فوتبال رباتی

(GGO Football)

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ورزشی درباره‌ی پسری نوجوان و دوستانش و ورودشان به مسابقات جهانی فوتبال رباتی، همراه با تجربه‌ی دوستی، پشتکار و امید

سال: 2010
  بررس فیلم: نیکو علیپور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ایساک به همراه دوستانش در تلاش‌اند تا در مسابقات جهانی فوتبال رباتیک مقام اول را کسب کنند؛ موضوعی که می‌تواند برای بسیاری از کودکان قابل ارتباط باشد. سریال سرشار از مضامینی مانند دوستی، رشد، امید و ناامیدی است. بسیاری از کودکان احساساتی مانند شخصیت‌های سریال را تجربه می‌کنند و با آن‌ها همذات‌پنداری می‌کنند.
  ایساک از توانمندی‌هایش برای حل مسائلش استفاده می‌کند و موفق می‌شود موانع روبه‌رویش را بردارد. برخی از شخصیت‌های بزرگسال، رفتارهای تند و خشنی دارند اما در طول داستان به کودکان می‌آموزند که دست از تلاش برندارند و ناامید نشوند.
  در طول مسابقات از عبارات توهین‌آمیزی مثل خفه‌شو استفاده می‌شود و شخصیت‌ها با لحن تند و خشن با هم صحبت می‌کنند.
  سریال به طور مختصر به ورزش فوتبال و قوانین این ورزش می‌پردازد.
  جدایی ایساک از پدرش به خاطر شغل او ممکن است برای کودکان کوچک‌تر ناراحت‌کننده باشد. بعضی بزرگ‌ترها در طول مسابقات و موقع استرس و عصبانیت داد می‌زنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال فوتبال رباتی انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی ربات‌هایی در ظاهر انسان است که فوتبال بازی می‌کنند و انسان‌هایی که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید آن‌ها را کنترل می‌کنند. ایساک پسر 13 ساله‌ی دکتر کولمن، طراح اصلی فوتبال رباتیک، تصمیم می‌گیرد برای کمک به پدرش با ربات فوتبالی جدیدش به نام اسطوره و همراهی دوستانش، وارد مسابقات جهانی فوتبال رباتیک شود. او متوجه اتفاقات مشکوکی در روند مسابقات می‌شود. برای همین قصد دارد با اول شدن در این مسابقات، پرده از توطئه‌هایی که متوجه‌شان شده، بردارد. این سریال کودکان را متوجه اهمیت تلاش و داشتن پشتکار می‌کند و به آن‌ها یادآوری می‌کند که برای رسیدن به موفقیت نباید پا پس بکشند. رابطه‌ی انسان‌ها و ربات‌های فوتبالی‌شان نیز جالب توجه است.
  در این سریال صحنه‌های خشن و ترسناک زیادی وجود ندارد اما جدایی ایساک از پدرش به خاطر شغل او ممکن است برای کودکان ناراحت‌کننده باشد. هیجانات و رقابت‌های شدید هنگام مسابقات نیز می‌تواند کوچک‌ترها را اذیت کند. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۸ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۸ تا ۱۰ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت گفتگو در مورد موضوعات داستان‌ها را داشته باشند.

  چکیده داستان

  فوتبال رباتی درباره‌ی یک بازی مجازی فوتبال است که در آن هر کنترل‌‌کننده از خارج زمین فوتبالی کوچک، با ارائه‌ی تاکتیک‌های مختلف بازیکن رباتی را که فوتبال واقعی بازی می‌کند، کنترل می‌کند. در این سریال، فوتبالیست‌های کوچک رباتی با پیروی از دستوراتی که کنترل‌کنندگان‌شان به آن‌ها می‌دهند، در مسابقات فوتبال رباتی بازی می‌کنند. پسری به نام ایساک که با دوستانش در این مسابقات شرکت کرده متوجه توطئه‌ای در مسابقات می‌شود و سعی دارد از آن پرده بردارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  با دیدن این سریال چه چیزهایی درباره‌ی فوتبال یاد گرفتید؟ چه ورزش‌های دیگری را می‌شناسید که دوست دارید دنبال کنید؟
  به نظر شما امکان ساخت همچین ربات‌هایی وجود دارد؟ چه سودی در ساخت این ربات‌ها هست و چه ضررهایی را می‌توانند به جامعه وارد کنند؟
  این سریال چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با سریال فوتبالیست‌ها دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ورزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ورزشی"]
  مدت زمان ۲۲
  سال انتشار ۲۰۱۰