شگفت‌انگیزان جوان

(Young Justice)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی ماجراجویی‌های گروهی از ابرقهرمانانِ نوجوان برای مبارزه با نیروهای شر و تلاش برای عضویت در لیگ عدالت

سال: 2010
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های اصلی سریال یعنی؛ رابین، کید فلش، آکوالد، آرتمیس، اسپیدی و سوپربوی از اعضای جوانِ شگفت‌انگیزان هستند. آن‌ها دوستانی صمیمی‌اند و در نبرد با نیروهای شر پیروزی و شکست‌های متعددی را تجربه می‌کنند. آن‌ها در انجام مأموریت‌ها، احساساتی چون ترس، خشم، خوشحالی، همدلی و غم را لمس می‌کنند. شگفت‌انگیزان به دلیل کوچک‌تر بودن از اعضای اصلی لیگ عدالت، با احساساتی مانند سرخوردگی و تحقیر شدن مواجه می‌شوند و با انگیزه‌ی زیادی برای اثبات توانایی‌های خود تلاش می‌کنند. آن‌ها در چالش‌های روزمره وارد ماجراجویی‌های زیادی می‌شوند و درعین‌حال لذت کنجکاوی و کشف شگفتی‌ها را تجربه می‌کنند.
  کارگروهی، هم‌فکری، ارتباط دوستانه با یکدیگر و توانایی حل مسئله از ویژگی‌های بارز شگفت‌انگیزان جوان است. اعضای گروه با یکدیگر به مأموریت می‌روند و در حین انجام مأموریت از توانایی‌های ابرقهرمانانه‌ی یکدیگر استفاده می‌کنند. آن‌ها خود را نسبت به مشکلات مردم و هم تیمی‌هایشان مسئول می‌دانند. اسپیدی با نافرمانی از اعضای اصلی لیگ عدالت، اعتراض خود را نسبت به بی‌توجهی آنها نشان می‌دهد. او دوستان خود را تشویق می‌کند تا با انجام مأموریت‌های مختلف برای برابری و عدالت تلاش کنند. اعضای اصلی لیگ عدالت با همدلی و آموزش مداوم، شگفت‌انگیزان را برای شرکت در مبارزات مختلف آماده می‌کنند.
  با توجه به این که شخصیت‌های این سریال در طیف گسترده‌ای از اسباب‌بازی‌ها مانند لگو و فیگورها وجود دارد، ممکن است کودکان و نوجوانان به خرید این نوع از اسباب‌بازی‌ها ترغیب شوند. دغدغه‌ی حل مشکلات دنیای بزرگسالان در دنیای کودکان معنادار نیست.
  در برخی از صحنه‌ها افراد از عبارات نامناسبی مانند بی‌عرضه و احمق استفاده می‌کنند.
  کودکان و نوجوانان با مشاهده‌ی سریال مهارت‌هایی چون کارگروهی، همدلی و ابتکار عمل را می‌آموزند.
  در طول سریال خشونت‌های فیزیکی زیادی مابین ابرقهرمانان و افراد شرور دیده می‌شود. افراد دارای سلاح‌هایی با توانایی‌های خارق‌العاده هستند. سلاح‌هایی مانند؛ شمشیرهای لیزری، تیر و کمان‌های مخصوص و سلاح‌های تیغه دار چرخان. در درگیری‌های فیزیکی افراد با مشت و لگد از خود دفاع می‌کنند و به اطراف پرتاب می‌شوند. نیروهای شرور با قدرت ماورایی خود باعث یخ زدن مردم، ابرقهرمانان و فضای شهری می‌شوند. همچنین در مبارزات خرابی‌های زیادی برای محیط‌های شهری اتفاق می‌افتد. در هیچ‌یک از نبردها خون‌ریزی وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی شگفت‌انگیزان جوان بر اساس کمیک‌بوکی به همین نام ساخته شده است. داستان درباره‌ی گروهی از ابرقهرمانان نوجوان است که به رهبری سوپرمن و تحت نظارت لیگ عدالت آموزش‌های مخصوصی می‌بینند. آن‌ها با شرکت در نبردهای مختلف برای عضویت در لیگ عدالت آماده می‌شوند. بعد از تلاش‌های مستمر با مخالفت اعضای اصلی برای ورود به گروه مواجه می‌شوند و تصمیم می‌گیرند توانایی‌های خود را اثبات کنند. اعضای گروه با کارگروهی، همدلی و دوستی در نبردها پیروز می‌شوند و فضای داستان بر تلاش و اراده‌ی فردی تأکید زیادی دارد. شگفت‌انگیزان از نژادهای مختلفی هستند و فارغ از جنسیت و سن و سال به یکدیگر در رسیدن به اهدافشان کمک می‌کنند. اعضای اصلی لیگ عدالت، حامی شگفت‌انگیزان هستند و از آن‌ها مراقبت می‌کنند.
  در سریال موقعیت‌های ترس و خشونت بسیاری وجود دارد، صحنه‌هایی مانند درگیری و مبارزات تن به تن با افراد شرور. در این درگیری‌ها افراد از سلاح‌های ابرقهرمانانه‌ی خود مانند شمشیر و تیروکمان استفاده می‌کنند. افراد در مبارزات به اطراف پرتاب می‌شوند و با مشت و لگد از خود دفاع می‌کنند. نیروهای شرور باعث یخ زدن مردم عادی و ابرقهرمانان می‌شوند و در مبارزات تصادفات و خرابی‌های زیادی به بار می‌آید. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از 8 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 8 تا 10 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  شگفت‌انگیزانِ جوان نام گروهی شش‌نفره، با توانایی‌های منحصربه‌فرد است که توسط چهار ابرقهرمان به نام‌های بتمن، فلش، آکوامن،گرین ارو و فرمانده‌ی اصلی لیگ عدالت یعنی سوپرمن، آموزش می‌بینند تا در برابر دشمنان مقابله کنند. شگفت‌انگیزان جوان مأموریت‌های مختلفی را به انجام می‌رسانند تا مردم را از خطرات نیروهای شر در امان نگه‌ دارند و درعین‌حال با تلاش و تمرین، توانایی‌های خود را گسترش می‌دهند. در این بین اعضای گروه تلاش می‌کنند تا مستقل شده و به عنوان قهرمانان اصلی لیگ عدالت شناخته شوند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما در دنیای امروزه استفاده از قدرت‌های ابرقهرمانانه لازم است؟
  آیا شگفت‌انگیزان جوان به تنهایی موفق به پیروزی در نبردها می‌شوند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۶
  تعداد قسمت ها تا کنون ۹۸
  کارگردان Brandon Vietti، Geoff Jojns، Greg Weisman
  رتبه MPAA TV-PG
  مدت زمان ۲۳
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Warner Bros. Animation، DC Comics
  بازیگران جسی مک کارتنی، جیسون اسپیساک، کری پایتون
  سال انتشار ۲۰۱۰