سیرک گرَمی

(Grami's Circus Show)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از ماجراهای زندگی سه شیر در یک سیرک، روابط آن‌ها با هم و با صاحب سیرک و موقعیت‌هایی پر از زدوخورد و لودگی

سال: 2014
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیگوشی‌های شیر کوچک و روابط او با بقیه و بعضی از مسائل و موقعیت‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوند، می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  صحنه‌ها و موقعیت‌های ترسناک و خشن متعددی در سریال وجود دارد. شیرها مدام در حال زدوخورد، تعقیب و گریز، افتادن و پرت شدن، دست‌انداختن و خندیدن و آسیب زدن به هم‌اند. صاحب سیرک رفتارهای خشنی با شیرها دارد و آن‌ها را با شلاق می‌زند. شیر بزرگ همیشه مورد تمسخر و بدرفتاری بقیه قرار می‌گیرد. در یک قسمت، تمساح عروسکی کله‌ی جوجه‌ی عروسکی را می‌کند و بعد صاحب سیرک، کوسه‌ای را به جان جوجه‌ها می‌اندازد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که به صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، ماجراهای روزمره‌ی سه شیر در یک سیرک است. کوچک‌ترین آن‌ها شیر بامزه‌ و بازیگوشی است که هر اتفاقی بیفتد، با خنده و شادی از آن استقبال می‌کند. شیر متوسط در اتفاقات مختلف، شیر کوچک را همراهی می‌کند و شیر بزرگ که خشن و بدرفتار است، عموماً مورد تمسخر و اذیت دو تای دیگر قرار می‌گیرد. فضای سریال سرشار از زدوخورد و افتادن و پرت‌شدن‌های شیرها و لودگی‌ها و مسخره‌بازی‌های آن‌هاست و این رفتارها هیچ پیامدی به دنبال ندارند.
  صحنه‌ها و موقعیت‌های ترسناک و خشن متعددی در سریال وجود دارد. شیرها مدام در حال زدوخورد، تعقیب و گریز، افتادن و پرت شدن، دست‌انداختن و خندیدن و آسیب زدن به هم‌اند. صاحب سیرک رفتارهای خشنی با شیرها دارد و آن‌ها را با شلاق می‌زند. شیر بزرگ همیشه مورد تمسخر و بدرفتاری بقیه قرار می‌گیرد و این رفتارها به‌گونه‌ای است که مخاطب هم از تماشای اذیت شدن شیر بزرگ، خوشش می‌آید؛ انگار که با بدرفتاری و خشونت متقابل، به سزای اعمالش رسیده باشد. رفتارهای منفی هیچ پیامدی به دنبال ندارند و پایان عموم قسمت‌ها تلخ، بدون نتیجه یا خشن است. به نظر می‌رسد این سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده و رویکرد مشخصی در مورد کودکان و فضای ذهنی و یادگیری آن‌ها ندارد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از 5 سال آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  گرَمی بچه‌شیر خوشحال و خوش‌بینی است که همراه با دو شیر دیگر در یک سیرک زندگی می‌کند. او همیشه شاد است و به استقبال تجربه‌های مختلف می‌رود. سه شیر در هر قسمت با موقعیت‌های مختلفی مواجه می‌شوند و با دعوا و لودگی، با هم و با صاحب سیرک ارتباط برقرار می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ چه چیزی در آن را دوست دارید؟ چه چیزی را دوست ندارید؟
  به نظر شما روابط شیرها دوستانه است؟ شما با دوستان‌تان چگونه رفتار می‌کنید؟ برای نشان دادن دوستی چه ‌کارهایی می‌شود کرد؟
  فکر می‌کنید این سریال با چه هدفی ساخته شده؟ هدفش خنداندن مخاطبان بوده؟ به نظر شما با چه هدفی ساخته شده؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۰
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۲۰۱۴