سریال هتل ترانسیلوانیا

(Hotel Transylvania: The Series)

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و فانتزی درباره‌ی دختری دراکولا و تجربه‌ها و ماجراجویی‌های او و دوستان عجیب‌غریبش، در غیاب پدر

سال: 2017
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فضای سراسر فانتزی سریال، ماجراجویی‌های همیشگی میویس و دوستانش، رفاقت بین‌شان و تجربه‌های هیجان‌انگیز و غیرواقعی‌شان، همگی می‌توانند برای کودکان قابل ارتباط باشند. بخشی از تلاش‌های میویس برای جلب توجه عمه است تا او را راضی کند که به اندازه‌ی کافی بزرگ و مسئولیت‌پذیر شده است.
  میویس خلاقانه فکر می‌کند و برای همه‌ی مسائلی که خودش و دوستانش به وجود می‌آورند، راه‌حلی پیدا می‌کند. او از چالش‌ها فرار نمی‌کند و با آن‌ها روبه‌رو می‌شود.
  هیولاهای زن، از جمله میویس، بدنی کلیشه‌ای با انحناهای اغراق‌آمیز دارند. در مهمانی تولد میویس، مادر یکی از شخصیت‌ها با پدر یکی دیگر آشنا شده و با هم در حال رقصیدن و نخ دادن‌اند و بچه‌ی زن از دیدن این صحنه از حال می‌رود. این سریال در ادامه‌ی سری فیلم‌های هتل ترانسیلوانیا ساخته شده و بخشی از بازار این برند محسوب می‌شود.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: چرت و پرت، دیوونه،‌ دهنش لقه، احمق، چرند،‌ چندش، بچه ننر. به موضوعات بی‌ادبانه‌ای مثل انگشت در بینی کردن بارها اشاره می‌شود. لحن عمه لیدیا در طول سریال خشن و تهدیدآمیز است.
  در طول سریال اتفاقاتی مثل زدوخورد، افتادن و پرت شدن، له شدن و قطع شدن اعضای بدن در جریان است اما از آن‌جایی که همه‌ی این صحنه‌ها فانتزی و کارتونی‌اند و پیامد غیرقابل جبرانی برای شخصیت‌ها به همراه ندارند، نه‌تنها ترس و انزجار ایجاد نمی‌کنند، بلکه خوشایند و لذت‌بخش‌اند و این می‌تواند اثرگذاری و تقلید‌پذیری‌شان را بیشتر کند. عمه لیدیا وقتی عصبانی می‌شود شعله‌ور می‌شود و از سر و صورت و دهانش آتش فوران می‌کند. او با همه، از جمله با مرغی که حیوان دست‌آموزش است، خشن رفتار می‌کند. مرغ او قبلاً انسان بوده است. انواع و اقسام هیولاها و موجودات عجیب‌غریب با ظاهر و رفتارهای خشن و ترسناک و البته همگی کارتونی و بامزه، در همه‌ی قسمت‌ها حضور دارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که در ادامه‌ی قسمت اول انیمیشن سینمایی هتل ترانسیلوانیا ساخته شده و به ماجراهای قبل از آن می‌پردازد، درباره‌ی دختری نوجوان به نام میویس است که در غیاب پدر در هتل دراکولاها، همراه با دوستان عجیب و هیولامانندش در حال ماجراجویی و رفع و رجوع خرابکاری‌هایی است که خودش و دوستانش به بار می‌آورند. عمه‌ی میویس هم در هتل زندگی می‌کند و سودای جانشینی برادرش را در سر دارد. او که دراکولایی خشن و تندمزاج است، مدام سر میویس و دیگران داد می‌کشد و آن‌ها را مجبور به انجام کارهایی می‌کند. میویس هم همیشه در حال پنهان کردن خرابکاری‌هایشان از عمه‌ است و سعی دارد به او ثابت کند به اندازه‌ی کافی بزرگ و مسئولیت‌پذیر شده که بتواند شنل دراکولایی را به تن کند.
  در طول سریال، اتفاقاتی مثل زدوخورد، افتادن و پرت شدن، له شدن و قطع شدن اعضای بدن در جریان است، اما از آن‌جایی که همه‌ی این صحنه‌ها فانتزی و کارتونی‌اند و پیامد غیرقابل جبرانی برای شخصیت‌ها به همراه ندارند، نه‌تنها ترس و انزجار ایجاد نمی‌کنند، بلکه خوشایند و لذت‌بخش‌اند و این می‌تواند اثرگذاری و تقلید‌پذیری‌شان را بیشتر کند. انواع و اقسام هیولاها و موجودات عجیب‌غریب با ظاهر و رفتارهای خشن و ترسناک و البته همگی کارتونی و بامزه، در همه‌ی قسمت‌ها حضور دارند. ریتم خیلی سریع داستان و گفتگوهای تند و گاه غیرواضح بین شخصیت‌ها ممکن است کوچک‌ترها را کلافه کند. هیولاهای زن، از جمله میویس، بدنی کلیشه‌ای با انحناهای اغراق‌آمیز دارند؛ موضوعی که می‌تواند در کودکان، تصویری غیرواقعی از اندام زنان و دختران ایجاد کند. به نظر می‌رسد این سریال صرفاً برای سرگرمی و به خاطر سپردن شخصیت‌های انیمیشن هتل ترانسلوانیا ساخته شده تا مخاطبان، تا زمان اکران سری بعدی فیلم، آن‌ها را از یاد نبرند و همچنان مشتاق و منتظر بمانند. تماشای این مجموعه برای کودکان کوچکتر از 8 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 8 تا 10 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که مجموعه را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  میویس دختری دراکولاست که در غیاب پدرش، مسئولیت رسیدگی به امور هتل ترانسیلوانیا را بر عهده دارد. اما عمه لیدیا تصمیم دارد مدیریت هتل را خودش بر عهده بگیرد و خود را جانشین برادرش کند. میویس هم که همیشه در حال ماجراجویی با دوستانش است، همیشه باید مراقب باشد عمه متوجه خرابکاری‌های او و دوستانش نشود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان میویس ویژگی مثبت و برجسته‌ای دارد که برای شما جالب باشد؟
  به نظر شما چرا بعد از تولید یک فیلم، فیلم‌های بعدی و سریال‌هایی با همان شخصیت‌ها ساخته می‌شوند؟
  فکر می‌کنید چرا سازندگان این سریال از موضوعات و شخصیت‌ها و اتفاقات ترسناک زیادی استفاده می‌کنند؟ ترسناک بودن آن را برای شما جالب‌تر می‌کند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","فانتزی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","فانتزی"]
  مدت زمان ۱۳
  سال انتشار ۲۰۱۷