خرگوش سامورایی: ماجراهای اوساگی

(Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles)
thumbnail
۱۱ سال به بالا
۹ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی خرگوشی نوجوان با رویای سامورایی شدن، ماجراجویی‌ها و مبارزات او همراه با کنجکاوی و تلاش برای رسیدن به هدف

سال: 2022
  بررس فیلم: زهرا اسکندریان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اوساگی خرگوش نوجوانی است؛ او در طول سریال تجربه‌هایی دارد که بسیاری از آن‌ها ممکن است برای نوجوانان معنی‌دار باشد. در ابتدای سریال او تلاش می‌کند تا خودش را به عمه‌اش ثابت کند و بتواند مستقل شود. اوساگی امیدوار است که یک سامورایی قهرمان شود و رویای آن را در سرش می‌پروراند. او تلاش می‌کند تا هویت خودش را پیدا کند، علاقه‌ی بسیاری به کشف و ماجراجویی دارد و خیال‌پرداز است. تمامی این موارد از موضوعاتی هستند که می‌توانند برای کودکان و نوجوانان معنادار باشند.
  اوساگی و تیمش فارغ از جنسیت‌شان جنگجویان خوبی هستند و کارها را به‌صورت گروهی و با همراهی یکدیگر انجام می‌دهند. آن‌ها با کوشش بسیار کار می‌کنند تا مبارزان بهتری باشند و از خود و دیگران به‌خوبی مراقبت کنند. یکی از موضوعاتی که در سریال پررنگ شده، احترام است؛ اوساگی یاد می‌گیرد که بزرگ‌شدن و کسب دانش اتفاقی ساده نیست و باید صبور باشد و به استادان خود نیز احترام بگذارد. همچنین او وقتی‌که اشتباهی مرتکب می‌شود، عذرخواهی می‌کند.
  در برخی از موقعیت‌ها شخصیت‌ها با پرخاشگری و عصبانیت با یکدیگر صحبت می‌کنند.
  شخصیت‌های اصلی این سریال حیوانات مختلف هستند و کودکان با تماشای این سریال می‌توانند با برخی از آن‌ها و ویژگی‌هایشان آشنا شوند. اعضای تیم و اوساگی با همراهی همدیگر و با مشورت، مشکلات را حل می‌کنند.
  این انیمیشن برگرفته از فرهنگ و آداب و رسوم ژاپنی است و اتفاقات سریال نیز در ژاپن رخ می‌دهند. مواردی مانند معابد متفاوت، علاقه‌ی اوساگی به سامورایی شدن، حیوانات نمادین، سلاح‌ها و سنگ‌های عرفانی و نحوه‌ی انجام مبارزات همه نشان‌دهنده‌ و برگرفته از فرهنگ و جغرافیای این منطقه هستند.
  در برخی از صحنه‌های این سریال مانند صحنه‌های اولیه‌ی ورود اوساگی به شهر و یا صحنه‌های درگیری اعضای تیم با هیولاها، درگیری فیزیکی، زد و خورد و داد و فریاد وجود دارد. شخصیت‌ها معمولا در خطر هستند و تهدیدات زیادی در برابر آن‌ها وجود دارد. در صحنه‌های مختلف از سلاح‌های مختلف استفاده شده و آموزش‌های خشن دیده می‌شود. ظاهر بعضی از هیولاها مانند عنکبوت چند چشم نیز ممکن است برای برخی کودکان ترسناک و ناراحت‌کننده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  خرگوش سامورایی: ماجراهای اوساگی، سریال انیمیشنی است. این سریال درباره‌ی خرگوش نوجوان و بازیگوشی است که رویای تبدیل شدن به سامورایی دارد و به همین دلیل سفری را آغاز می‌کند. داستان این انیمیشن، فضای فرهنگی ژاپن را نشان می‌دهد و بیشتر موضوعات، نمادها و سلاح‌ها برگرفته از این فرهنگ هستند. اوساگی مانند بسیاری از نوجوانان، کنجکاو و خیال‌پرداز است و به‌دنبال استقلال و هویت خود می‌گردد. اعضای تیم که در کنار اوساگی با هیولاها مبارزه می‌کنند، به یکدیگر احترام می‌گذارند و با مشورت گرفتن از یکدیگر از روش‌های مختلفی برای حل مسئله استفاده می‌کنند که این روش‌ها می‌توانند برای کودکان و نوجوانان مفید باشند. سریال خرگوش سامورایی: ماجراهای اوساگی به مخاطبین نشان می‌دهد که برای بزرگ شدن و به‌دست آوردن مهارت‌های مختلف باید صبور بود و بسیار تلاش کرد.
  در برخی از صحنه‌های سریال مانند صحنه‌های مبارزه با هیولاها و یا درگیری‌ها در شهر، مبارزه، زد و خورد فیزیکی و داد و فریاد وجود دارد که ممکن است کمی ناراحت‌کننده باشد. هیولاها مانند عنکبوت چند چشم ممکن است ظاهر ترسناکی داشته باشند. همچنین در برخی مواقع لحن صحبت شخصیت‌ها با یکدیگر پرخاشگرانه است. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از 9 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 9 تا 11 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  خرگوش نوجوانی به‌نام اوساگی از نوادگان جنگجوی بزرگ میاموتو اوساگی است. او تلاش می‌کند تا مانند جدش به سامورایی بزرگی تبدیل شود. به همین دلیل به شهر می‌رود. اوساگی در شهر دوستان جدیدی پیدا می‌کند و وارد ماجراجویی جدیدی می‌شود. در مسیر این ماجراجویی، او به‌همراه تیم جدید خود با دشمنان مختلفی مانند عنکبوت عجیب و غریب، ربات‌های فلزی و دیگر هیولاها مبارزه می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  اوساگی در چه زمان‌هایی یاد گرفت که باید صبور باشد؟
  راجع‌به فرهنگ و آداب و رسوم ژاپن چه چیزهایی می‌دانید؟ آیا دوست دارید که به آن‌جا سفر کنید؟
  به‌نظر شما انجام کارها به‌صورت گروهی چقدر اهمیت دارد و چه تاثیری بر روی ما می‌گذارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰
  کارگردان Derek Lee Thompson
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۲۵
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو ۸۸Pictures، Atomic Monster، Dark Horse Entertainment، Gaumont Animation، Netflix Animation
  بازیگران الکس لی، دارن بارنت، مالوری لو
  سال انتشار ۲۰۲۲