دادستان نظامی دوبرمن

(Military prosecutor Doberman)
thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۵ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی اکشن و درام درباره‌ی همکاری دو دادستان نظامی برای از بین بردن فساد ارتش

سال: 2022
  بررس فیلم: زیبا طاهری‌نسب

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دو شخصیت اصلی فیلم با همکاری یکدیگر برای شکست دشمنان‌ خود برنامه‌ریزی می‌کنند و خطرات زیادی را به جان می‌خرند. چا-وو-این، پشتکار زیادی دارد و برای دادستان نظامی شدن تمرینات بسیاری انجام می‌دهد. دو-بائه-من که تنها برای به دست آوردن پول بیشتر دادستان نظامی شده است بعد از آشنایی با چا-وو-این متوجه اهمیت قانون می‌شود. او می‌فهمد بخاطر فساد در ساختار ارتش است که پدر و مادرش را از دست داده است؛ بنابراین تصمیم می‌گیرد با فساد مبارزه کند.
  رابطه‌ی سیاسی بین فرماندهان ارتش و یکی از سیاست‌مداران بزرگ وجود دارد؛ آن‌ها برای منافع خود اختلاس می‌کنند، افراد را می‌کشند و حاضرند برای رسیدن به قدرت، دیگران را نابود کنند. تلاش برای از بین بردن فساد و برقراری عدالت از مسائل دنیای بزرگسالان است. مصرف الکل در فیلم نمایش داده می‌شود. چا-وو-این و دو-بائه-من به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند. در نسخه‌ی اصلی سریال آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند.
  شخصیت‌ها از عبارات تهدیدآمیزی در گفت‌وگوهایشان استفاده می‌کنند؛می‌کشمت، نابودت می‌کنم، من تنهایی سقوط نمی‌کنم. علاوه‌بر آن کلمات توهین‌آمیز مانند عوضی، حرومزاده و آشغال نیز در فیلم استفاده شده است.
  بین شخصیت‌ها درگیری و زدوخوردهای فیزیکی وجود دارد که به دیگران آسیب می‌رساند. فرمانده‌ی ارتشی که باعث مرگ والدین دو شخصیت اصلی سریال شده است، افراد دیگری را هم به قتل می‌رساند؛ یکی از افسران را با شلیک گلوله به قتل می‌رساند و پای افسر دیگر را با اره قطع می‌کند. افرادی که به سربازی می‌روند اوقات سختی را می‌گذرانند بعضی از آن‌ها توسط دیگران مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و دچار آسیب روحی و جسمی می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  دادستان نظامی دوبرمن درباره دادستانی به نام دو-بائه-من است که صرفا برای به دست آوردن پول بیشتر دادستان نظامی شده است. از طرف دیگر چا-وو-این برای گرفتن انتقام وارد این شغل شده است. چا-وو-این بعد از فوت پدرش، با تلاش بسیار دادستان نظامی شده است. دو-بائه-من که تنها به فکر پول است بعد از آشنایی با او تصمیم می‌گیرد مجری قانون باشد و فساد را از بین ببرد. آن‌ها با همکاری هم برای رسیدن به هدفشان با شجاعت مبارزه می‌کنند و تصمیم دارند عاملان مرگ خانواده‌هایشان را مجازات کنند و عدالت را درباره‌ی آن‌ها اجرا کنند.
  در فیلم موقعیت‌هایی از ترس و خشونت وجود دارد؛‌ بین دو-بائه-من و چا-وو-این، زد و خوردها می‌کنند. فرمانده‌ی ارتش که تنها به فکر مقام خودش است افراد زیادی را به قتل می‌رساند. وضعیت سربازی در ارتش برای بعضی افراد بسیار سخت است و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. در نسخه‌ی زیرنویس کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده است؛ می‌کشمت، من تنهایی سقوط نمی‌کنم، حرومزاده و عوضی. روابط سیاسی بین فرماندهان ارتش و مقامات سیاسی که تنها به فکر منافع و مقام خود هستند باعث فساد و نابودی افراد زیادی می‌شود. مصرف الکل در فیلم نمایش داده می‌شود. بین دو-بائه-من و چا-وو-این رابطه‌ی عاشقانه‌ای شکل می‌گیرد. تماشای سریال برای نوجوانان کوچکتر از ۱۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال نیز با نظارت والدین و گفت‌وگو درباره‌ی موضوعات سریال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  دو-بائه‌-من، صرفا برای به دست آوردن پول بیشتر دادستان نظامی شده است. از طرف دیگر چا-وو-این برای گرفتن انتقام وارد این شغل شده است. این دو تصمیم می‌گیرند برای آشکار کردن دلیل مرگ خانواده‌هایشان و فساد‌های ارتش با یکدیگر همکاری کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  هدف دوبرمن از انتخاب شغل دادستان نظامی چه بود؟ چرا او می‌خواست از شغلش بازنشسته شود؟
  دلیل انتقام چا وو این چه بود؟
  شما چه راه‌هایی برای از بین بردن فساد پیشنهاد می‌دهید؟ شما اگر به جای دوبرمن یا چا وو این بودید چه کاری انجام می‌دادید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  کارگردان jin chang gyu، جین چانگ گیو
  رتبه MPAA R
  مدت زمان ۶۰
  کشور سازنده کره‌جنوبی
  استودیو Dragon studio
  بازیگران آن بو هیون، اوه یئون سو، جو بو آه
  سال انتشار ۲۰۲۲