نامبر بلاکس

(Numberblocks)
thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریال انیمیشنی و موزیکال درباره‌ی آموزش اعداد، همراه با خلاقیت و مضامینی چون دوستی و همدلی

سال: 2017
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مکعب‌ها سعی می‌کنند خودشان را بشناسند و بفهمند با همراهی هم چه عددهایی می‌توانند بسازند و چه کارهایی می‌توانند انجام دهند. آن‌ها کنجکاوند و زمانی‌که متوجه می‌شوند می‌توانند با اضافه شدن به هم یا کم شدن از هم کارهای جدیدی انجام دهند، دست به خلاقیت می‌زنند و کم‌کم جمع و تفریق و شمردن را یاد می‌گیرند. آن‌ها به هم کمک می‌کنند و همدیگر را دوست دارند.
  عددها در قسمت‌های مختلف می‌آموزند با کمک کردن به هم می‌‌توانند عددهای جدیدی خلق کنند. آن‌ها همدیگر را دوست دارند و برای حل مشکلاتشان با تلاش و پشتکار، راه‌حل‌هایی خلاقانه پیدا می‌کنند و در نهایت با عبور از مشکل، پیروزی را تجربه می‌کنند.
  این مجموعه با تمرکز بر آموزش ریاضی ساخته شده است. علاوه‌برآن، به دلیل اینکه دوبله نشده و زبان ساده‌ای دارد، می‌تواند برای آموزش زبان انگلیسی هم مورد استفاده قرار بگیرد. مشارکت و تلاش برای پیدا کردن راه‌حل خلاقانه زمان مواجهه با مشکل از دیگر مهارت‌های آموزشی این سریال است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی نامبر بلاکس برای کودکان پیش از دبستان ساخته شده است. این مجموعه شامل مکعب‌های مختلفی است که می‌توانند با هم جمع یا از هم کم شوند. در این مجموعه مهارت‌های ریاضی با روشی خلاقانه و همراه با سرگرمی آموزش داده می‌شود. هر مکعب نماد یک عدد است. وقتی مکعب‌ها با هم ترکیب می‌شوند شخصیت‌های جدیدی خلق می‌شوند. این مجموعه به خوبی مفاهیم ریاضی را به کودکان آموزش می‌دهد. علاوه‌برآن، کودک می‌آموزد که مکعب‌ها با دوستی و همکاری با هم می‌توانند عددهای جدید را خلق کنند. این مجموعه زبان اصلی است و علاوه بر آموزش ریاضی، می‌تواند به آموزش زبان انگلیسیِ کودکان هم کمک کند.
  تماشای سریال برای کودکان زیر 4 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 4 تا 6 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  مکعب قرمزی در یک فضای باز دست و پا درمی‌آورد و از خودش می‌پرسد من کی هستم. همان موقع عدد یک می‌آید روی سر او و مکعب می‌فهمد عدد یک است. همراه با تماشای هر قسمت همراه با اعداد و مکعب‌ها کودکان با مفاهیم ریاضی آشنا می‌شوند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما عدد یک به تنهایی می‌توانست تنیس بازی کند؟
  فکر می‌کنید اگر شمردن عددها را بلد نباشیم با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم؟
  به نظر شما چه کارهایی را نمی‌شود به تنهایی انجام داد؟ چه کارهایی را بهتر است تنهایی انجام دهیم؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۸
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۲۴
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۵
  کشور سازنده انگلستان
  استودیو Alphablocks، Blue-Zoo Animation Studio
  بازیگران بث چالمرز، ترزا گالاگر، شارون دی. کلارک
  سال انتشار ۲۰۱۷