فرشته کوچولو

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و آموزشی درباره‌ی فرشته‌ای کوچک و کمک‌های او به کودکان برای تغییر و اصلاح رفتارهای نادرست‌شان

سال: 1390
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از تجربه‌های زهره، مثل لجبازی، بلد نبودن و اشتباه کردن و ارتباط با والدین و فرشته کوچولو برای کودکان خردسال معنادارند.
  زهره خوش‌رفتار و مهربان است. او دوست دارد از فرشته چیزهای تازه یاد بگیرد. فرشته هم مهربان و حمایتگر است و با روی خوش با زهره برخورد می‌کند. مادر با زهره محترمانه رفتار می‌کند و سعی می‌کند از او حمایت کند.
  کودکان با بعضی مهارت‌های فردی و اجتماعی زندگی مثل صرفه‌جویی در مصرف آب، توجه به آلودگی هوا، بهداشت فردی و استفاده‌ی درست از وسایل آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به‌صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، ماجراهای فرشته‌ی کوچکی است که به خانه‌ی دختربچه‌ای به نام زهره می‌رود و به او کمک می‌کند تا رفتارهای اشتباهش را اصلاح کند. هر زمان زهره کاری را اشتباه انجام می‌دهد، فرشته کوچولو ظاهر می‌شود و با کمک چوب و تابلوی جادویی‌اش، به او نشان می‌دهد که رفتار یا انتخاب اشتباهش چه پیامدی می‌تواند داشته باشد. او روی تابلویش کودکانی را نشان می‌دهد که رفتار غلط را انجام داده‌اند و درگیر عواقب آن هستند. زهره بعد از مشاهده‌ی این تصاویر متوجه اشتباهاتش می‌شود و رفتارش را اصلاح می‌کند. عموم آموزش‌های این سریال به موضوعاتی مثل مهارت‌های فردی و اجتماعی زندگی، از جمله صرفه‌جویی در مصرف آب، بهداشت فردی یا استفاده‌ی درست از وسایل مربوط می‌شوند.
  این مجموعه سعی دارد با نمایش دادن پیامدهای رفتارهای اشتباه، به کودکان یاد بدهد رفتارهای درست را انتخاب کنند و به خود و محیط زندگی‌شان آسیب نرسانند. از آن‌جایی که پیامدهای منفی رفتارهای غلط، در قالب تصویر و قبل از وقوع نشان داده می‌شوند، کودکان فرصت دارند پیش از مواجه شدن با آن‌ها رفتارشان را تغییر دهند. این ویژگی یکی از نقاط تمایز این سریال با عموم سریال‌های آموزشی‌ای است که قصد دارند رفتار درست را آموزش دهند. پیشنهاد می‌شود کودکان زیر ۴ سال، سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا هم والدین و هم کودک فرصت داشته باشند در مورد آموزه‌های هر قسمت با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  فرشته کوچولو به خانه‌ی بچه‌ها می‌رود و با استفاده از تابلویش برای آن‌ها توضیح می‌دهد که چه رفتاری درست است و عواقب رفتار غلط‌شان چه می‌تواند باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این کارتون را دوست دارید؟ از این کارتون چیزی یاد می‌گیرید؟ کارتون‌هایی که می‌خواهند چیزی به شما یاد بدهند دوست دارید؟
  به نظر شما زهره چه احساسی نسبت به فرشته کوچولو دارد؟
  شما هم دوست دارید کسی کنارتان باشد و کارهایی که بلد نیستید به شما یاد بدهد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۱۳۹۰