سلام داگی

(Hey Duggee)
thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی پنج بچه‌حیوان و تجربه‌های شاد و رنگارنگ آن‌ها در کنار یک سگ صبور و مهربان

سال: 2014
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بچه‌حیوان‌ها زندگی شاد و رنگارنگی دارند و در کنار هم، با مسائل ساده‌ای مواجه می‌شوند و راه‌حل‌های کودکانه‌ای برای حل مسائل پیدا می‌کنند. ارتباط و دوستی آن‌ها با هم و حضور حمایتگر و اعتمادبرانگیز داگی در کنارشان، فضایی امن و پربار ساخته که در دنیای کودکان خردسال بسیار همذات‌پندارانه است.
  داگی آرام، مهربان و حمایتگر است و حضور امن و اعتماد برانگیزش در کنار کودکان، به آن‌ها جرات تجربه کردن می‌دهد. کودکان شاد و کنجکاوند، از یاد گرفتن چیزهای تازه استقبال می‌کنند، به هم کمک می‌کنند و ارتباط‌شان با هم و با داگی همراه با محبت و احترام است.
  در هر قسمت به موضوعات مختلفی مثل شمردن، شناسایی رنگ‌ها، دسته‌بندی کردن و مهارت‌هایی مثل خوب دیدن و خوب گوش دادن پرداخته می‌شود. البته این پرداخت کاملاً غیرمستقیم است و در خلال ماجراهای هر قسمت اتفاق می‌افتد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی پنج بچه‌حیوان شاد و کنجکاو است که در کنار سگ آرام و مهربانی به نام داگی و با راهنمایی‌های او، چیزهای زیادی درباره‌ی موضوعات مختلف زندگی روزمره یاد می‌گیرند؛ از کمک به دوستان‌شان گرفته تا صبر کردن، قواعد بازی در بیرون از خانه، مواجه شدن با چالش‌هایی مثل دردسرهایی که برای دوستان‌شان پیش می‌آید و خلاصه، هر موضوعی که در زندگی عموم کودکان خردسال جاری و روزمره است. داگی بزرگسالی صبور و مهربان است که همیشه در کنار کودکان است و با خطاها و اشتباهات‌شان با روی خوش برخورد می‌کند. او هیچ‌ وقت برخورد سرزنش‌آمیز و تندی با کودکان ندارد و به نظر می‌رسد همه‌ی کودکان در کنار او، جرئت و شجاعت مواجه شدن با موقعیت‌های تازه و تجربه‌های جدید را پیدا می‌کنند. یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی داگی این است که حرف نمی‌زند و تنها با صدای ووف و با زبان بدن با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند. ارتباط داگی و کودکان می‌تواند برای والدین نیز الهام‌بخش و تأثیرگذار باشد.
  رویکرد این سریال در آموزش، مثبت و غیرمستقیم است؛ به این معنی که با شناخت کودک خردسال و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد به آن‌ها کمک کند تا خود و دنیای اطراف‌شان را بهتر بشناسند و ارتباط بهتری با جهان برقرار کنند. این آموزش‌ها با ایجاد احساس امنیت و آرامش در کودک، او را در یادگیری موضوعات موردنیازش همراهی می‌کنند. حضور مثبت و مؤثر بزرگسال در این موقعیت‌ها به کودکان جسارت می‌دهد تجربه کنند و نگران اشتباه کردن و قضاوت منفی بزرگ‌ترها نباشند. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  پنج بچه‌حیوان به نام‌های بتی، هپی، نوری، رولی و تگ، هر روز صبح به کلوپ سگی به نام داگی می‌روند تا ببینند او آن روز برایشان چه برنامه‌ای ترتیب داده است. آن‌ها در کنار داگی چیزهای جدیدی تجربه می‌کنند و در پایان روز، از طرف داگی یک نشان به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز بچه‌ها چه فعالیت‌هایی انجام دادند؟ با چه چیزهایی بازی کردند؟
  به نظر شما بچه‌حیوان‌ها با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید؟ آن‌ها چه احساسی نسبت به داگی دارند؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ امروز چه بازی‌هایی کردید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰۴
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۲۰۱۴