سه بره کوچولو

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی چند حیوان کوچک و خانواده‌هایشان، تجربه‌های روزمره‌ی آن‌ها در کنار هم و یادگرفتن درس‌هایی درباره‌ی زندگی

سال: 1390
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط حیوانات با هم و با بزرگ‌ترها، شیطنت‌ها و بازی‌هایشان و مسائلی که هر روز تجربه می‌کنند، مسائلی مثل قهر و دعوا، دروغ گفتن، تنهایی یا خودخواهی، برای کودکان همذات‌پندارانه‌اند.
  بچه‌حیوان‌ها مهربان و کنجکاوند. به یکدیگر کمک می‌کنند و وقتی اشتباهی می‌کنند سعی می‌کنند آن را جبران کنند. بزرگ‌ترها حمایتگر و مهربان‌اند و در مواقع نیاز به فرزندان‌شان کمک می‌کنند.
  کلمات و عبارات توهین‌آمیز به کار رفته: تنبل، بی‌عرضه، دروغگو، خودخواه. گاهی از عبارات بزرگسالانه استفاده شده: دک و دنده، پک و پهلو، چک و چونه، جون شما نباشه. لحن شخصیت‌ها گاهی تمسخرآمیز یا همراه با تهدید است؛ مثلاً از کشتن روباه و گرگ و انتقام گرفتن حرف زده می‌شود.
  کودکان با اسامی بعضی حیوانات و مناسبات بین آن‌ها آشنا می‌شوند.
  در بعضی قسمت‌ها اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است کوچک‌ترها را بترساند: درگیری بین گوسفند و گرگ، درگیری گربه و جوجه، خواب دیدن در مورد زندانی شدن، شلاق خوردن و افتادن در جهنم.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، ماجراهای تعدادی حیوان کوچک است که همراه با خانواده‌هایشان در فضایی روستایی زندگی می‌کنند. آن‌ها هر روز به گشت‌وگذار می‌روند و با اتفاقات تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند. گاهی برای یکی دردسری درست می‌کنند، با هم قهر می‌کنند، بزرگ‌ترها را اذیت می‌کنند یا خودخواهانه رفتار می‌کنند. آن‌ها در همه‌‌ی این ماجراها متوجه اشتباهات‌شان می‌شوند، از راهنمایی‌های بزرگ‌ترها استفاده می‌کنند و نسبت به یکدیگر و محیط اطراف‌شان احساس مسئولیت می‌کنند. دوستی، همکاری و صداقت از موضوعات مورد تأکید در این سریال‌اند.
  فضای کلی سریال شاد و مثبت است و روابط حیوانات با هم دوستانه است. گاهی حیوانات در مورد رفتارهای اشتباه‌شان دچار عذاب‌وجدان می‌شوند و خواب‌های ترسناکی می‌بینند یا در خیال‌شان با حیوانات بدجنس می‌جنگند یا آن‌ها را تهدید می‌کنند. همچنین، از کلمات توهین‌آمیز و گاهی نیز از عبارات یا لحن بزرگسالانه استفاده شده که در زبان کودکان بی‌معنا و غیرقابل ارتباط‌اند. استفاده از این عبارات ممکن است ارتباط با داستان‌ها را برای کوچک‌ترها دشوار کند یا بعضی از کودکان از آن‌ها تقلید و استفاده کنند. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در فضایی روستایی، سه بره و خانواده‌هایشان به همراه یک جوجه و خانواده‌اش و چند حیوان دیگر در کنار هم زندگی می‌کنند. آن‌ها هر روز به بازی و ماجراجویی می‌روند و اتفاقات مختلفی را تجربه می‌کنند و چیزهای زیادی یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز برای کدام حیوان مسئله پیش آمد؟ او چگونه مسئله‌اش را حل کرد؟
  به نظر شما بره‌ها و جوجه و بقیه با هم دوست‌اند؟ به چه کسی می‌گوییم دوست؟ شما با دوستان‌تان چگونه رفتار می‌کنید؟
  این کارتون را دوست دارید؟ چه چیزی در آن را دوست دارید؟ قصه‌هایش را؟ شخصیت‌هایش را؟ نقاشی‌هایش را؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۲
  سال انتشار ۱۳۹۰