لسی

(The New Adventures of Lassie)
thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی دوستیِ دختر و سگی وفادار و تلاش آن‌ها برای حفاظت از پارک جنگلی

سال: 2014
  بررس فیلم: یکتا یونسی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  لسی حس حمایت‌گرانه‌ای نسبت به دوستانش دارد و به محض بروز مشکل، داوطلب می‌شود به آن‌ها کمک کند. بچه‌ها نیز به توانایی‌های لسی اعتماد دارند و با او همراهی می‌کنند. بین والدین و فرزندان فضایی امن و همدلانه جریان دارد. زویی در هر ماجراجویی، به‌دنبال کشف علت ماجراها و رفع مشکل است و در این مسیر، والدینش نیز او را باور دارند و در لحظات بحرانی به موقع در کنارش حاضر هستند. بین زویی و هارویی دوستی خوبی شکل گرفته است. بچه‌ها درک خوبی نسبت به هم دارند و به کمک هم ایده‌های خلاقانه‌شان را دنبال می‌کنند. زویی و لسی تخیل خوبی نسبت به احساسات و شرایط یکدیگر و اطرافیان‌شان دارند و همین درک متقابل باعث دوستی مهربانانه‌ی آن دو شده است.
  لسی سگی شجاع، وفادار و بسیار باهوش است. در موقعیت‌های بحرانی با روحیه‌ای قوی به کمک دوستش زویی و دیگر دوستانشان می‌شتابد و از چیزی نمی‌ترسد. زویی دختری با اعتمادبه‌نفس است که به توانایی‌های خود و دوستانش باور دارد. او و خانواده‌اش همیشه قدرشناس خوبی‌های لسی هستند و به او به عنوان عضوی ارزشمند از خانواده نگاه می‌کنند. زویی و دوستانش حس مسئولیت‌پذیری بالایی در برابر وضعیت جنگل و حیوانات ساکن در آن دارند و هر کاری از دستشان بر بیاید انجام می‌دهند تا به بقای آن کمک کنند. والدین به فرزندانشان فرصت تجربه و یادگیری از اتفاقات جدید را می‌دهند و در ماجراجویی‌ها آن‌ها را همراهی می‌کنند. دوستان از هم حمایت می‌کنند و در مشکلات هوای هم را دارند.
  سگی نر به لسی که سگی ماده است علاقه دارد و سعی می‌کند توجه او را به خود جلب کند.
  در سریال از کلمات توهین‌آمیزی مانند دیوانه، ترسو، احمق و نادان استفاده شده است.
  سریال می‌تواند کودکان را به مطالعه درباره‌ی کوهستان، شیوه‌های محافظت از جانوران و گیاهان در این محیط و همینظور شرایط زندگی در چنین جغرافیایی ترغیب کند.
  در ارتفاعات هوا طوفانی و ابری است و بچه‌ها و حیوانات در معرض سرما و یخ‌زدگی قرار می‌گیرند. آن‌ها در مسیر بازگشت به خانه، باید از پلی یخی عبور کنند که امکان سر خوردن و سقوط از ارتفاع نیز وجود دارد. خرس مادر برای نجات جان فرزندش به آدم‌ها حمله می‌کند و در اثر ضربات وارده، لسی موقتا بیهوش می‌شود. بین بچه‌ها و شکارچیان غیرقانونی مبارزه و تعقیب و گریزی پیش می‌آید. برخی افراد با منفجر کردن دینامیت قصد استخراج طلا از جنگل را دارند که باعث تخریب بخشی از جنگل و کشته شدن برخی جانوران می‌شود. هواپیمایی کوچک در جنگل سقوط می‌کند و خلبانش آسیب می‌بیند. یوزپلنگی وحشی از قفسش فرار کرده و هر لحظه ممکن به بچه‌ها حمله کند. در صحنه‌ای نیز مواد سمی مثل جیوه ممکن است در آب رودخانه بریزد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دو بعدی که با نام دیگر ماجراجویی‌های جدید لسی نیز شناخته می‌شود و براساس شخصیت‌های خلق شده توسط اریک نایت ساخته شده، داستان دختری به نام زویی و سگ وفادارش، لسی است. زویی همراه با خانواد‌ه‌اش در پارکی جنگلی زندگی می‌کند و والدینش از نیروهای محافظتی پارک هستند. در هر قسمت از سریال، ماجراجویی‌های زویی و لسی در کنار دیگر دوستانشان برای محافظت از جنگل و حیوانات ساکن در آن به نمایش گذاشته می‌شود. بچه‌ها با انگیزه‌ی مراقبت از جنگل، وارد ماجراهایی می‌شوند و در خلال آن، با شخصیت‌های منفی مقابله می‌کنند و اهداف غیرقانونی آن‌ها را نقش بر آب می‌کنند. لسی هم که سگی شجاع، وفادار و بسیار باهوش است، در موقعیت‌های بحرانی با روحیه‌ای قوی به کمک دوستانش می‌شتابد و از چیزی نمی‌ترسد. بچه‌ها نیز به توانایی‌های لسی اعتماد دارند و با او همراهی می‌کنند. والدین به فرزندانشان فرصت تجربه و یادگیری از اتفاقات جدید را می‌دهند و در ماجراجویی‌ها، آن‌ها را همراهی می‌کنند. سریال بر اهمیت بقا، سلامت محیط زیست و ارزش مراقبت از آن تاکید دارد و مسئولیت انسان‌ها در حفاظت از منابع طبیعی را یادآوری می‌کند.
  سریال موقعیت‌های خشنی دارد؛ مقابله‌ی بچه‌ها با نقشه‌های شخصیت‌های شرور مثل انفجار دینامیت و تخریب بخشی از جنگل و مرگ حیوانات، شکار غیرقانونی بچه‌ی حیوانات. در برخی صحنه‌ها نیز اتفاقاتی طبیعی جان افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد؛ مثل طوفان و گیر کردن کودکان در برف و سرما، سقوط هواپیمایی شخصی در طوفان و رها شدن یوزپلنگی وحشی از قفس در جنگل. سگی نر به لسی که سگی ماده است علاقه دارد و سعی می‌کند توجه او را به خود جلب کند.

  چکیده داستان

  زویی دختری در آستانه‌ی نوجوانی است که به همراه سگ خانگی‌اش، لسی، در پارکی جنگلی زندگی می‌کند. والدین زویی، از نیروی محافظان این پارک جنگلی هستند. هر قسمت از سریال، ماجراجویی‌های زویی و لسی در کنار دیگر دوستانشان برای محافظت از جنگل و حیوانات ساکن در آن است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما باهوش‌ترین حیوان در بین حیوانات دریا و خشکی کدام است؟
  دوست داشتید مثل زویی در پارکی جنگلی زندگی کنید؟ فکر می‌کنید زندگی در طبیعت چه تفاوت‌هایی با زندگی در شهر دارد؟
  به نظر شما کدام مهارت‌های زویی و هاروی به آن‌ها کمک می‌کرد تا مسائلشان را با موفقیت حل کنند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۲۲
  کشور سازنده آلمان، فرانسه، آمریکا
  استودیو DQ Entertainment، Superprod، Les Films du Poisson Rouge
  بازیگران شارون من، کیسی چیس، ماکزیم جارکوین
  سال انتشار ۲۰۱۴