اعماق

(The Deep)
thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی خانواده‌ای محقق، سفر دریایی آن‌ها با زیردریایی و تلاششان برای کشف اسرار اعماق آب و شهری گمشده

سال: 2015
  بررس فیلم: یکتا یونسی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آنت و فانتین آماده‌ی ماجراجویی و تجربه‌ی اتفاقات جدید هستند و به مهارت‌ها و توانایی‌های خود اعتماد دارند. اعضای خانواده از یکدیگر حمایت می‌کنند و فضای خانوادگی امنی را بین خود ایجاد کرده‌اند. رابطه‌ی دوستانه‌ای بین آنت و فانتین و دیگر دوستانشان برقرار است و این رابطه‌ی صمیمانه بین آنت و ماهی کوچکش نیز دیده می‌شود. آن‌ها به هم باور دارند و یکدیگر را در موقعیت‌های سخت تنها نمی‌گذارند.
  آنت و فانتین با وجود اینکه گاهی اوقات با یکدیگر رقابت دارند، ولی نسبت به هم با احترام برخورد می‌کنند و از ایده‌های خلاقانه‌ی یکدیگر استقبال و حمایت می‌کنند. والدین سعی در تقویت اعتماد به نفس و افزایش روحیه‌ی جسورانه‌ی فرزندانشان دارند و آنها را به تجربه‌ی اتفاقات جدید ترغیب می‌کنند. خانواده‌ی نکتون به اتفاقات نگاهی محققانه دارند و بر اساس مدارک و شواهد نسبت به موضوعات داوری می‌کنند. آن‌ها اغلب شتابزده تصمیم نمی‌گیرند و به‌خوبی می‌توانند احساسات منفی خود را همچون ترس و خشم در مواجه با موقعیت‌های ناشناخته و پرخطر کنترل کنند.
  همراه با تماشای سریال کودکان با دریاها و اقیانوس‌ها و ویژگی‌های آن آشنا می‌شوند. تماشای تلاش خانواده‌ی نکتون برای مطالعات علمی و تحقیق بر ناشناخته‌ها و اسرار سرزمین‌های کهن ممکن است کودکان را نسبت به باستان‌شناسی و مطالعه‌ی بیش‌تر در رابطه با روش‌های علمی برای کسب اطلاعات ترغیب کند.
  نکتون‌ها در اعماق دریا با موجوداتی عظیم‌الجثه و شکارچی برخورد می‌کنند و احتمال آسیب دیدنشان وجود دارد. حفره‌ای در زیر دریا به صورت موقت باز شده است و خانواده‌ی نکتون هر لحظه ممکن است با بسته شدن حفره آنجا حبس شوند. در اثر اختلالات الکترومغناطیسی، گاهی لباس غواصی آنت از کار می‌افتد و ممکن است در اثر کمبود اکسیژن دچار خفگی شود. خلافکاران و دزدان دریایی نیز بر سر بدست آوردن اسرار باستانی با آن‌ها رقابت می‌کنند و برایشان دردسر درست می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال تلویزیونی اعماق که براساس رمانی مصور به همین نام اثر تام تیلور و جیم بورور ساخته شده است، درباره‌ی داستان خانواده‌ای محقق به نام نکتون است که سفری در اعماق آ‌ب‌ها را آغاز کرده‌اند. هدف آنان از این سفر کشف اسراری از دوران گذشته و شهر باستانی لیموریا است. آن‌ها با روش‌های علمی شواهدی را جمع‌آوری می‌کنند و با کمک مدارک علمی و به دور از شتابزدگی نتیجه می‌گیرند. آن‌ها روحیه و آرامش خود را در مواجهه با موقعیت‌های جدید حفظ می‌کنند و با مهار احساسات و هیجانات خود، به شکلی منطقی با مسائل و مشکلات مواجه می‌شوند. وجود رقیبان و افراد خلافکار در مسیر تحقیقاتشان اگرچه موانعی بر سر راهشان ایجاد می‌کند، اما آن‌ها را در مسیر رسیدن به هدف متوقف نمی‌کند.
  در سریال موقعیت‌های ترسناک و خشنی وجود دارد که ممکن است برای کوچکترها آزاردهنده باشد؛ وجود موجودات ناشناخته در اعمق دریا، حوادث طبیعی زیر آب مثل زلزله، گدازه‌های آتشین، سیلاب، طوفان و یا ایجاد اختلال در وسایل زیردریایی که ممکن است باعث غرق شدن و خفگی انسان‌ها شود. همچنین وجود رقیبان، افراد خلافکار و دزدان دریایی منفعت طلب و به تصویر کشیدن مبارزات آن‌ها با خانواده‌ی نکتون ممکن است برای کودکان دلهره‌آور باشد. تماشای این سریال برای کودکان زیر 8 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 8 تا 10 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفت‌وگو کنند.

  چکیده داستان

  خانواده‌ی نکتون همراه دو فرزند خود، آنت و فانتین، با زیردریایی خود در اعماق آب‌ها، اقیانوس‌پیمایی می‌کنند و راجع‌به موضوعات مختلف به جمع‌آوری شواهد و اطلاعات علمی مشغول هستند. آن‌ها به دنبال کشف رازهای اعماق آب‌ها و دوران بسیار دور گذشته هستند و می‌خواهند درباره‌ی جهان باستانی لیموریا و راه رسیدن به آن تحقیق کنند. در هر قسمت، خانواده‌ی نکتون یک قدم به هدفشان نزدیک می‌شوند و بخشی از اسرار این معمای باستانی را کشف می‌کنند. در مسیر تحقیق و کندوکاو، رقیبان و شخصیت‌های منفی نیز هستند که موانع مختلفی بر سر راه این خانواده‌ی محقق ایجاد می‌کنند و آن‌ها در هر قسمت با این موانع مواجه می‌شوند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  والدین فانتین و آنت سعی به فرزندانشان فرصت تجربه کردن می‌دهند و با حضور و مشارکت آن‌ها در موقعیت‌های چالش برانگیز مخالفت نمی‌کنند. شما از تجربه‌ی چنین موقعیت‌هایی استقبال می‌کنید یا ترجیح می‌دهید در این موقعیت‌ها قرار نگیرید؟
  خانواده نکتون به دنبال چه رازهایی بودند و هدفشان از اقیانوس‌پیمایی چه بود؟ به نظر شما فایده‌ی علومی مثل باستانشناسی و کشف اسرار گذشته چیست و چه تاثیری بر زندگی الان ما می‌گذارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۳
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۲۲
  کشور سازنده استرالیا، کانادا
  استودیو A Stark Production، Australian Broadcasting Corporation (ABC)، DHX Media، WildBrain Studios
  جایزه ها German Children's-Film & TV-Festival
  بازیگران اشلی بال، کتلین بار، وینست تنگ
  سال انتشار ۲۰۱۵