سرزمین زیبای ما

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی چند موجود شاد و رنگارنگ، تجربه‌های روزمره‌ی آن‌ها و یادگیری‌هایشان از هم، با تأکید بر دوستی و همدلی

سال: 1388
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط کوچولوها با هم، شیطنت‌ها و بازی‌هایشان، ترس‌ها و نگرانی‌هایشان و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوند، مثل دوستی، کمک کردن، تنهایی، حسادت و رقابت، همگی برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه‌اند.
  همه‌ی شخصیت‌ها مهربان و شادند. آن‌ها رفتار دوستانه و محترمانه‌ای با هم دارند و در موقعیت‌های سخت یکدیگر را تنها نمی‌گذارند.
  کودکان از خلال داستان‌ها با موضوعات مختلفی مثل بعضی پدیده‌های طبیعی، رنگ‌ها، سایه، رنگین‌کمان، و نیز با بعضی مهارت‌های فردی و اجتماعی زندگی مثل همدلی، شناخت و بیان احساسات و مسئولیت‌پذیری آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، ماجراهای چند موجود شاد و بامزه است که در جنگلی زیبا کنار هم زندگی می‌کنند. در هر قسمت، یکی از آن‌ها با مسئله‌ای مواجه می‌شود و دوستانش به او کمک می‌کنند تا راه‌حلی برای مسئله‌اش پیدا کند. مسائل شخصیت‌ها حول و حوش موضوعات جاری در زندگی کودکان خردسال اتفاق می‌افتند؛ موضوعاتی مثل دوستی، خوشحال کردن دیگران، احساساتی مثل ترس، یا شناخت رنگ‌ها. موضوعات به شکلی ساده و کودکانه طرح می‌شوند و همه‌ی شخصیت‌ها با مهربانی و همدلی به هم کمک می‌کنند تا پاسخ سؤالات‌شان را پیدا کنند. این سریال تلاش می‌کند به کودکان کمک کند تا خودشان و احساسات مختلف‌شان را بشناسند و با این شناخت، ارتباط بهتری با خود و اطرافیان برقرار کنند. طبیعت هم حضور پررنگ و تأثیرگذاری در سریال دارد و روابط شخصیت‌ها با طبیعت دوستانه است.
  فضای کلی سریال شاد و مثبت است؛ به این معنی که با شناخت کودک و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد به آن‌ها کمک کند تا خود و دنیای اطراف‌شان را بهتر بشناسند و ارتباط بهتری با جهان برقرار کنند. هر قسمت از آن با قرار دادن کودکان در موقعیت‌های حل مسئله، مهارت‌های مختلفی مثل همدلی، شناخت خود و بیان احساسات را هدف قرار می‌دهد. بخش زیادی از داستان هر قسمت از زبان راوی تعریف می‌شود و ممکن است درک همه‌ی جملات او برای کودکان کوچک‌تر دشوار باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال سریال را با حضور و همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا در صورت نیاز فرصت داشته باشند با والدین گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  چند موجود شاد و کوچولو به نام‌های شادونک، بانمک، شیطونک و بقیه در جنگلی زیبا کنار هم زندگی می‌کنند. آن‌ها هر روز با ماجراهای تازه‌ای مواجه می‌شوند و چیزهای زیادی یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ چه چیزی را در آن دوست دارید؟ دوست دارید شخصیت‌هایش را نقاشی کنید؟
  به نظر شما شادونک و بانمک و بقیه با هم چه نسبتی دارند؟ آن‌ها با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ وقتی دعوایتان می‌شود چکار می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۶
  سال انتشار ۱۳۸۸