دهکده‌‌ی ساحلی چاچاچا

(Hometown ChaChaCha)
thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۵ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی عاشقانه و درام درباره‌ی رابطه‌ سفر زنی جوان به شهری ساحلی و کوچکِ تجربه‌ی زندگی جدید و آشنایی با مردم شهر

سال: 2021
  بررس فیلم: زیبا طاهری‌نسب

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  یکی از ساکنین شهر گونگجین پدر و دختری نوجوان هستند که باهم زندگی می‌کنند. دختر درگیر خلق‌وخوهای دوران نوجوانی است و در مسائل مختلف با پدرش مخالفت می‌کند.
  هه-جین بعد از اینکه در سئول برای افتتاح مطبش با مشکل مواجه می‌شود، به شهر گونگجین می‌رود. حال و هوای شهر و مردمش باعث می‌شوند هه-جین بعد از این شکست به حالت تعادل خود برگردد و مطب خود را در گونگجین راه‌اندازی کند. آقای هونگ در گذشته اتفاقات ناخوشایند و دردناکی را تجربه کرده است. او با کار و معاشرت با مردم سعی می‌کند بر مشکلات غلبه کند. آقای هونگ به همشریانش علاقه دارد و به همه‌ی آن‌ها در انجام امور روزانه کمک می‌کند. مردم شهر نیز آقای هونگ را دوست دارند. اهالی گونجین باهم صمیمی هستند و در مشکلات و سختی به یکدیگر کمک می‌کنند. آن‌ها با نقش یک شهروند مسئول آشنا هستند؛ برای مثال همگی به صورت هفتگی برای جمع کردن آشغال‌های شهر جمع می‌شوند.
  هه-جین و آقای هونگ هر دو بخاطر مسائل و مشکلاتی که در گذشته تجربه کرده‌اند دچار افسردگی می‌شوند. هه-جین و آقای هونگ به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند در نسخه‌ی اصلی فیلم آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. رابطه‌ی عاشقانه بین شخصیت‌های دیگر فیلم نیز وجود دارد. مصرف الکل در فیلم نمایش داده می‌شود. آقای هونگ فردی را که مانند برادر بزرگترش بود از دست داده و این مرگ برای او بسیار دردناک است.
  در نسخه‌ی زیرنویس فیلم کلمات توهین‌ آمیزی مانند عوضی، حرومزاده و آشغال استفاده شده است.
  مخاطب با تماشای فیلم با زندگی در شهرهای ساحلی و کوچک کشور کره جنوبی آشنا می‌شود.
  دوست و همکار هه-جین در مطب و توسط یک بیمار، مورد آزار‌ و اذیت جنسی قرار می‌گیرد. فردی مشکوک هه-جین را تعقیب می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال دهکده‌ی ساحلی چاچاچا، براساس فیلمی به نام آقای هونگ ساخته شده است. یون-هه-جین دندانپزشکی موفق است و بعد از تغییر در برنامه کاری‌اش، در سئول، به گونگجین می‌رود و در آنجا با آقای هونگ آشنا می‌شود. آقای هونگ فردی همه فن حریف است که از پس همه کارها بر می‌آید. هه-جین بعد از پشت سر گذاشتن اتفاقات بسیار، درنهایت موفق می‌شود مطب خود را در گونجین راه‌اندازی کند. آقای هونگ فردی مهربان و مسئولیت‌پذیر است. او به مردم شهر احترام می‌گذارد و به آن‌ها کمک می‌کند. مردم شهر با یکدیگر صمیمی هستند و در مشکلات و سختی به یکدیگر کمک می‌کنند. مردم گونجین با نقش یک شهروند مسئول آشنا هستند؛ برای مثال همگی آن‌ها به صورت هفتگی برای جمع کردن آشغال‌های شهر جمع می‌شوند.
  در فیلم موقعیت‌هایی از ترس و خشونت وجود دارد؛ دوست و همکار هه-جین در مطب توسط بیمارش مورد آزار جنسی قرار می‌گیرد. در نسخه‌ی زیرنویس فیلم کلمات توهین‌آمیزی مانند عوضی، حرومزاده و آشغال به کار برده شده است. هه-جین و آقای هونگ وارد رابطه عاشقانه می‌شوند. در نسخه‌ی اصلی سریال آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. هر دوی آن‌ها به دلیل مشکلاتی که پشت سر گذاشته‌اند درگیر مسائل روانی هستند. مصرف الکل در فیلم نشان داده می‌شود. آقای هونگ فردی را که مانند برادر بزرگترش بود از دست داده و این مرگ برای او بسیار دردناک است

  چکیده داستان

  یون-هه-جین، زنی زیبا و باهوش است. او پس از مواجهه با موانع مختلف و بهم خوردن برنامه و اهداف زندگی‌اش، به روستای ساحلی گونگجین می‌رود و در آنجا با آقای هونگ آشنا می‌شود. هونگ-دو-شیک که در روستا به آقای هونگ معروف است در ظاهر بدون شغل و بیکار است. او استاد انجام دادن کارهای مختلف و عجیب است و هر کسی در روستا به کمک نیاز داشته باشد او برای کمک کردن و حل مشکل، حضور دارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما چرا هه-جین تصمیم گرفت در گونگجین بماند؟
  نظر شما درباره‌ی ارتباط مردم با هم در گونگجین چیست؟ فکر می‌کنید چه چیزی دلیل همکاری مردم شهر برای انجام کارها بود؟
  آیا شما هم دوست دارید مانند هه-جین شغل ثابت و مشخص داشته باشید یا مانند آقای هونگ از پس هر کاری بر بیایید و هر زمان دوست داشتید کار کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  کارگردان Yu Je Wo
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۷۰
  کشور سازنده کره جنوبی
  استودیو GT:st، studio dragon
  بازیگران شین مین آ، کیم سون هو، لی سانگ یی
  سال انتشار ۲۰۲۱