وکیل ووی خارق‌العاده

(Extraordinary Attorney Woo)
thumbnail
۱۵ سال به بالا
۱۳ تا ۱۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی درام درباره‌ی وکیلی مبتلا به اوتیسم، ماجرای او در مواجهه با دیگران و تلاش برای برقراری ارتباط موثر همراه با حمایت والد

سال: 2022
  بررس فیلم: زیبا طاهری‌نسب

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  وکیل وو بسیار باهوش است و از دانشگاه ملی با بالاترین نمره فارغ‌التحصیل شده است. او زمانی که موفق به استخدام در شرکت حقوقی می‌شود، سعی می‌کند به بهترین شکل کار خود را انجام دهد. پدر وکیل وو به‌تنهایی او را بزرگ کرده و همیشه حامی و پشتیبان او است. وکیل وو فردی صادق، با اعتمادبه‌نفس و پرتلاش است. برای بررسی پرونده‌ها و حل آن‌ها هر کسی نظر حقوقی خود را بیان می‌کند. وکیل وو نیز نظر خود را بدون پرخاشگری و تعدی به حقوق دیگران ابراز می‌کند و از آن دفاع می‌کند. افراد گروه حقوقی با همکاری و مشارکت یکدیگر پرونده‌ها را حل می‌کنند و در روند بررسی و دفاع پرونده به یکدیگر اعتماد دارند. وکیل وو به خوبی بر خجالت غلبه می‌کند و می‌تواند حرف‌های خود را بدون نگرانی ‌‌‌‌‌و ترس بیان کند به همین دلیل برای سوال و جواب شفاهی در دادگاه معمولا وکیل وو اقدام می‌کند.
  موضوع پرونده‌هایی که در دادگاه مطرح می‌شود مربوط به دنیای بزرگسالان هستند. مصرف الکل در فیلم نشان داده می‌شود. وکیل وو به یکی از همکارانش علاقه‌مند می‌شود و آن‌ها رابطه‌ای احساسی آغاز می‌کنند. در نسخه‌ی اصلی سریال آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. موضوع یکی از پرونده‌هایی که مطرح می‌شود خودکشی‌ است.
  با‌توجه به این موضوع که سریال درباره وکیلی مبتلا یه ا‌وتیسم است مخاطب با چالش‌های این بیماری برای شخص بیمار و اطرافیان آشنا می‌شود. وکیل وو به شدت به نهنگ‌ها علاقه‌مند است و اطلاعات بسیار گسترده‌ای پیرامون نهنگ ها دارد که مدام در مورد آن‌ها صحبت می‌کند. همراه با تماشای سریال نوجوانان با موضوعاتی مانند دفاع از نظر خود بدون پرخاشگری یا تعدی به حقوق دیگران، همکاری و مشارکت و همین‌طور غلبه بر خجالت آشنا می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  وکیل ووی خارق‌العاده، دربار‌ه‌ی دختری مبتلا به اوتیسم است. او به دلیل هوش بسیار بالایی که دارد در بالاترین سطح از دانشگاه ملی فارغ التحصیل شده است. وکیل وو شخصیتی پرتلاش، صادق و با اعتمادبه‌نفس دارد او در مباحث گروهی از نظر خود بدون پرخاش یا تعدی به حقوق دیگران دفاع می‌کند. افراد گروه حقوقی با یکدیگر به‌خوبی همکاری و مشارکت می‌کنند. آن‌ها به یکدیگر اعتماد دارند و در کار خود از نظر دیگران استقبال می‌کنند. وکیل وو به‌خوبی می‌تواند بر خجالت خود غلبه کند. پدرِ وو او را به‌تنهایی بزرگ کرده و در تمام مراحل زندگی دخترش، از او حمایت کرده است. لی-جون-هو یکی از همکاران وکیل وو است که شخصیت مهربان و مسئولیت پذیری دارد‌.
  پرونده‌هایی که به دادگاه ورود پیدا می‌کنند و عمدتاً دو طرف با یکدیگر درگیر هستند، موضوعاتی بزرگسالانه دارند، موضوع یکی از این پرونده‌ها خودکشی است. وکیل وو و همکارش، جون‌-هو، به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند. در نسخه‌ی اصلی سریال، آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. مصرف الکل در فیلم نمایش داده می‌شود.

  چکیده داستان

  داستان سریال درباره‌ی وکیل 27 ساله‌ای که مبتلا به اوتیسم است. او هوش بسیار بالایی دارد و در بالاترین سطح، از دانشگاه ملی فارغ التحصیل شده است، اما وقتی بحث تعاملات اجتماعی در میان باشد، با مشکل مواجه می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  کسی را می‌شناسید که مبتلا به اوتیسم باشد و هم‌زمان از توانایی بالایی برخوردار باشد؟
  تماشای سریال تا چه اندازه شما را با اوتیسم آشنا کرده است؟ فکر می‌کنید این اطلاعات تا چه‌ اندازه می‌تواند به شما برای تعامل با فردی اوتیستیک کمک کند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  کارگردان Yon IN Shik
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۶۵
  کشور سازنده کره جنوبی
  استودیو AStory، KT studio genie، Nangman crew
  بازیگران پارک ایون بین، کانگ ته اوه، کانگ کی یونگ
  سال انتشار ۲۰۲۲