گروه هیجان

(Action Pack)
thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی چهار کودک ابرقهرمان با توانایی‌های خاص، ماجراجویی‌ها و ماموریت‌های آن‌ها همراه با مشارکت و همدلی

سال: 2022
  بررس فیلم: زهرا اسکندریان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های اصلی این سریال چهار کودک هستند که توانایی‌های مخصوص به خودشان را دارند. آن‌ها در دنیای کودکان قهرمانانی هستند که معمولا پیروز می‌شوند. توانایی‌های ابرقهرمانان فانتزی و تخیلی است. رویاپردازی درباره‌ی نیروهای ابرقهرمانی برای بسیاری از کودکان آشنا است و آن را تجربه می‌کنند. ابرقهرمانان به ماجراجویی‌ها و ماموریت‌های مختلف می‌روند و در قسمت‌های مختلف شگفتی‌ها و احساسات متفاوتی را تجربه می‌کنند. احساساتی مانند پیروزی، شکست، تنهایی و همدلی که ممکن است برای کودکان معنادار باشند.
  انجام کارها به‌صورت گروهی و در کنار همدیگر از موضوعات مورد تاکید در این سریال است. بچه‌ها با همدیگر به ماموریت‌ها می‌روند و در تمام طول ماموریت در کنار یکدیگر هستند، به‌هم کمک می‌رسانند و از توانایی‌هایشان در جهت کمک به دیگران استفاده می‌کنند. ابرقهرمانان با جنسیت‌ها و نژادهای مختلف در کنار یکدیگر هستند و نشان می‌دهند که هرکس توانایی‌های مخصوص به خودش را دارد و توانایی‌های هر انسانی در جای به‌خصوص خودش به‌ درد می‌خورد. شخصیت آقای ارنستو نیز در نقش معلم بچه‌ها بسیار حمایتگر و همدل با آن‌ها است و آن‌ها را همراهی می‌کند. بچه‌ها همیشه با همدیگر مهربان هستند و زمانی که کار اشتباهی انجام می‌دهند از یکدیگر عذرخواهی می‌کنند.
  بچه‌ها مهارت های اجتماعی-عاطفی را از طریق ماموریت های ابرقهرمانی خود می‌آموزند. آن‌ها در ماموریت‌های مختلف روش‌های متفاوتی را برای درک زمان و حل مسئله یاد می‌گیرند. در پایان برخی از قسمت‌ها نیز اطلاعاتی مانند اینکه پلاسما توانایی تغییر شکل دارد، راجع‌به توانایی‌های ابرقهرمانان آموزش داده می‌شود.
  شخصیت‌های شرور سریال گاهی دردسر ایجاد کرده و تهدید می‌کنند. در برخی از صحنه‌ها نیز از سلاح‌های ساده‌ای مانند یخ‌‌پرتاب‌کن یا شمشیر گیاهی استفاده می‌شود که ممکن است کمی برای کودکان ترسناک باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  گروه هیجان سریالی انیمیشنی و سه‌بعدی است. این سریال درباره‌ی چهار کودک ابرقهرمان با توانایی‌های خاص است که به ماموریت‌های مختلف فرستاده می‌شوند و به ماجراجویی‌های مختلف می‌پردازند. شخصیت‌هایی با توانایی‌های خارق‌العاده و فانتزی می‌توانند برای کودکان و قوه‌ی تخیل آن‌ها جالب توجه و هیجان‌انگیز باشند. آن‌ها در قسمت‌های مختلف موضوعات و احساسات مختلفی مانند پیروزی یا شکست را تجربه می‌کنند که ممکن است برای بعضی از مخاطبان آشنا باشد و با آن همذات‌پنداری کنند. ابرقهرمانان رفتاری دوستانه با یکدیگر دارند. بچه‌ها فارغ از جنسیت و نژادشان و با توانایی‌های مخصوص به خودشان در کنار یکدیگر هستند و معلم مدرسه نیز نقشی حامی و رفتاری مهربانانه با آن‌ها دارد. در این سریال تاکید زیادی بر انجام‌ کارها به‌صورت گروهی می‌شود. در هر قسمت از سریال گروه هیجان به یک موضوع توجه می‌شود و در انتهای هر قسمت بچه‌ها نکته‌ای آموزنده مانند کنترل احساساتشان، کمک به دیگران و رقابت کردن سالم را یاد می‌گیرند.
  در برخی از صحنه‌ها شخصیت‌های شرور و بدجنسی مانند گلوله‌برفی درست‌کن وجود دارند که دردسر درست کرده و یا از سلاح‌های ساده‌ای استفاده می‌کنند اما ابرقهرمانان هیچ‌وقت احساس خطر نمی‌کنند و نمی‌ترسند. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از 6 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 6 تا 8 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت و گو داشته باشند.

  چکیده داستان

  چهار ابرقهرمان کوچک با توانایی‌های منحصر به‌فرد، در کنار معلم خود آقای ارنستو در آکادمی اکشن، آموزش‌های مختلفی می‌بینند. آن‌ها به ماموریت‌های مختلفی مانند گرفتن دزد موزه یا نجات شهر از سرما، فرستاده می‌شوند و آقای ارنستو نیز با پشتیبانی و نظارت بر کارشان به بچه‌ها کمک می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به‌نظر شما داشتن قدرت‌های ابرقهرمانانه چه خوبی یا بدی‌هایی دارد؟ اگر می‌توانستنید یکی از قدرت‌های رن، کلی، ترینا یا واتس را داشته باشید، کدام را ترجیح می‌دادید؟
  اگر شما هم می‌توانستید به موجود دیگری تبدیل شود، ترجیح می‌دادید به چه حیوان یا موجودی تبدیل شوید؟
  به‌نظر شما دوستی‌ها چقدر در زندگی مهم هستند؟ شما برای حفظ دوستی‌هایتان چه می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۲۹
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو ICON Creative Studio، Kevin Lyman Group، OddBot
  بازیگران جولیتا کورتس، سیدنی توماس، نوین کار
  سال انتشار ۲۰۲۲