علاقه پادشاه

(The King’s Affection)
thumbnail
۱۶ سال به بالا
۱۴ تا ۱۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی تاریخی درباره‌ی زندگی دختری جوان و تلاش او برای شاهزاده بودن به جای برادر مرده‌اش، همراه با تجربه‌ی شکست و پیروزی

سال: 2021
  بررس فیلم: زیبا طاهری‌نسب

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فرزند دختر که حالا مجبور است به جای برادرش شاهزاده باشد تمام آموزش‌های نظامی را می‌گذراند و در تمام آن‌ها موفق است. شاهزاده چون به مادرش قول داده نقش برادرش را بازی کند و شاه کشور شود، از همه علایق و آرزو‌های خود دست کشیده تا مسئولیت قولی که داده‌ است را بپذیرد. شاهزاده با وجود اینکه ظاهر سردی دارد و اجازه نمی‌دهد کسی به او نزدیک شود، چون از فاش شدن رازش می‌ترسد، قلبی مهربان دارد. شاهزاده از زمانی که به جای برادرش زندگی می‌کند با شرایط نامساعدی روبرو است که تمام جنبه‌های زندگی‌اش را تغییر می‌دهد، اما او خود را با شرایط وفق می‌دهد. شاهزاده برای بیان نظرات خود از خشونت و پرخاشگری استفاده نمی‌کند و وجود خود را ثابت می‌کند.
  در درباره پادشاه، وزیران به صورت دو دسته مقابل هم قرار دارند وبرای نابودی طرف مقابل تلاش می‌کنند و همینطور برای شاهزاده و پادشاه نیز دسیسه می‌کنند. نوشیدن مشروب در فیلم نشان داده می‌شود. شاهزاده عاشق دبیر خود می‌شود و آن‌ها در نسخه‌ی اصلی یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند.
  همراه با تماشای سریال، مخاطب با تاریخ و پوشش و سبک زندگی مردم کره در زمان گذشته آشنا می‌شود.
  درگیری‌هایی که بین سربازان و مزدوران اتفاق می‌افتد یا درگیری بین شخصیت های فیلم با استفاده از شمشیر است و مردم کشته می‌شوند و خونشان روی زمین ریخته می‌شود. شاهزاده در شکار سلطنتی آسیب فیزیکی می‌بیند و برای اینکه کسی از رازش با خبر نشود، مجبور است خود را از دید همه پنهان کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان سریال علاقه‌ی پادشاه، درباره‌ی دختری است که در نوزادی فرمان قتلش صادر شده و مادر او را مخفیانه بیرون از قصر فرستاده است. سال‌ها بعد و با فوت برادر دوقولویش، دختر به قصر بازمی‌گردد تا نقش برادر مرده‌اش را ایفا کند و شاهزاده‌ی کشور باشد. شاهزاده مسئولیت قولی که به مادرش داده است را پذیرفته و همه‌ی تلاشش را می‌کند تا برای پادشاهی آماده شود و راز خود را از همه مخفی کند. او با وجود اینکه ظاهر سردی دارد، اما دارای قلبی مهربان است. شاهزاده که با قبول زندگی به جای برادرش در شرایط سختی قرار گرفته، سعی می‌کند با این شرایط کنار بیاید. او برای اثبات خود به عنوان ولیعهد و شاهزاده‌ی کشور بودن، از خشونت استفاده نمی‌کند.
  در سریال موقعیت‌هایی از خشونت وحود دارد؛ مبارزاتی که بین افراد اتفاق می‌افتد با استفاده از شمشیر است و موجب مرگ افراد می‌شود. شاهزاده در شکار سلطنتی دچار آسیب فیزیکی می‌شود. صحنه‌هایی از قتل و مرگ افراد نیز در سریال نمایش داده می‌شود. پادشاهی و تصمیمات کشوری از مسائل دنیای بزرگسالان است. نوشیدن مشروب در فیلم نمایش داده می‌شود. شاهزاده به استاد خود علاقه‌مند می‌شود و در موقعیت‌هایی از بیان احساسات بین آن دو وجود دارد که در نسخه‌ی نماوا حذف شده است. تماشای سریال برای نوجوانان کوچکتر از 15 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان 13 تا 15 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز فرصت گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  زمانی که همسر ولیعهد دوقلو به دنیا می آورد، آن را نشانه‌ای شوم دانسته و فرمان کشتن فرزند دختر صادر می‌شود، اما مادرش او را مخفیانه خارج از قصر می‌فرستد. چند سال بعد وقتی فرزند پسر از دنیا می رود، او دوباره به قصر بازمی‌گردد و حال مجبور است در نقش برادر دوقلویش، شاهزاده لی‌هوی باشد و کسی از هویت واقعی او که یک زن است، باخبر نشود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  نظر شما درباره‌ی این تصور قدیمی که تولد نوزاد دختر شوم است چیست؟ آیا در دنیای امروز همچین موضوعاتی در جهان وجود دارد؟
  فکر می‌کنید چه ویژگی‌هایی به شاهزاده کمک می‌کند تا تصمیمات درستی بگیرد؟ تابه‌حال برای شما هم پیش آمده در موقعیت سختی برای تصمیم‌گیری قرار بگیرید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۰
  کارگردان Song Hyon Wok
  رتبه MPAA TV-PG
  مدت زمان ۷۰
  کشور سازنده کره جنوبی
  استودیو monster union، story hunter production
  بازیگران پارک یون بین، کیم رو وون، نام یون سو
  سال انتشار ۲۰۲۱