت می‌کنند. آن‌ها مدام هم را دست می‌اندازند و با هم شوخی می‌کنند و خودشان از کارهایشان خنده‌شان می‌گیرد. در نهایت، سعی می‌کنند از دل هم دربیاورند و دوستی و بازیگوشی را از سر بگیرند. در پایان روز، آن‌ها به خورشید برمی‌گردند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  سانی بانی‌ها با وجود این‌که حرف نمی‌زنند، ارتباط خوبی با هم دارند و مسائل‌شان را حل می‌کنند. به نظرتان آن‌ها چطور این کار را می‌کنند؟ فکر می‌کنید ما هم می‌توانیم بدون حرف زدن مسائل‌مان با دیگران را حل کنیم؟
  برای شما پیش آمده که دوستان‌تان را به دردسر بیندازید؟ وقتی کسی را اذیت می‌کنید او چه احساسی پیدا می‌کند؟ وقتی کسی شما را اذیت می‌کند شما چه احساسی می‌کنید؟ انتظار دارید دوست‌تان بعد از این‌که شما را اذیت کرد چه کار کند؟ شما بعد از این‌که کسی را اذیت کردید چکار می‌کنید؟
  به نظرتان اگر در زندگی واقعی، شوخی‌ها و شیطنت‌های سانی بانی‌ها را با دوستان‌مان انجام دهیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ ممکن است کسی به‌خاطر شوخی‌های ما آسیب ببیند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۴
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰۴
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۲۰۱۵