استارت-آپ

(Start-Up)
thumbnail
۱۵ سال به بالا
۱۳ تا ۱۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی درام درباره‌ی جوانانی با رویای شروع کسب و کار خود، تلاش برای رسیدن به هدف و تجربه‌ی پیروزی

سال: 2020
  بررس فیلم: زیبا طاهری‌نسب

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سو-دال-می و نام-دو-سان به دنبال موفقیت در زمینه‌ی راه‌اندازی استارت آپ هستند و در کارشان پشتکار زیادی دارند. حتی افرادی که سرمایه‌ی اولیه ندارند و از قشر فقیر جامعه هستند، می‌توانند رویای خود را دنبال کنند و با جذب سرمایه‌گذار آن را به حقیقت برسانند. سو-دال-می مدیر استارت‌ آپ می‌شود که افراد گروه هرکدام با توجه به توانایی‌هایشان مسئولیت بخشی را برعهده گرفته‌اند در عین حال با همکاری و مشارکت یکدیگر سعی می‌کنند کارها را به بهترین شکل انجام دهند. اعضای تیم به یکدیگر اعتماد دارند و مدام در حال یادگیری مسائل جدید هستند چون دنیای تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است. سو-دال-می به عنوان مدیر مجموعه سعی می‌کند اهداف را تعیین و برای آن برنامه‌ریزی کند و همچنین مسئولیت تصمیم‌های خود را بپذیرد.
  دغدغه‌ی راه‌اندازی کسب و کار و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار از موضوعاتی است که در دنیای کودکان و نوجوانان معنادار نیست. سو-دال-می و نام-دو-سان به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و رابطه‌ی عاشقانه‌ای با یکدیگر دارند. در نسخه اصلی آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. مصرف الکل در فیلم نشان داده می‌شود. سو-دال-می زمانی که دور از خواهر و مادرش و همراه پدرش زندگی می‌کند پدرش را از دست می‌دهد.
  جوانان در فیلم تلاش می‌کنند استارت آپ خود را به موفقیت برسانند. آن‌ها در حال طراحی ایده‌های نو، یادگیری مسائل مربوط به تکنولوژی و استفاده ار تکنولوژی برای پیشبرد اهداف خود هستند. مخاطب با همکاری و مشارکت، تفکر خلاق، مسئولیت‌پذیری و تعیین اهداف از مهارت‌های زندگی آشنا می‌شود. مخاطب با استارت آپ‌ها و مراحل راه‌اندازی و شکل‌گیری آن آشنا می‌شود.
  زد و خوردی بین شخصیت‌های فیلم اتفاق می‌افتد و باعث آسیب‌های فیزیکی سطحی در آن‌ها می‌شود. زمانی که سو-دال-می و خواهرش نوجوان بودند پدر و مادرشان از هم جدا می‌شوند و این جدایی باعث جدایی این دو خواهر نیز می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال استارت آپ، درباره‌ی زندگی دختر سخت‌کوش و پرتلاشی به نام سو-دال-می است که پس از جدایی پدر و مادرش از یکدیگر تصمیم می‌گیرد با پدرش زندگی کند. او در رقابت با خواهر پولدارش وون-این-جه تلاش می‌کند تا کار و ایده‌ای که برای کار دارد را آغاز کند. سو-دال-می و نام-دو-سان با تلاش و پشتکار سعی می‌کنند به اهداف خود برسند. سو-دال-می مدیر گروه استارت اپ می‌شود و اهداف را تعیین و برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کند. او مسئولیت تصمیم‌های خود را می‌پذیرد. افراد گروه هرکدام با توجه به توانایی‌هایشان، وظایفی را برعهده گرفته‌اند و با اعتماد به یکدیگر و با همکاری و مشارکت، برای موفقیت و پیروزی استارت‌ آپ تلاش می‌کنند.
  موقعیت‌هایی از زد و خورد و داد و فریاد بین شخصیت‌ها وجود دارد. جدایی پدر و مادر سو-دال-می و خواهرش که باعث جدایی این دو خواهر نیز می‌شود، برایشان ناراحت‌کننده است. دغدغه‌ی راه‌اندازی کسب و کار و اقداماتی مانند جذب سرمایه‌گذار که برای آن انجام می‌شود از مسائل دنیای بزرگسالان است. سو-دال-می و نام-دو-سال، با یکدیگر وارد رابطه‌ی عاشقانه می‌شوند و در نسخه‌ی اصلی یکدیگر را می‌بوسند. مصرف الکل در فیلم نشان داده می‌شود. سو-دال-می پدرش را در نوجوانی از دست می‌دهد.

  چکیده داستان

  این سریال زندگی دختر سخت‌کوش و پرتلاشی به نام سو-دال-می را روایت می‌کند که پس از جدایی پدر و مادرش از یکدیگر تصمیم می‌گیرد با پدرش زندگی کند او در رقابت با خواهر پولدارش وون-این-جه بسیار تلاش می‌کند تا استارت آپ خود را بر پا کند . از طرفی نام-دو-سان مؤسس شرکت سامسان تک، فرد باهوشی است که سو-دال-می از او الهام می‌گیرد. نام-دوسان به همراه هان-جی-پیونگ که سرمایه‌گذار موفقی است، به سو-دال-می کمک می‌کنند تا به رؤیای خود برسد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  نظر شما درباره‌ی راه‌اندازی کسب و کار چیست؟ شما چه پیشنهادهایی برای کسب و کار جدید دارید؟
  چرا دال-می علاقه‌مند بود کسب و کار خودش را داشته باشد؟ خواهر دال-می چرا از پدر خوانده‌ی ثروتمندش جدا شد و به تنهایی شروع به کار کرد؟
  به نظر شما نام-دو-سان چرا نمی‌توانست کسب و کارش را به موفقیت برساند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  کارگردان Oh Chong Howan
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۶۰
  کشور سازنده کره‌جنوبی
  استودیو Hi Story D&c، history D&C entertainment، Studio dragon
  جایزه ها Asia artist award(۲۰۲۰) best emotive award
  بازیگران به سوزی، کیم سون هو، نام جو هیوک
  سال انتشار ۲۰۲۰