اگه آرزوت رو بهم بگی

(If You Wish Upon Me)
thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۵ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی درام درباره‌ی پسری خلافکار و ماجرای گذراندن دوره‌ی داوطلبانه‌ی کار در بیمارستان و آشنایی با تیم چراغ جادو

سال: 2022
  بررس فیلم: زیبا طاهری‌نسب

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پرستار سو فردی قابل اعتماد و مسئولیت‌پذیر است که به افراد تیم جنی و بیمارها احترام می‌گذارد. گیو-ره بعد از آشنایی با تیم جنی می‌تواند با ناکامی‌ها و خشم درونی‌اش کنار بیاید او یاد می‌گیرد چگونه وقتی زمان سختی را می‌گذراند از دیگران کمک بخواهد. اعضای تیم جنی انسان‌های مهربانی هستند که با عشق و علاقه به بیماران به صورت داوطلب در بیمارستان فعالیت می‌کنند. آنها به یکدیگر اعتماد دارند و با همکاری و مشارکت هم آرزوی بیماران را برآورده می‌کنند. کاپیتان کانگ با ارزیابی مشکلاتی که پیش می‌آید به دنبال بهترین راه‌حل می‌گردد تا مسائل را حل کند. تیم جنی آخرین آرزوی افرادی را که زمان زیادی برای زندگی ندارند برآورده می‌کند.
  گیو-ره و پرستار سو به یکدیگر علاقه پیدا می‌کنند. در نسخه اصلی آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. در سریال مشروبات الکی و سیگار نمایش داده می‌شود. خواهر گیو-ره درگیر بیماری روانی است، او دائم به فکر خودکشی است و چند باری خودکشی کرده است. فردی که گیو-ره قبلا پیش او کار می‌کرده از دختران سو استفاده می‌کند تا فیلم های بزرگسالانه را به صورت آنلاین در شبکه‌های اجتماعی اجرا کنند. بیمارانی که آرزویشان برآورده می‌شوند زمان زیادی ندارند و بعد از برآورده شدن آرزویشان می‌میرند.
  در نسخه‌ی زیرنویس سریال از کلمات توهین‌آمیزی مانند حرومزاده، دیوونه، لعنتی، عوضی و آشغال استفاده می‌شود. رئیس سابق گیو-ره مدام کارمندش و گیو-ره را تهدید به مرگ می‌کند.
  یون-گیو-ره و خواهرش از آتش‌سوزی جان سالم به در می‌برند. افرادی که یون-گیو-ره قبلا با آن‌ها کار می‌کرده افراد خطرناکی هستند و رئیسشان مدام با چوب گلف کارکنانش را کتک می‌زند. یون-گیو-ره برای انتقام از فردی که به حیوانات آسیب می‌زند، فردی را کتک می‌زند. زدوخورد و همچنین داد و فریاد بین گیو-ره و افرادی که قبلا با آن‌ها کار می‌کرده است، به وجود می‌آید. مرگ بیماران دردناک و ناراحت کننده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  آگه آرزوت رو بهم بگی، درباره‌ی زندگی پسری به نام گیو-ره است. او زندگی سخت و دردناکی داشته و بعد آزادی از زندان در تلاش است تا یک زندگی‌ معمولی داشته باشد. او با ماجراهای زیادی مواجه می‌شود و مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند. پرستار سو فردی قابل اعتماد و مسئولیت‌پذیر است. گیو-ره بعد از آشنایی با تیم جنی تلاش می‌کند با ناکامی‌های خود کنار بیاید و محبت و دوستی دیگران را بپذیرد و در زمان سختی از دیگران کمک بخواهد. اعضای تیم جنی با علاقه و به صورت داوطلب در بیمارستان مشغول کار هستند. آن‌ها به یکدیگر اعتماد دارند و با همکاری هم برای برآورده کردن آرزوی بیماران تلاش می‌کنند. کاپیتان کانگ در زمان بروز مشکل با ارزیابی موقعیت، سعی می‌کند بهترین تصمیم را بگیرد. تیم جنی آخرین آرزوی افرادی را که زمان زیادی برای زندگی ندارند، برآورده می‌کند این نشان دهنده‌ی ارزش زندگی و اهمیت آرزو در زندگی افراد است. پرستار سو شخصیتی شجاع و خوش رفتاری دارد.
  در فیلم موقعیت‌هایی از ترس و خشونت وجود دارد؛ یون-گیو-ره و خواهرش از آتش‌سوزی جان سالم به در می‌برند. یون-گیو-ره هنوز نمی‌تواند خشم خود را کنترل کند و با دیگران با داد و فریاد صحبت می‌کند . زدوخورد و داد و فریاد چند بار بین شخصیت‌های فیلم اتفاق می‌افتد. رئیس سابق گیو-ره فردی خشن است و کارکنانش را کتک می‌زند. مرگ بیمارانی که آخرین آرزویشان برآورده شده، دردناک است و باعث غم و ناراحتی اعضای تیم جنی می‌شود. در نسخه‌ی زیرنویس فیلم از کلمات توهین‌آمیزی مانند حرومزاده، دیوونه، لعنتی، عوضی و آشغال استفاده شده است. رئیس سابق گیو-ره مدام کارمندش و گیو ره را تهدید به مرگ می‌کند. گیو-ره و پرستار سو عاشق یکدیگر می‌شوند. در نسخه‌ی اصلی آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. مصرف مشروبات الکلی و سیگار در سریال نشان داده می‌شود. خواهر گیو-ره مدام به فکر خودکشی است و چند باری خودکشی کرده است. فردی که گیو-ره پیش او کار می‌کرده از دختران سو استفاده می‌کند تا فیلم‌های بزرگسالانه را به صورت آنلاین در شبکه‌های اجتماعی پخش کند. تماشای سریال برای نوجوانان کوچکتر از ۱۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال با نظارت والدین پیشنهاد می شود.

  چکیده داستان

  یون-گیو-ره زندگی سختی داشته است؛ او در پرورشگاه بزرگ شده و مدتی را هم در زندان گذرانده‌ است. او که در تلاش است تا یک زندگی معمولی داشته باشد برای گذراندن دوره‌ی خدمات اجتماعی در بیمارستان داوطلب می‌شود‌. گروهی داوطلب با نام چراغ جادو در بیمارستان حضور دارند که آخرین آرزوی بیماران را برآورده می‌کنند حالا گیو-ره به آن‌ها ملحق شده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چرا گیو-ره سعی داشت از زندگی پیشین خود فرار کند؟ و تنها یک زندگی معمولی می‌خواست؟
  چرا کاپیتان کانگ تلاش کرد گیو-ره برای خدمات اجتماعی به بیمارستان بیاید؟ تیم جنی چگونه باعث تغییر رفتار گیو-ره شد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  کارگردان Kim Yong Wan
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۶۵
  کشور سازنده کره جنوبی
  استودیو A&E studios، Climax studio، Viu
  بازیگران جی چانگ ووک، چوی سو یانگ، سانگ دونگ ایل
  سال انتشار ۲۰۲۲