کلوپ نیمه‌شب

(The Midnight Club)
thumbnail
۱۸ سال به بالا

سریالی ترسناک درباره‌ی آسایشگاهی پر از بیمارهای لاعلاج جوان، کلوپ شبانه‌ی هشت نفر از آن‌ها و تعریف کردن داستان‌های ترسناک شبانه

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ایلونکا مادرش را از دست داده است و با ناپدری‌اش زندگی می‌کند. ناپدری‌اش مرد مهربانی است که برای رسیدن ایلونکا به خواسته‌هایش همه کاری می‌کند. ایلونکا مبتلا به بیماری لاعلاجی می‌شود و فرصت چندانی برای زندگی ندارد. او همه‌ی آرزوهایش را نقش بر آب می‌بیند. حضور او در آسایشگاه و رابطه‌اش با دوست‌های جدیدش تغییر بزرگی در زندگی او به وجود می‌آورد. بقیه‌ی بچه‌های آسایشگاه هم مثل ایلونکا درگیر بیماری‌ لاعلاجشان هستند. خانواده‌های آن‌ها دیدنشان می‌آیند. آن‌ها برای خوب شدن مبارزه می‌کنند و سعی می‌کنند خودشان را جلوی خانواده‌هایشان شاد و خوشحال نشان دهند.
  شخصیت‌های فیلم دختر و پسرهای جوانی هستند که مبتلا به بیماری‌های لاعلاجند. آن‌ها سعی می‌کنند با کمک پزشک‌ها و حضور در کنار هم حالشان را بهتر کنند، ولی از طرفی واقعیت بیماری‌هایشان را پذیرفته‌اند. خانواده‌های آن‌ها دوستشان دارند. ناپدری ایلونکا همه‌ی تلاشش را می‌کند حال او خوب باشد.
  مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر در فیلم دیده می‌شود.
  در کلوپ نیمه‌شبی که بچه‌های آسایشگاه برایت‌کلیف راه‌انداخته‌اند، هر شب داستان‌های ترسناکی تعریف می‌شود. در داستان‌های آن‌ها قتل و خون‌ریزی و خشونت دیده می‌شود. فیلم پر از تصویر ارواح پوسیده و صداهای عجیب است. قرار است هر کدام از بچه‌ها که زودتر مرد، به بقیه بگوید دنیای بعد از مرگ چطوری است. گاهی هر کدام از آن‌ها چهره‌های ترسناکی می‌بیند. ایلونکا بعد از دزدیدن پرونده‌ی جولیا وارد فضای عجیبی می‌شود. دست پیرزن ترسناکی به شانه‌اش می‌خورد و ناگهان جلوی روی او ظاهر می‌شود. در داستانی که آنیا تعریف می‌کند، چاقو خوردن و تیراندازی و مصرف مواد مخدر وجود دارد. در یکی از موقعیت‌ها دست اسپنسر با دستگاه برش کاغذ بریده می‌شود و دکتر دستش را بخیه می‌زند و تمام این‌ها نمایش داده می‌شود. در موقعیتی یکی از افراد بیمار آسایشگاه از دنیا می‌رود و بچه‌ها او را تا آسانسوری که به سردخانه می‌رسد، بدرقه می‌کنند. علاوه بر این، تمام شخصیت‌های فیلم دخترها و پسرهای جوانی هستند که بیماری‌های لاعلاج دارند و چیزی تا مرگشان نمانده است. آن‌ها خودشان را آماده‌ی مردن کرده‌اند و خاطراتی از دوست‌هایشان دارند که مدت‌ها با آن‌ها در آسایشگاه بوده‌اند و در اثر بیماری‌هایشان از دنیا رفته‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال کلوپ نیمه‌شب اقتباسی است از رمانی به همین نام نوشته‌ی کریستوفر پایک. در آسایشگاهی به نام برایت‌کلیف، بیماران جوان و لاعلاجی زندگی می‌کنند که سعی دارند بر بیماری‌هایشان غلبه کنند. هشت نفر از آن‌ها هر شب دور هم جمع می‌شوند و داستان‌های ترسناکی تعریف می‌کنند و به هم قول داده‌اند بعد از مرگ، نشانه‌ای از خودشان به بقیه بدهند. آسایشگاه پر از رازهای مخفی است و ایلونکا در پی این است راز دختری را کشف کند که سال‌ها پیش بیماری‌اش درمان شده و از آسایشگاه رفته است. شخصیت‌های سریال جوان هستند و آرزوهای زیادی برای زندگی‌شان دارند. خانواده‌های آن‌ها تا حد زیادی با آن‌ها همراهی می‌کنند. با این‌که خیلی وقت‌ها آن‌ها نمی‌توانند کاری برای هم انجام بدهند، ولی کنار همدیگر می‌مانند. آن‌ها احساسات منفی و خشم درونی هم را درک می‌کنند و سعی می‌کنند از دست هم ناراحت نباشند.
  این سریال پر از صحنه‌ها و موقعیت‌های ترسناک است. ارواحی با چهره‌های مخوف، سایه‌های سیاه، داستان‌های رعب‌انگیز و ساختمان قدیمی آسایشگاه بر ترس و وحشت فیلم اضافه کرده است. شخصیت‌ها گاهی با ارواح روبه‌رو می‌شوند، گاهی زمان به گذشته برمی‌گردد و چیدمان ساختمان عوض می‌شود. گاهی یکی از افراد آسایشگاه از دنیا می‌رود. چاقو زدن، پاشیده شدن خون و بخیه خوردن در سریال نمایش داده می‌شود. مصرف مشروب‌های الکلی و مواد مخدر هم دیده می‌شود. این سریال تا زمان نوشتن این بررسی دوبله نشده است. تماشای این سریال برای افراد 18 سال به بالا پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  ایلونکا دانش‌آموز ممتازی است که به تازگی دانشگاه قبول شده است، ولی پیش از این‌که دانشگاه شروع شود متوجه می‌شود مبتلا به سرطان تیروئید است و سرطانش به ریه‌هایش متاستاز داده است. دکتر امید چندانی به زنده ماندن ایلونکا ندارد. ایلونکا هم آسایشگاهی را به نام برایت‌کلیف پیدا می‌کند که بیماران لاعلاج در آن زندگی می‌کنند و با کمک پزشک‌ها و خود بیمارها می‌توانند به بیماری‌شان غلبه کنند. او در آسایشگاه متوجه می‌شود هفت تا از بچه‌ها هر شب دور از چشم‌های نگهبان‌ها دور هم جمع می‌شوند. ایلونکا هم عضو آن‌ها می‌شود. آن‌ها هر شب داستان‌های ترسناک برای هم تعریف می‌کنند و به هم قول می‌دهند بعد از مرگشان سراغ بقیه بیایند و به بقیه بگویند دنیای بعد از مرگ چطوری است و بعد از مرگ باید در انتظار چه چیزی باشند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  آیا تا به حال در اطرافتان بیمار لاعلاجی داشته‌اید؟ بهترین راه برخورد با این افراد چیست؟
  فکر می‌کنید حضور آدم‌هایی با دردهای مشترک کنار هم چه نتیجه‌هایی به همراه دارد؟
  اگر بخواهید داستان ترسناکی بنویسید درباره‌ی چه موضوعی می‌نویسید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰
  رتبه MPAA TV-MA
  مدت زمان ۶۰
  کشور سازنده کانادا، ایالات متحده آمریکا
  استودیو Intrepid Pictures، Telefilm Canada
  بازیگران ایگبی رینی، ایمان بنسون، روث کاد
  سال انتشار ۲۰۲۲