لاروا

(Larva)

thumbnail
۷ سال به بالا
۷ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی دو لارو کوچک و بامزه و شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های پایان‌ناپذیر آن‌ها

سال: 2011
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های لاروها، کشف‌ها و کنجکاوی‌هایشان، ارتباط‌شان با هم و دوستی‌ها و دعواهایشان می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  رفتار دو شخصیت اصلی در بیشتر مواقع خشن است. وقتی یکی به دردسر می‌افتد به او می‌خندند و تماشا می‌کنند. ضربه خوردن، افتادن، پرت شدن و له شدن در هر قسمت اتفاقات رایجی است. شیوه‌ی اصلی تعامل شخصیت‌ها با هم آزارگرانه و همراه با خشونت است و نکته‌ی قابل توجه این است که این خشونت، فانتزی و بامزه است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی کامپیوتری ‌و بدون کلام درباره‌ی زندگی دو لارو کوچک زرد و قرمز است که در جایی نزدیک به لوله‌های فاضلاب زندگی می‌کنند و با آشغال‌هایی که روی زمین می‌افتند، بازی و فعالیت می‌کنند. این سریال به ماجراجویی‌ها و شیطنت‌های این دو می‌پردازد که همیشه در موقعیت‌های بامزه یا دردسرسازی قرار می‌گیرند و با روش‌هایی خلاقانه سعی دارند از این موقعیت‌ها خارج شوند. ارتباط دو شخصیت اصلی با هم، در عین دوستی، سرشار از رقابت و اذیت و آزار است و با بقیه‌ی شخصیت‌های سریال هم که حشراتی گوناگون‌اند، رفتارهایشان تمسخرآمیز و همراه با خشونت است.
  رفتارهای شخصیت‌های این سریال عموماً آزارگرانه و غیرهمدلانه است. افتادن و پرت و شدن و له شدن در همه‌ی قسمت‌ها اتفاق می‌افتد و بامزه بودن و خنده‌دار بودن این اتفاقات، تماشای آن‌ها را خوشایند و سرگرم‌کننده می‌کند. بدون کلام بودن سریال هم کمک می‌کند تا رفتارهای شخصیت‌ها پررنگ‌تر و برجسته‌تر و احتمالاً تأثیرگذارتر باشند. تماشای این سریال برای کودکان بالای ۷ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  دو لارو که یکی بزرگ‌تر و زردرنگ و دیگری کوچک‌تر و قرمزرنگ است، در مسیر لوله‌های فاضلاب در یک شهر بزرگ زندگی می‌کنند. آن‌ها که دست و پا ندارند، بیشتر کارهایشان را با زبان‌هایشان انجام می‌دهند. لاروها هر روز با وسایل و زباله‌هایی که به کف زمین پرت می‌شوند، بازی و فعالیت می‌کنند و ماجراهای بامزه‌ای را رقم می‌زنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  رفتارهای لاروا با هم و آزارهایی که به هم می‌رسانند برایتان جالب یا خنده‌دار است؟ به نظرتان تماشای این رفتارها روی ما تأثیری می‌گذارد؟
  تا به حال بازی‌های کامپیوتری که از شما می‌خواهند در رفتار خشن شخصیت‌ها سهیم باشید انجام داده‌اید؟ از آن‌ها لذت می‌برید؟
  تا به حال دنیا را از دید یک موجود خیلی کوچک تصور کرده‌اید؟ به نظرتان دنیا از دید موجودات ریزی مثل لاروها چگونه است؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۲
  سال انتشار ۲۰۱۱