لونی تونز بچه

(Baby Looney Tunes)

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی در مورد شخصیت‌های مشهور لونی تونز در زمان کودکی، و تجربه‌ی حسادت، رقابت، تلاش و همکاری

سال: 2001
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  احساسات باگز و دوستانش نظیر ناامیدی، حسادت و رقابت در دنیای کودکی پررنگ و معنادار است. بچه‌ها در هر قسمت، همکاری و رقابت را حول موضوع جدیدی تجربه می‌کنند و گاهی به کمک مادربزرگ یاد می‌گیرند چالش‌هایشان را حل کنند.
  بچه‌ها برای حل چالش‌هایشان گاهی به تلاش و تمرین بیشتر و گاهی به همکاری با هم نیاز دارند. آنها مثل شخصیت‌های بزرگسالی‌شان، به شکل خستگی‌ناپذیری برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش می‌کنند، اما معمولاً اشتباه می‌کنند و از رهگذر اشتباهاتشان درس‌های تازه‌ای می‌آموزند. مادربزرگ بچه‌ها را دوست دارد، از آنها مراقبت می‌کند و راهنمایی‌شان می‌کند تا خودشان را بهتر بشناسند و به جای رقابت با هم، یکدیگر را بپذیرند و با هم همکاری کنند.
  بچه‌ها گاهی یکدیگر را مسخره می‌کنند و به اشتباهات هم می‌خندند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  باگز بانی بچه یا لونی تونز بچه یک سریال انیمیشنی دوبعدی است که شخصیت‌های کارتون لونی تونز را در زمان کودکی به تصویر می‌کشد. این کودکان در خانه‌ی مادربزرگ زندگی می‌کنند – همان مادربزرگی که در کارتون توئیتی و سیلوستر می‌بینیم – و در هر قسمت با چالش‌ها و موضوع‌های جدیدی روبه‌رو می‌شوند و در تعامل با کودکان دیگر احساسات گوناگونی نظیر غم، شادی، ناامیدی و حسادت را تجربه می‌کنند. آنها برای برنده شدن و بهتر بودن با هم رقابت می‌کنند و همچون شخصیت‌های بزرگسالی‌شان با سماجت و پی‌گیری برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش می‌کنند، اما معمولاً اشتباه می‌کنند. مادربزرگ به آنها کمک می‌کند تا از اشتباهاتشان درس بگیرند، توانایی‌هایشان را بشناسند و به جای رقابت، با هم همکاری کنند. فیلم سادگی و صمیمیت کودکان، و احساسات و تجربه‌های روزانه‌ی آنان را، در فضایی شاد به نمایش می‌گذارد. هر قسمت از این سریال دو داستان متفاوت را روایت می‌کند که با ترانه‌ای از هم جدا شده‌اند.
  این سریال صحنه‌ی خشن و ترسناکی ندارد، اما گاهی در برخی قسمت‌ها بچه‌ها به اشتباهات هم می‌خندند و یکدیگر را مسخره می‌کنند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال، سریال را همراه با خانواده تماشا کنند تا فرصت گفت‌وگو در مورد احساسات و تجربه‌های خودشان را داشته باشند.

  چکیده داستان

  باگز بانی همراه با دیگر شخصیت‌های لونی تونز، از جمله دافی داک، سیلوستر، توئیتی و هیولای تاسمانیایی، در سنین کودکی در خانه‌ی مادربزرگ زندگی می‌کنند و در هر قسمت طی شیطنت‌ها و کنجکاوی‌هایشان، احساسات مختلفی را تجربه می‌کنند، تجربه‌های جدیدی کسب می‌کنند و با چالش تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند. مادربزرگ به عنوان یک بزرگ‌تر مهربان و حامی، به آنها کمک می‌کند تا توانایی‌های خودشان را بشناسند، یکدیگر را بپذیرند و به جای حسادت و رقابت، با هم همکاری کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما، شخصیت اصلی این قسمت کدام ‌یک از بچه‌ها بود؟ او چه تجربه‌ای به دست آورد و چه چیزی آموخت؟
  رقابت با همکاری چه تفاوتی دارد؟ کدام‌ یک حس بهتری به شما می‌دهد؟ چرا؟
  چه چیزی را در این سریال بیشتر دوست دارید؟ به نظرتان این سری با بقیه‌ی سریال‌های لونی تونز چه تفاوت‌هایی دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۳۰
  سال انتشار ۲۰۰۱