شی‌ هالک

(She-Hulk: Attorney at Law)
thumbnail
۱۶ سال به بالا
۱۴ تا ۱۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی ابرقهرمانی درباره‌ی زندگی و قدرت‌های جدید یک وکیل

سال: 2022
  بررس فیلم: زهرا اسکندریان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های مختلفی در این سریال وجود دارند که ابرقهرمان هستند یا دوست دارند به‌نوعی ابرقهرمان باشند، اما همه‌ی این افراد موفق نمی‌شوند که ابرقهرمان‌های قوی و یا حتی خوبی باشند و از قدرت‌هایشان در راه درست استفاده کنند. دیدن این سریال می‌تواند برای کودکان تاثیرگذار باشد که بدانند خوبی و بدی ربطی به میزان قدرتمندی انسان‌ها ندارد و تنها نیاز است آن‌ها بخواهند که انسان خوب و تاثیرگذاری باشند و از توانایی‌هایشان در راه درست استفاده کنند.
  شخصیت‌های فرعی مانند وانگ و تاتیانا از نژاد‌های مختلف هستند. جنیفر وکیلی سختکوش و موفق است که تلاش می‌کند تا با بخش جدیدی از خود ارتباط برقرار کند. ابومینیشن یاد می‌گیرد که مسئولیت‌پذیر باشد و بهای کارهای اشتباهش را پرداخت کند. جنیفر و نیکی دوستیِ قوی و خوبی دارند و نیکی در مواقع شادی و سختی در کنار او است. در یک صحنه دوستان جنیفر در کنارش جمع می‌شوند، به ناراحتی‌های او گوش می‌دهند و در نهایت می‌گویند که او را هرطوری که باشد دوست دارند و جنیفر باید خودش را با همه‌ی خوبی‌ها و بدی‌هایش بپذیرد.
  جنیفر والتر با هر دو هویت خود در یک اپلیکیشن دوستیابی عضو می‌شود، با افراد زیادی قرار می‌گذارد و وارد رابطه‌ی عاطفی می‌شود. او در برخی از روابط عاطفی‌اش شکست می‌خورد، تنها می‌ماند و احساس افسردگی می‌کند. در صحنه‌های بسیاری شخصیت‌های مختلف در بار با یکدیگر قرار می‌گذارند و نوشیدنی‌های الکلی می‌نوشند.
  در نسخه‌ی زبان اصلی فیلم از عبارات و کلمات نامناسب استفاده می‌شود.
  جنیفر والترز مدیریت احساسات و استفاده از قدرتش را می‌آموزد. او توانایی خود را کنترل می‌کند تا در زمان نیاز از آن استفاده کند و به کسی آسیب نرساند. همچنین در برخی صحنه‌های فیلم، دادگاه‌های مختلفی تشکیل می‌شوند که می‌توانند برای نوجوانان جذاب باشند تا درباره‌ی این شغل اطلاعات کسب کنند.
  در صحنه‌ی نخست تصادفی رخ می‌دهد. جنیفر و هالک آسیب می‌بینند و خونریزی دارند. در برخی صحنه‌ها مانند دعوای شی‌هالک و تاتیانا و یا حمله‌ی نوجوانان به او، میان شی‌هالک و دشمن‌هایش درگیری فیزیکی رخ می‌دهد، اما خونریزی بسیار و یا آسیب جدی رخ نمی‌دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  شی‌هالک سریالی ابرقهرمانی و ماجراجویانه است. این فیلم بر اساس داستان کتاب‌های مصوری با همین نام ساخته شده است. جنیفر والترز که به‌تازگی دفتر وکالت خود را باز کرده است بر اثر سانحه‌ی تصادف و وارد شدن خون پسر خاله‌اش هالک در رگ‌هایش، قدرت‌های جدیدی به‌دست می‌آورد. او ابتدا به‌سختی زندگی جدید خود را می‌پذیرد، اما پس از مشغول شدن در بخش حقوقی مافوق‌بشری یک شرکت، وارد ماجراجویی تازه‌ای می‌شود. جنیفر روحیه‌ای قوی دارد و پس تبدیل شدن به هالک به‌جای خانه‌نشینی، شروع به فعالیت‌های مفید و جدید می‌کند. او و دوستش نیکی دوستی‌ وفادارانه‌ای دارند و همیشه در کنار همدیگر هستند. مدیریت احساسات و بحران، تأکید روی تلاش و اخلاق‌مداری از موارد مطرح شده هستند. این سریال به نوجوانان نشان می‌دهد که قدرت زیاد نشان‌دهنده‌ی خوب بودن آن‌ها نیست بلکه خوبی و درستکاری در درون قلب آدم‌هاست.
  در ابتدای سریال، جنیفر و بروس بنر تصادف می‌کنند و کمی خونریزی دارند. صحنه‌های مختلفی از درگیری فیزیکی، ویرانی و داد و فریاد میان شی‌هالک و دشمنان و رقبایش وجود دارد، اما آسیب جدی و خون‌ریزی مشاهده نمی‌شود. جنیفر والترز در یک اپلیکیشن دوستیابی عضو است و وارد روابط عاطفی متعددی می‌شود. باید توجه داشت که این سریال در نهایت پیام خاص و یا مفیدی به کودکان و نوجوانان نمی‌رساند و بیشتر سعی در معرفی یک ابرقهرمان جدید دارد. داستان این سریال در دنیایی بزرگسالانه روایت می‌شود. شخصیت‌های اصلی آن بزرگسال هستند و دغدغه‌ها و رفتارهایی بزرگسالانه دارند که تماشای بسیاری از آن‌ها ممکن است برای کودکان و نوجوانان مناسب نباشد. تماشای این فیلم برای افراد کوچکتر از 14 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان 14 تا 16 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفتگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  جنیفر والتر، وکیل جوان، به‌تازگی دفتر وکالت خود را راه انداخته است که ناگهان یک حادثه همه‌چیز را تغییر می‌دهد. او و پسر عمویش بروس بنر (هالک) در حال سفر هستند که تصادف می‌کنند و کمی از خون بروس وارد رگ‌های جنیفر می‌شود. در پی این اتفاق، جنیفر توانایی تبدیل شدن به هالک را به دست می‌آورد. او بسیار تلاش می‌کند تا این بخش از وجودش را پنهان کند، اما در نهایت موفق نمی‌شود. جنیفر برای این‌که کارش را به‌عنوان یک وکیل از دست ندهد، مسئولیت بخش حقوق مافوق‌بشری یک شرکت معروف را به عهده می‌گیرد و وارد یک ماجراجویی بزرگ می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چرا مدیریت احساسات امری حیاتی برای هالک‌ها (جنیفر و بروس) به‌حساب می‌آید؟ این موضوع برای انسان‌های عادی تا چه‌اندازه اهمیت دارد؟
  آیا تا به‌حال بخشی از وجود شما بوده است که آن را دوست نداشته باشید؟ جنیفر هالک بودن را دوست نداشت، آیا تجربه‌ی مشابهی با او دارید؟
  کدام بخش زندگی جنیفر دردسرسازتر بود؟ وکیل بودن یا هالک بودن؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۹
  کارگردان Jessica Gao
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۳۵
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Marvel Studios
  بازیگران تاتیانا ماسلانی، جینجر گونزاگا، مارک روفالو
  سال انتشار ۲۰۲۲