فیلی و برفی

(Toopy and Binoo)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از زندگی شاد و بانشاط یک موش و گربه‌اش، تخیل سرشار آن‌ها و تجربه‌هایی پر از اتفاقات خنده‌دار و بامزه

سال: 2005
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های فیلی و برفی و بسیاری از تجربه‌هایشان، مثل دوستی، بازی، کنجکاوی و تخیل سرشار، برای کودکان خردسال قابل ارتباط و معنادارند.
  فیلی و برفی کنجکاو و بازیگوش‌اند و دوست دارند از همه چیز سر در بیاورند. آن‌ها مدام در حال ماجراجویی و تخیل‌اند و هر چیزی بخواهند در خیال‌شان به دست می‌آورند. ارتباط آن‌ها با یکدیگر نیز همراه با دوستی و احترام است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که با نام اصلی توپی و بینو و با اقتباس از سری کتاب‌هایی با همین نام، نوشته‌ی دومینیک ژولین ساخته شده، ماجراهای روزمره‌ی موشی به نام توپی و گربه‌ی کوچکش بینو است که در نسخه‌ی دوبله، فیلی و برفی نام گرفته‌اند. آن‌ها مدام در حال ماجراجویی‌اند و با استفاده از تخیل سرشارشان، به جاهای مختلفی سفر می‌کنند و رویدادها را آن‌طور که می‌خواهند رقم می‌زنند. رفتار آن‌ها با وسایل اطراف‌شان هم همین‌طور است و با کمک تخیل‌شان، هر استفاده‌ای که نیاز داشته باشند از وسایل می‌کنند. زندگی برای این دو موجود بامزه، پر از رنگ و سرگرمی است و هیچ موضوعی نمی‌تواند آن‌ها را از خنده و شادی و بازیگوشی منصرف کند.
  فضای کلی این سریال مثبت و بانشاط است و رویدادها همه با خوبی و خوشی به پایان می‌رسند اما به نظر نمی‌رسد پشت اتفاقاتی که این دو شخصیت تجربه می‌کنند، غیر از سرگرمی، هدف خاصی وجود داشته باشد. در بعضی از قسمت‌ها ماجراها به موضوع خاصی مثل نظافت و دور کردن آلودگی مربوط می‌شوند ولی عموم قسمت‌ها نکته‌ی خاصی را دنبال نمی‌کنند و تمرکزشان روی ترغیب و برانگیختن کوکان به شادی و گشت‌وگذار و بازیگوشی‌ است. تماشای این سریال برای کودکان بالای ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  فیلی و برفی یک موش و گربه‌اند که مدام در حال بازیگوشی و شیطنت‌اند. آن‌ها در خیال‌شان به جاهای مختلفی سفر می‌کنند و چیزهای جالب و بامزه‌ای را تجربه می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز فیلی و برفی به کجاها رفتند؟ با وسایل اطراف‌شان چه بازی‌هایی کردند؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ چطور به آن‌ها نشان می‌دهید که با هم دوست‌ هستید؟
  به نظر شما فیلی و برفی از چیزی ناراحت می‌شوند؟ چطور خودشان را خوشحال می‌کنند؟ شما وقتی ناراحت می‌شوید، چطور خودتان را خوشحال می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۵