سلام کیتی

(Hello Kitty)

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمه و ماجراجویانه درباره‌ی زندگی یک بچه‌گربه‌ی شاد و کنجکاو، روابط او با خانواده‌اش و تجربه‌هایش در زندگی روزمره

سال: 1987
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های روزمره‌ی کیتی و می‌می، ارتباط‌شان با هم و با مادرشان برای خردسالان همذات‌پندارانه‌اند. قهر و آشتی، دوستی، دعوا و درگیری، بیماری، تولد، بازی، تخیل، کنجکاوی و ماجراجویی، همگی از موضوعات پررنگ در این سریال و در جهان کودکان خردسال‌اند.
  کیتی و خواهرش مهربان و باملاحظه‌اند، به دیگران احترام می‌گذارند، ماجراجو، شجاع و سرشار از تخیل‌اند و از هر فرصتی برای تجربه کردن و لذت بردن استفاده می‌کنند. مادر مهربان و حمایتگر است و همیشه با خوشرویی، مسائل را برای فرزندانش توضیح می‌دهد.
  در یکی از قسمت‌ها، کیتی از یک بطری که نمی‌داند محتوایش چیست می‌نوشد و خیلی کوچک می‌شود. از بطری دیگری می‌نوشد و بزرگ می‌شود. در یک قسمت، هزارپایی در جنگل چیزی شبیه به قلیان می‌کشد. در قسمتی دیگر، دادگاهی برگزار می‌شود و شاهد برای جلب توجه ملکه شهادت دروغ می‌دهد. محصولات متنوعی، از عروسک و اسباب‌بازی گرفته تا کیف و لباس و وسایل مختلف با شخصیت کیتی در بازار موجودند که تماشای سریال می‌تواند میل به خرید آن‌ها را در کودکان به جریان بیندازد.
  در بعضی قسمت‌ها شخصیت‌های بدجنسی هستند که با لحن خشن و ترسناک با دیگران حرف می‌زنند.
  سریال، آموزش‌های ساده و مفیدی در مورد تجربه‌های روزمره‌ی زندگی برای کودکان خردسال دارد؛ تجربه‌هایی مثل مسئولیت‌پذیری، رعایت نوبت، مراقبت از خود.
  بعضی از ماجراجویی‌های تخیلی کیتی ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشند؛ مثل گم شدن در برف و سرما یا افتادن در رودخانه. در یکی از قسمت‌ها حیوانی درنده خودش را مهربان نشان می‌دهد و بعداً معلوم می‌شود که می‌خواهد او و خواهرش را بخورد. کیتی در خانه‌ای ناشناس گم می‌شود و برای برگشتن به خانه گریه می‌کند. سربازان ملکه کیتی و دوستانش را تعقیب می‌کنند. ملکه کیتی را مجبور می‌کند پاهای پرنده‌ای را بگیرد و با آن به یک جوجه‌تیغی ضربه بزند. وقتی اندازه‌ی کیتی بزرگ می‌شود، ساختمان‌ها خراب می‌شوند و افراد به اطراف پرت می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سلام کیتی سریالی انیمه و دوبعدی است که با الهام از شخصیت تخیلی کیتی وایت که در سال ۱۹۷۴ بر روی کیف پول عرضه شد، ساخته شده است. اولین سری آن در سال ۱۹۸۷ منتشر شد، ولی بعدها شرکت‌های مختلفی به تولید این سریال اقدام کردند و تاکنون ۵ سری مختلف تلویزیونی و یک سریال ویدیویی از ماجراهای کیتی منتشر شده است. داستان‌های این سریال‌ها در مورد دختری مهربان و کنجکاو به نام کیتی است که با نیروی تخیلش مدام ماجراجویی می‌کند و در خلال این ماجراها، چیزهایی در مورد زندگی روزمره یاد می‌گیرد. داستان‌های کیتی در عین سادگی، لذت‌بخش و دوست‌داشتنی‌‌اند و پیرامون موقعیت‌هایی رخ می‌دهند که عموم کودکان در این سنین تجربه می‌کنند. محوریت همه‌ی داستان‌ها، ماجراجویی و تخیل است و خانواده و دوستان کیتی در آن‌ها نقش‌های مهمی ایفا می‌کنند. زبان ساده و کودکانه‌ی داستان‌ها نیز کمک می‌کند کودکان به راحتی با موقعیت‌هایی که کیتی در آن‌ها قرار می‌گیرد ارتباط برقرار کنند.
  موقعیت‌های ترسناک و خشنی هم در سربال‌های کیتی دیده می‌شوند که ممکن است برای کودکان کوچک‌تر خیلی آزاردهنده و ترسناک باشند؛ مثلاً کیتی در بعضی از ماجراجویی‌هایش با موجودات ترسناکی مواجه می‌شود، از خانواده‌اش جدا می‌شود یا کارهای خطرناکی می‌کند که هم می‌توانند برای خردسالان ترسناک باشند و هم توسط آن‌ها تقلید شوند. همچنین والدین باید آگاه باشند که محصولات متنوعی، از عروسک و اسباب‌بازی گرفته تا کیف و لباس و وسایل مختلف با شخصیت کیتی در بازار موجودند و تماشای سریال می‌تواند عطش خرید این محصولات را در کودکان تشدید کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال، سریال را با همراهی والدینشان تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در مورد تجربه‌ها و تخیلات ترسناک کیتی و انواع محصولات مرتبط با آن با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  کیتی وایت شخصیتی تخیلی است که محور اصلی داستان‌های سریال سلام کیتی است. کیتی دختر کوچولویی شاد و کنجکاو است که قوه‌ی تخیل سرشاری دارد و مدام در حال گشت‌وگذار در داستان‌های خیالی‌اش و تجربه‌ی موقعیت‌های شاد و گاهی هم ترسناک است. او با همراهی خانواده و دوستانش از خلال این تجربه‌ها چیزهای زیادی یاد می‌گیرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  کیتی با تخیلش به جاهای مختلفی می‌رود و چیزهای زیادی تجربه می‌کند. آیا بعضی ماجراجویی‌های او شما را می‌ترساند؟ از چه موقعیت‌هایی در این کارتون احساس ترس کردید؟ شما در خیال‌تان به کجاها می‌روید و چه کارهایی می‌کنید؟
  ارتباط کیتی و می می را دوست دارید؟ شما خواهر یا برادر دارید؟ اگر خواهر یا برادر داشتید زندگی‌تان چه تفاوت‌هایی می‌کرد؟
  ممکن است وسایل و اسباب‌بازی‌هایی که تصویر کیتی روی آن‌هاست را فقط به‌خاطر تصویر کیتی بخرید؟ یا واقعاً به آن‌ها نیاز دارید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۸
  سال انتشار ۱۹۸۷