قطار بی‌نهایت

(Infinity Train)

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۱۰ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و فانتزی درباره‌ی حضور ناخواسته‌ی شخصیت‌های مختلف در دنیاهایی رازآلود در یک قطار ابدی و مواجهه با خطرات و موانع زیاد، و تلاش برای بازگشت به خانه با کمک دوستان

سال: 2019
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تولیپ عاشق بازی‌های کامپیوتری است و برایش خیلی مهم است که به کمپ طراحی بازی برود. او موضوع جدایی والدینش را نپذیرفته و از دست آن‌ها عصبانی است. در قطار بی‌نهایت، تولیپ دوستانی پیدا می‌کند و از آن‌ها کمک می‌گیرد تا هم گذشته‌اش را و هم ارتباط با والدینش را مرور کند، هم خودش را بهتر بشناسد و هم راه برگشت به خانه را پیدا کند. همه‌ی این موضوعات می‌تواند برای کودکان بزرگ‌تر و نوجوانان همذات‌پندارانه و معنادار باشد.
  تولیپ مصمم و بااراده است و ارتباط مثبت و دوستانه‌ای با دیگران برقرار می‌کند. او از مواجه شدن با چالش‌ها و موانع بسیارِ پیش رویش خسته و ناامید نمی‌شود و به تلاش برای رسیدن به خانه ادامه می‌دهد. دوستان تولیپ حمایتگر و وفادارند و در موقعیت‌های مختلف به او کمک می‌کنند.
  والدین تولیپ طلاق گرفته‌اند و او از این موضوع عصبانی است. به احتمال مرگ تولیپ بارها اشاره می‌شود.
  به‌ندرت، از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: مزخرف، حالم رو به هم زدی، زده به سرت.
  فضای کلی سریال رازآلود و ترسناک است. تولیپ راه خانه‌اش را گم کرده و در قطاری جادویی گیر افتاده است. او بارها در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌گیرد و از طرف موجودات هیولامانند و حشرات غول‌پیکری تعقیب می‌شود که به سمت او لیزر شلیک می‌کنند. در موقعیت‌های مختلفی در مورد نابود شدن تولیپ صحبت می‌شود و او تصور می‌کند با شمارش معکوس نشانگر کف دستش، قرار است جانش را از دست بدهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی قطاری ابدی روی ریل‌هایی بی‌نهایت است که هر واگن آن دری به سمت دنیایی رازآلود و منحصربه‌فرد است. در هر فصل از این سریال، شخصیتی ناخواسته وارد این قطار می‌شود و باید با عبور از موانع بسیار و حل کردن معماهای مختلف و نیز با کمک و حمایت دوستانی که در طول مسیر پیدا می‌کند، از تک‌تک این دنیاها خارج شود و راه بازگشت به خانه‌اش را پیدا کند. برای مثال در فصل اول، دختری نوجوان به نام تولیپ که از موضوع جدایی والدینش و بدقولی آن‌ها عصبانی است، وارد قطار بی‌نهایت می‌شود. او در آن‌جا دوستانی پیدا می‌کند و از آن‌ها کمک می‌گیرد تا هم گذشته‌اش را و هم ارتباط با والدینش را مرور کند، هم خودش را بهتر بشناسد و هم راه برگشت به خانه را پیدا کند. قطار بی‌نهایت برای شخصیت‌های مختلف سریال، مسیری پرچالش و رازآلود است که به آن‌ها کمک می‌کند تا از تجربه‌هایشان درس بگیرند، روی کمک و حمایت دوستانشان حساب کنند، برای مواجهه با چالش‌های زندگی واقعی آماده‌تر شوند و از روبه‌رو شدن با موانع دشوار، به سادگی خسته و ناامید نشوند.
  فضای کلی سریال رازآلود و ترسناک است. تولیپ راه خانه‌اش را گم کرده و در قطاری جادویی گیر افتاده است. او بارها در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌گیرد و از طرف موجودات هیولامانند و حشرات غول‌پیکری تعقیب می‌شود. در موقعیت‌های مختلفی در مورد نابود شدن تولیپ صحبت می‌شود و او تصور می‌کند با شمارش معکوس نشانگر کف دستش، قرار است جانش را از دست بدهد. فضای داستان‌ها، دغدغه‌های تولیپ و دیگران و چالش‌های پیش‌ روی آن‌ها، برای کودکان بزرگ‌تر و نوجوانان قابل درک و معنادار است. همچنین، به موضوع جدایی والدین تولیپ و خشم و غم او از این بابت اشاره می‌شود که ممکن است برای کودکان کوچک‌تر آزاردهنده باشد. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از ۱۰ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۱۰ تا ۱۲ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  تولیپ دختری نوجوان و عاشق بازی‌های کامپیوتری است که قرار است به یک کمپ طراحی بازی برود اما مادر و پدرش، هیچ کدام نمی‌توانند او را به این برنامه برسانند. تولیپ که از این موضوع بسیار عصبانی است، از خانه خارج می‌شود تا خودش را به کمپ برساند اما ناگهان خود را در قطاری رازآلود پیدا می‌کند که روی ریل‌هایی بی‌نهایت حرکت می‌کند. هر کدام از ریل‌ها قطار را به دنیای منحصربه‌فردی می‌برند و تولیپ در هر کدام از این دنیاها باید با کمک دوستانی که پیدا می‌کند، معمایی را حل کند یا موانع بسیاری را از پیش رو بردارد تا بتواند از آن‌جا خارج شود و به خانه برگردد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  تولیپ چه ویژگی‌های شخصیتی‌ای دارد که برای شما جالب‌اند؟ این ویژگی‌ها چگونه به او کمک می‌کنند تا از موانع پیش رویش بگذرد و مسائلش را حل کند؟
  به نظرتان تولیپ از بودن در دنیاهای مختلف چه چیزهایی یاد گرفت؟ چه چیزهایی در مورد خودش فهمید؟ شما با تماشای این سریال چه چیزهایی در مورد خودتان می‌فهمید؟
  تولیپ از این‌که والدینش جدا شده‌اند ناراحت و عصبانی است. می‌توانید خودتان را جای او بگذارید؟ اگر جای او بودید چه احساسی می‌داشتید؟ والدین تولیپ چگونه می‌توانند به او کمک کنند تا بر این احساسات منفی غلبه کند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["فانتزی","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["فانتزی","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۱
  سال انتشار ۲۰۱۹