فرمانروایان مقدس

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و تاریخی درباره‌ی فرمانروایی پیامبران بزرگ و نبرد آن‌ها و پیروان‌شان با ظلم و ستم شاهان بت‌پرست

سال: 1384
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  موضوعاتی مثل مبارزه با ظلم و ستم و تلاش برای بهتر کردن اوضاع، و موضوعات اجتماعی مثل ارتباط فرمانروا و فرمانبر، یا چگونگی اداره‌ی جامعه، از دغدغه‌های دوران نوجوانی‌اند.
  پیامبران شخصیت‌هایی مسئول و مردم‌دارند. رفتار آن‌ها با مردم محترمانه است و در برابر دشمنان، سختگیر و مصمم هستند.
  به موضوعاتی مثل شکنجه، زندان، سیاهچال و جنگ زیاد اشاره می‌شود.
  زبان سریال غیرگفتاری است و برای کوچک‌ترها سنگین و غیرقابل درک است. شخصیت‌های منفی از توهین و تمسخر و ناسزا برای آزار شخصیت‌های خوب استفاده می‌کنند.
  در قسمت‌های مختلف به داستان زندگی تعدادی از پیامبران پرداخته می‌شود.
  از آن‌جایی که داستان‌ها به زندگی پیامبران اختصاص دارند، به موضوعاتی مثل عذاب الهی، جهنم، بلای آسمانی و نیز به شکنجه، زندان، سیاهچال، درگیری و جنگ زیاد اشاره می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، به داستان زندگی پیامبرانی چون داوود، طالوت و سلیمان می‌پردازد که از جایگاه فرمانروایی و حکومت بر مردم برخوردار بوده‌اند. هر قسمت از سریال، ماجراهای فرمانروایی هر یک از آن‌ها، چگونگی انتخاب شدن‌شان، روش‌شان در هدایت مردم و دعوت‌ آن‌ها به پرستش خدای یگانه و شیوه‌های نبردشان با شاهان بت‌پرست را روایت می‌کند. داستان‌های این سریال مبتنی بر قصه‌های قرآنی‌اند.
  از آن‌جایی که داستان‌ها به زندگی پیامبران اختصاص دارند، به موضوعاتی مثل عذاب الهی، جهنم، بلای آسمانی و سایر موضوعاتی از این دست، زیاد اشاره می‌شود. شکنجه، زندان، سیاه‌چال، درگیری و جنگ نیز بخش پررنگی از هر قسمت را تشکیل می‌دهند؛ این موضوعات در عین این‌که در دنیای کودکان معنادار نیستند، ممکن است منجر به ترس و نگرانی در کودکان کوچک‌تر شوند. زبان غیرگفتاری و رسمی سریال نیز می‌تواند درک خط سیر داستان را برای کودکان کوچک‌تر دشوار کند. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۸ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۸ تا ۱۰ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو در مورد ماجراهای هر قسمت را داشته باشند.

  چکیده داستان

  از میان پیامبران، برخی از آن‌ها در مقام فرمانروایی و رهبری قرار داشتند و از آن جایگاه، مردم را به پرستش خدای یگانه فرامی‌خواندند؛ پیامبرانی چون سلیمان، داوود، طالوت، سموئیل و دیگران. در این سریال، داستان فرمانروایی آن‌ها به تصویر کشیده شده است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  داستان کدام یک از پیامبران برای شما جالب‌تر بود؟ چه موضوعی در این داستان شما را جذب کرد؟
  به نظر شما رفتار پیامبران با رفتار پادشاهان زمانشان چه تفاوت‌هایی داشت؟ چرا پیامبران می‌خواستند خودشان به جای پادشاهان بر مردم حکومت کنند؟
  به نظرتان داستان زندگی پیامبران با داستان‌های شاهنامه چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۳
  مدت زمان ۲۵
  سال انتشار ۱۳۸۴