شهر بزرگ درختی

(Big Tree City)
thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریال انیمیشنی درباره‌ی گروهی از حیوانات کمک‌رسان و تلاش آنان برای حل چالش‌های شهروندان در کنار دوستی و همدلی با یکدیگر

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  رهبر گروه جوجه تیغی‌ای به نام پریکلز است که از موضوعات مختلفی می‌ترسد. اعضای گروه او را تشویق می‌کنند که ترس‌های خود را بپذیرد و با آن‌ها کنار بیاید. در دل چالش‌هایی که اعضای تیم با آن‌ها روبه‌رو می‌شود، ماجراجویی‌های متعددی رقم می‌خورد که احساساتی نظیر شادی، ترس و دلهره را خلق کرده و اعضا با کشف شگفتی‌ها و لمس تجربه‌های مختلف به درک مناسبی از محیط پیرامون خود می‌رسند. روابط بین اعضای تیم دوستانه و صمیمی است و با حل هر چالش احساس توانایی را تجربه می‌کنند. پریکلز با اینکه رهبر گروه است، اما از تحقیر شدن توسط سایر افراد می‌ترسد و گاهی اوقات ویژگی‌های عجیب خود را پنهان می‌کند. افراد گروه هر بار از او حمایت و او را به پذیرش هویت خود دعوت می‌کنند.
  اعضای گروه با همکاری هم مشکلات شهروندان را حل می‌کنند، به آن‌ها احترام می‌گذارند و از رابطه‌ی دوستانه با یکدیگر لذت می‌برند. در هر قسمت از سریال اعضای تیم با یک مشکل جدید روبه‌رو می‌شوند و از مهارت حل مسئله‌ی رهبر تیم استفاده می‌کنند. آن‌ها نسبت به هم مهربان‌اند و شهروندان نیز اعضای تیم را دوست دارند و از آن‌ها برای زحماتشان قدردانی می‌کنند. در طول سریال شخصیت‌ها از مهارت‌هایی چون برقراری ارتباط، حل مسئله، پذیرش خود، همکاری، غلبه بر ترس و مدیریت احساسات استفاده می‌کنند.
  در سریال کودکان با حیوانات مختلفی آشنا می‌شوند. دوستی، کمک‌رسانی و مهارت حل مسئله از موضوعات اصلی داستان است.
  در سریال برخی از افراد دچار آسیب می‌شوند، در جایی گیر می‌افتند، از اجسام بزرگ مانند بادکنک‌های غول‌آسا می‌ترسند و یا به اطراف پرتاب می‌شوند. تمامی مشکلات توسط اعضای تیم حل می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی سه بعدی شهر بزرگ درختی درباره‌ی گروه کمک‌رسانی است. در هر قسمت، تیم پریکلز به رهبری جوجه تیغی مشکلات و دردسرهای شهروندان را شناسایی کرده و به یاری آن‌ها می‌روند. اعضای تیم به ویژگی‌های هم اعتماد دارند و با همکاری و استفاده از مهارت حل مسئله به امنیت شهروندان کمک می‌کنند. آن‌ها علاوه بر دوستی با شهروندان رابطه‌ی صمیمی با یکدیگر دارند و با مشارکت در مأموریت‌هایشان احساسات و ماجراجویی‌های متعددی را تجربه می‌کنند. اعضای تیم در حین انجام مأموریت‌ها با هم بازی می‌کنند و از کارهای موردعلاقه‌ی خود صحبت می‌کنند. پریکلز از اعتمادبه‌نفس کمی برخوردار است و ویژگی‌های عجیب خود را از دیگران مخفی می‌کند تا مورد تمسخر سایر افراد قرار نگیرد. اعضای تیم از او حمایت کرده و او را به پذیرش هویت خود تشویق می‌کنند. در هر قسمت از این سریال کودکان با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند که توسط مهارت‌های مختلفی مانند همکاری، دوستی، برقراری ارتباط، مدیریت احساسات و کمک‌رسانی حل می‌شود. همچنین موضوعاتی علمی مانند تولید برق از طریق ورزش کردن در سریال مطرح می‌شود.
  در این سریال صحنه‌های ترسناک و خشنی وجود ندارد، اما در برخی از موقعیت‌ها شهروندان در جایی گیر می‌افتند، از وسایل متعددی می‌ترسند و یا برای حل مشکلشان به کمک نیاز دارند که در تمامی این صحنه‌های اعضای تیم به کمک افراد می‌روند و کسی در داستان آسیب جدی نمی‌بیند.

  چکیده داستان

  در شهر درختان بزرگ، تیم قدرتمندی به رهبری جوجه تیغی پریکلز، چالش‌های عجیب و غیر منتظره‌ی شهروندان را با کمک یکدیگر حل می‌کنند. اعضای این تیم اسپلش، پکی، کیت، استریپز و فلیم هستند. آن‌ها با پذیرش خود و توانایی‌هایشان به ایمنی شهروندان فکر می‌کنند و برای دردسرهای آن‌ها راه‌حل پیدا می‌کنند. شهروندان نیز اعضای این تیم را دوست دارند و با آن‌ها همکاری می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما شهروندان چگونه می‌توانند از زحمت‌های اعضای تیم قدردانی کنند؟
  آیا دوست دارید عضو گروه کمک‌رسانی باشید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۳۰
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۱۰
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Netflix Animation، Blue-Zoo Animation Studio، Nickelodeon Animation Studios، Reel FX Creative Studios
  بازیگران Joseph Balderrama، Lucy Capri، Lucy Montgomery
  سال انتشار ۲۰۲۲