شوالیه‌های کاستل‌کوروو

(The Knights of Castelcorvo)
thumbnail
۱۳ سال به بالا
۱۱ تا ۱۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی معمایی درباره‌ی چهار دوست و تلاششان برای شکست جادوگری بدجنس و آزاد کردن بچه‌های زندانی، همراه با مضامینی چون مشارکت جمعی و دوستی

سال: 2020
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جولیا و ریکاردو دوست ندارند در آن دهکده باشند. خصوصاً به این خاطر که اینترنت آن‌جا ضعیف است. آن‌ها دوست‌های تازه‌ای پیدا می‌کنند. رابطه‌ی جولیا و ریکاردو با عمه‌شان خوب است. بین جولیا و زینو علاقه‌ای به وجود می‌آید. آن‌ها کنجکاو و باهوش و ماجراجو هستند و وارد ماجرای عجیبی می‌شوند.
  این چهار تا دوست با هم خیلی خوبند. آن‌ها با مشارکت جمعی معماها را یکی‌یکی حل می‌کنند تا بتوانند کلیدها را پیدا کنند. گاهی بین آن‌ها اختلاف نظرهایی به وجود می‌آید. حتی با هم قهر می‌کنند؛ ولی طولی نمی‌کشد که دوباره با هم آشتی می‌کنند. زینو که سرِ دوراهی قرار گرفته، وقتی متوجه می‌شود مادرش دارد در حق بچه‌های زیادی ظلم می‌کند، با شوالیه‌ها همراه و علیه مادر خودش وارد نبرد می‌شود.
  بین جولیا و زینو علاقه‌ای به وجود می‌آید. جولیا به بتا می‌گوید تا حالا کسی او را نبوسیده است و بتا به او می‌گوید مطمئن است زینو به‌زودی او را خواهد بوسید. زمانی که متئو باید بزرگ‌ترین رازش را به درخت سخنگو بگوید تا بتواند کلید را از او بگیرد، متئو می‌گوید بتا را دوست را دوست دارد.
  مخاطب با تماشای این سریال می‌تواند به حل کردن معما، بازی‌های فکری، و بازی‌های گروهی علاقه‌مند شود.
  این فیلم معمایی و رازآلود است و بچه‌های 12 و 13 ساله باید با جادوگری قدرتمند مواجه شوند. برادر گمشده‌ی بتا خودش را به آن‌ها نشان می‌دهد و ازشان می‌خواهد نجاتش دهند. قلدرهای دهکده گاهی آن‌ها را اذیت می‌کنند. گاهی درختی با چشم‌‌های براق قرمز باید مسیر را به آن‌ها نشان دهد. گاهی در تاریکی مطلق قرار می‌گیرند یا در جنگلی تنها می‌مانند. گاهی با خود جادوگر مواجه می‌شوند و جادوگر تهدیدشان می‌کند برای همیشه در ناکجاآباد زندانی‌شان خواهد کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال شوالیه‌های کاستل‌کوروو ماجرای چهار دوست است که باید با حل کردن معماهای زیادی بچه‌هایی را پیدا کنند که جادوگری آن‌ها را دزدیده است. آن‌ها باید با ترس‌هایشان روبه‌رو شوند تا بتوانند با جادوگر بجنگند. این فیلم تأکید زیادی بر دوستی، همدلی و مشارکت دارد. بچه‌ها یاد می‌گیرند با گذشت و همکاری می‌توانند هر مرحله را پشت سر بگذارند. آن‌ها باید بر ترس‌هایشان غلبه کنند. زمانی که وارد قلعه‌ای در ناکجاآباد می‌شوند، جادوگر آن‌ها را با چیزهایی که دوست دارند، وسوسه می‌کند، ولی بچه‌ها متوجه می‌شوند نباید گول او را بخورند وگرنه تا ابد در آن قلعه گرفتار می‌شوند.
  در این فیلم موقعیت‌های ترسناک و پررمزورازی وجود دارد. بچه‌ها باید با جادوگری قدرتمند مبارزه کنند. سر راه آن‌ها اتفاق‌های عجیب و گاهی ترسناکی قرار می‌گیرد. آن‌ها باید وارد دنیای جادوگر شوند و برادر بتا را همراه با بچه‌‌های دیگر نجات دهند. گاهی یک اتفاق بارها برای آن‌ها رخ می‌دهد، گاهی باید در تاریکی مطلق مسیرشان را پیدا کنند، گاهی مار و خزنده‌های دیگر سمت آن‌ها می‌آید و گاهی با درخت‌های سخنگو مواجه می‌شوند. بین جولیا و زینو علاقه‌ای به وجود می‌آید. این سریال تا زمان نوشتن این بررسی دوبله نشده است.

  چکیده داستان

  جولیا و ریکاردو خواهر و برادری هستند که برای مدتی باید پیش عمه‌شان در دهکده‌ای به اسم کاستل‌کوروو زندگی کنند. آن‌ها با دختر و پسری از اهالی آن روستا به اسم‌های بتا و متئو دوست می‌شوند. زمانی که جولیا خواب و بیدار است، پسر جوانی را می‌بیند که از او می‌خواهد کمکش کند. او ماجرا را با دوست‌هایش درمیان می‌گذارد. همان شب همه‌ی آن‌ها آن پسر را می‌بینند و متوجه می‌شوند او برادر بتا است که جادوگری به اسم استریا او را دزدیده و خاطره‌اش را از ذهن همه پاک کرده است. آن‌ها دری پشت کتابخانه پیدا می‌کنند و متوجه می‌شوند راه رد شدن از آن در و پیدا کردن برادر بتا و بچه‌های دیگری که دزدیده شده‌اند، پیدا کردن دو تا کلید است. ماجراجویی آن‌ها شروع می‌شود. آن‌ها کلیدها را پیدا می‌کنند، از در می‌گذرند و بچه‌ها را نجات می‌دهند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  فکر می‌کنید مهم‌ترین پیام این سریال چه بود؟
  به نظرتان کدام یکی از معماهای سریال جالب‌تر بود؟
  شخصیت‌های سریال از اول تا آخر چه تغییرهایی کردند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۵
  رتبه MPAA TV-PG
  مدت زمان ۲۵
  کشور سازنده ایتالیا
  استودیو Walt Disney Television
  بازیگران فابیو بیزارو، لوکرزیا سنتی، مارگاریتا ربجیانی
  سال انتشار ۲۰۲۰